Calcarea carbonica

בחזרה לרמדי'ס באות C >>>

.

קלציום (סידן) פחמתי. מינרל.

הקלציום נמצא בשורת הברזל וטור מס' 2.

תכונות שורת הברזל:

משימה, חובה, עבודה, מקצוע, כוח, הדחקה, פשע, אשמה, חוסר מנוחה – קשורים למשימה וחובה, לכל עבודה שצריכה להיעשות כדי שהחברה תתפקד. עבודות שגרתיות.

פרפקציוניסטים וחשוב להם שיהיה סדר ומשטר בכל מה שעושים – כך יצליחו.

עם זאת יש להם תחושה שמתבוננים ובוחנים את מעשיהם, שמבקרים אותם. פוחדים מאד מבחינות, אפילו בעבר. לכן לרמדי'ס משורה זו יופיע פחד מכישלון. התחושה שמבקרים אותם וצופים בהם קשורה למיקום שלהם: שורת הברזל היא ברמת "הכפר" – בכפר כולם מכירים את כולם וכולם צופים ויודעים על כולם. (גם בטור 2 יש תחושה שצופים בהם ומבקרים אותם והם חוזרים ובודקים את עצמם. הקלקריאה היא הצומת של שורת הברזל וטור 2 ולכן הם מבטאים חזק תחושה זו).

יש תחושה של אשמה ולכן תחושה שרודפים אותם (BEEING PURSUED).

TASK, DUTY, WORK, TRADE, PROFESION.

משימה, חובה, עבודה, אומנות (TRADE), סדר, רוטינה, שליטה, בחינה, ביקורת, כשלון, אשמה, פשע, נרדף, הבוגר, כפר, מקום קטן.

רמדי מאד בסיסית, רמדי פסורית. יש בה גם עקבות סיקוטיים.

את הרמדי עושים מקליפת הצדף, הקונכייה. לקלציום יש גורם מגבש ונותן צורה. הגיבוש נותן הגשמה. מצד שני – שומר על מקומות רכים יותר. היא בסיסית משום שהסידן הוא אחד המינרליים היסודיים בגוף. כל מערכות השלד, השרירים, העצמות, הגידים והעצבים מכילים קלקריאה קרבוניקה. המוח עטוף בשכבה קלקרית כדי להגן עליו. מגביל את התנועה בשריר. ללא קלציום אין ויסות של גירוי השריר. עוצר, מעכב, ( INHIBITOR.).

השפעה על רקמת העצם, על מערכת הלימפה (במיוחד בלוטות צוואריות), על מחזור הדם, על פוליפים וריריות.

הוא אחד מתוך כמה מלחי הסידן שמשתמשים בהם בהומיאופתיה. לסידן הפחמתי שימושים רבים, אבל הוא משפיע במיוחד עם העצמות והשיניים. התרופה יעילה בעיקר בטיפול בכאבי גב, כאבי מפרקים, עצמות שבורות המתאחות באיטיות וכאבי שיניים אצל תינוקות.

אזורים:

תזונה/הזנה (בלוטות – של הצוואר, עצמות, עור), דם, חזה, ריאה ימנית, לב, ילדים, צד ימין.

החמרה:

 מקור (אויר רענן ולחות, מקלחת, שינויי מזג אויר), מאמץ (מנטלי, פיזי, להתרומם, למתוח עיניים), מהזעה, מדיכוי זיעה, בהשכמה, לפני מחזור. מחלב (סידן), תשישות אחרי מגע מיני  (COITION), השמנת יתר, מערכת שיניים, התבגרות מינית, לחץ של בגדים, התעוררות בבוקר, חרדה, לפני שינה, אחרי אוכל, מתיחת האיבר הפגוע. ירח מלא.

הקלה:

בשכיבה על הצד הכואב, בשעות הבוקר המאוחרות, אחרי ארוחת בוקר, במז"א יבש. פליטת גזים, שפשוף, משיכת ידים למעלה, שכיבה על הגב, חדר חשוך (כאב ראש).

גרעין:

1.   איחור בהתפתחות או התפתחות איטית, שמן ושומני או נטייה לגדול שמן.

2.   הרבה פחדים וחרדות.

3.   הצטננות קיצונית, חייב להצטנן, קור נקודתי.

4.   זיעה שופעת, חמוצה, זיעה במאמץ ובזמן שינה.

5.   תשוקה למתוקים, ביצים רכות מבושלות, מלח. סלידה לחלב והחמרה מחלב.

אטיולוגיה (סיבת המחלה או המצב):

קור מלווה בלחות.

מצבי חוסר בסידן (במזון).

איבוד נוזלים.

הטיפוס האופייני:

אדם בהיר, חיוור, נימים כחלחלים על העור, נוטה להיות שמנמן, רפוי (FLABBY), עם בטן גדולה, איטי, עייף, אפטי, מרוח, קצת מסורבל. אנשים שמשמינים בקלות, מתקשים לעשות דיאטה. נטייה לאגירה. אנשים שיותר מכניסים פנימה ופחות מוציאים החוצה. גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית.

אדם נמוך עם רגליים קצרות ורחבות ועם נטייה להשמנה.

שקטים, זהירים, נוטים להתרשם ורגישים מאד. נראים גיבורים וחזקים כלפי חוץ והם בעלי אופי ביישני ונטייה להרהורים בתוכם. חרדים ודואגים, חוששים מכישלון, ונעשים אובססיביים בקשר לדברים מסוימים.

כל גל קור יגרום להצטננות. הגדלה של בלוטות  (INDURATION  GLANDS). חולי בעקבות איבוד נוזלים.

אנשים שזקוקים לקלציום, שזו הרמדי שלהם, יהיו אנשים בריאים. כמעט כל תינוק, בחודשים הראשונים של ההתפתחות שלו מיוצג ע"י הקלציום.

ישנם בעולם הומיאופתים שטוענים שכל תינוק צריך קלקריאה קרבוניקה. זה מחזק את ההתפתחות ויהיה תינוק בריא יותר. בפועל, הרבה תינוקות חולים צריכים קלקריאה קרבוניקה.

ויטולקס אומר שכשאדם מבוגר זקוק לרמדי שמייצגת יותר ילדים, זה אדם בריא יחסית. כשאדם מבוגר יחסית יכול לפתח חום בקלות, הוא אדם בריא יחסית.

הילדים של קלקריאה קרבוניקה הם ילדים שמשחקים יותר בבית ופחות בחוץ. הם עצלים. לא אוהבים להתאמץ. אוהבים להיות פסיביים. מסתכלים על הטלביזיה, משחקים במחשב, משתדלים למצוא פעילויות שלא כרוכות במאמץ פיזי. בדרך כלל נוטים להיות סגורים יותר ולא להיחשף בפני אחרים. יחשפו רק מה שיבחרו לחשוף. גם המוח שלהם מתעייף מהר, כל מאמץ מנטלי מפיל אותו. מחשבות מבולבלות, אין ריכוז. יש לו תחושה שכל הזמן מדברים עליו. מרגיש חשוף, שכולם רואים אותו.

כטיפוס סומכים על עצמם ומנסים להסתדר לבד. לכן נראה גם ילדים וגם מבוגרים מסודרים ושיטתיים, עם כושר ארגון יוצא מן הכלל. בבגרותם יהיו במקצועות של ארגון. הסיבה שהם מפתחים את כושר הארגון היא שהם סומכים רק על עצמם ומנסים להסתדר לבד. אדם שמארגן את החיים, כדי שלא יצטרך לסמוך על אחרים.

קלציום הוא מינרל – צריך להיות לבד. הוא בפני עצמו.

נוטים להזעה, בעיקר במאמץ. אחד הדברים שמאפיינים ילד הוא שבמתחילת השינה מזיע בצוואר ומאחורי הראש. מבוגרים נוטים להזיע בכפות הידיים והרגליים, אבל לא יזיעו בשינה. הם גם מזיעים בקור.

הקלקריאה הוא מזג פלגמטי. הם מייצגים חלק גדול של מחלות הילדות.

רגישות לקור, בעיקר במערכת הנשימה ולמעלה. כשהקור חודר פנימה, הוא יצור דלקות גרון לימפטיות ונזלות, כי כשמדברים על הקלקריאה זוהי קונסטיטוציה חזקה שיודעת ליצור מחלות אקוטיות חזקות. ילד כזה יכול לפתח חום גבוה מאד. כאבים ראומטיים.

זוהי אישיות בריאה, מתמודדת עם חום וקור. כשמקבלים אנטיביוטיקה מספר פעמים, הקלקריאה משתנה. הסימפטומים ישתנו – יפתח דלקות אחרות, הפרשות ירוקות וצהובות וסימפטומים אחרים. הקלציום בטבע מקשיח וגם בלימפה יכול ליצור פתולוגיות. התקשויות בבלוטות הלימפה. הרבה הפרשות ליחה, ממברנות ריריות מגורות ביותר.

יש להם נטייה  לפתח מעיים עצלות ועצירות.

חלק גדול מהעצירויות של תינוקות, זה עצירות של עצלות מעיים. לא נכנסו לקצב שלהם. הם מתעצלים כי הם לא אוהבים להתאמץ. אצל תינוקות יכול להיווצר מצב של סגירת מרפסים מאוחרת  של ה- PARIETAL. איחור בהתפתחות הגופנית, הליכה מאוחרת יחסית לתינוקות אחרים, ישיבה, עמידה ודיבור מאוחרים.

יש עניין של אבססים בבלוטות, אנמיה.

GENERAL : EMACIATION  CHILDREN  (MARASMUS)   ילד שדוף [דלדול ורזון בתהליך הגדילה].

אוהבים לאכול ביצים, כל סוגי הביצים  במיוחד ביצים קשות (יש בקליפה סידן) ומתוק.

תלמידים טובים, אינטליגנטים, למרות שהתפישה שלהם איטית. אבל כשהם קולטים, הם לא מאבדים את הידע. יש להם יכולת אגירה וזוכרים טוב. חרוצים בלימודים, כי זה לא מאמץ פיזי. יכולים לשבת הרבה שעות על שיעורי בית. מאד יסודיים. בגלל שהם איטיים, יש להם תחושה שאין להם זמן. אצל ילדים – הילד נודניק, לא מבסוט, לא תמיד יודע להסביר מה לא בסדר.

ילדים יזיעו בעיקר בראש. כאשר הם קמים בבוקר, הכרית רטובה מזיעה.

ילדים שחולים בקלות, בגלל רגישות לקור (בד"כ דלקות שקדים ואוזניים).

סקרן בד"כ, סקרן גם לגבי דברים על טבעיים.

הקלציום מלא פחדים. הפחדים של הקלציום נובעים מהעובדה שיש לו פחד משינויים. יש לו פחד מאיבוד שליטה. יש לו פחד מכל דבר שמאיים על המהות שלו, שמאיים על המהות הבסיסית שלו, כי הוא מינרל.

פחדים:

פחד בלילה, פחד להיות לבד, פחד מלשמוע דברים רעים. פחד מרכזי שלהם הוא שאנשים ישקיפו עליהם, יסתכלו עליהם ויבקרו אותם. צריכים להיות מאד בסדר. יש פחד מביקורת. פחד ממחלות, פחד ממות, פחד ממחלה ממארת, מסרטן.

פחד שלא יצליח, פחד מאיבוד שלוות הדעת, פחד משיגעון, פחד מרופא שיניים, מרופאים, פחד מכלבים, פחד מג'וקים ועכברים. פחד מאכזריות, מרוחות, פחד שיקרה משהו. הקלציום הוא יציב ואיבוד שפיות הדעת היא ההפך מיציבות וזה מערער אותו.

פחד לאבד את מקום העבודה שלהם, פחד מאיבוד המזל, פחד ממקומות סגורים, פחד מכאב, פחד מעוני, פחד מאנשים, פחד מהצל של עצמם. כשהוא רואה פצע, הוא מפחד. פחד ללכת לישון, פחד לסבול. נמצא בדריכות לקראת כל דבר, נמצא בבלבול פנימי ואולי "אני משתגע".

איך מתפתח טיפוס קלקריאה קרבוניקה?

כשאדם חווה סיטואציה שחרב עליו עולמו.

איך הוא מפתח סוג כזה של פחדים?

אדם ישן בלילה וביתו נהרס מפצצה, למשל, או ביתו נהרס באופן פתאומי. כמו רעידת אדמה, הכל מתפרק, מתנפץ. משהו גדול כמו תופעת טבע. האדם נחשף להרבה מאד סבל אנושי. אין לאן ללכת. כל הדברים הבסיסיים חסרים, נשארים ללא אספקה של צרכים בסיסיים ויכולים להגיע למצבים מאד משפילים.  באזורים של חורבן מתלוות מחלות, מגפות, מתחילים לבוא חיות, עכברים, ג'וקים, כלבים שבאים לרחרח. יש פחד להיות לבד ופחד ללכת לישון. הסיטואציה הזו שהעולם נחרב ולקראת בניה של עולם חדש, כמו בסיטואציה של לידה. התינוק יוצא מעולם אחד לעולם חדש, לא מוכר, מאיים.

קלקריאה היא הרמדי של התינוקות.

תינוק עובר מעולם בטוח ומוגן לבלגן, צריך ללמוד מהתחלה. בחיים יש הרבה סיטואציות של לידה מחדש, שהכל נהרס ונחרב וצריך לבנות מחדש. תמיד בתקופות כאלה, קלקריאה תעזור לאדם לבנות עצמו מחדש.

הצדפה שממנה עושים קלקריאה היא מהות הרמדי. היא בית שמגן על החיים שבתוכו. התינוק הוא היצור שמוגן ע"י הצדפה. מה שהוא צריך לשמור זה על שלמות הצדפה, כי ללא הצדפה אין לו חיים. המהות של קלקריאה זה שהוא שומר על הבית שלו. החובות שלו קשורים לבית שלו, קשורים לבית הפיזי שלו. פיזי בפנים ובחוץ. השלד, העצמות זה הבית הפנימי שלנו.

אנשים שיש להם קונסטיטוציה בריאה יחסית. אם יש פגיעה חיצונית בבית, תהיה פגיעה בשלד. יש אוריינטציה של אובדן. לאותו אדם זה אובדן קיומי. ע"מ להבין איך אנשים מגיעים לאוסף כזה של דלוג'יות, צריך לנסות ליצור סיטואציה של הרמדי ואז לשאול את הפציינט האם הוא או מישהו ממשפחתו חווה חוויות כאלה.

כאבי קרסוליים קשורים לאובדן הביטחון, מבחינת יציבות החיים.

כאבי רגליים וברכיים יש בכל הקלקריות ובסיליקה. בעיה בקרסול נובעת מאובדן יציבות פנימית. כשאדם מזהה שיש בעיות קיומיות שלא מסוגל לתת עליהן תשובות.

בתוך קלקריאה קרבוניקה יש את הריקבון – הפחמן. הוא מורכב ממבנה פחמנים ובמהותו הוא שחור.

בהומיאופתיה הפחמן שמכירים הוא הגופרית, שעושים מעופרת. יש את הקרבו- וג'טביליס, פחמן צמחי מעצים ויש את הקרבו- אנימליס שלוקחים מעצמות של חיות. חוץ מזה יש הרבה מלחים עם קרבון, כמו קלקריאה קרבוניקה.

פחמן – קרבון. הקרבון לא אוהב שמסתכלים עליו, יש לו כעס שמסתכלים עליו. נכנס להיסטריה כשמסתכלים עליו. יש לו פחד להיות בתוך המון. זה חלק של הקרבון בתוך הקלקריאה קרבוניקה.

תינוק שיוצא מחושך לאור, מחושך מוגן לאור שמאיים. הקלקריאה כל הזמן רוצה להראות שהוא סובל ממחמאות, לעבור את הביקורת. זה בגלל שהוא מפחד שיסתכלו עליו. שלא יראו מה שהוא לא רוצה להראות. לזה מתחבר פחד משיגעון, פחד שפתאום יגלה משהו שנמצא בתוכו ויכול להתגלות כלפי חוץ.

קלקריאה הוא טיפוס מאורגן, חרוץ, יעיל. חייב להיות בסדר. סדר זה עצם הקיום שלו. בלי סדר אולי ישתגע. יקלקל את הסדר הפנימי.

קלקריאה בתור רמדי תפעיל את הויטל פורס של התינוק ויפעיל את מערכת ההגנה. נותנת אומץ ותמיכה, חיזוק מבפנים.

לילדים בד"כ נותנים מקסימום פוטנץ CH 30. קלקריאה לא יגרום נזק בדרך כלל. בגוף יש קלקריאה בכל מקום, לכן הגוף לא ידחה, לא יפעל נגדה. השאלה אם היא תספיק תמיד, אם הקלקול גדול יותר מהמהות שלה.

את הקלקריאה קרבוניקה צריכים בחיים בתהליכים שאנחנו מבקשים הגנה כנגד סכנות חיצוניות. הקלקריאה נותנת את האומץ לעמוד מול החיים ולהחזיק מעמד.

הקלקריאה נותנת את היכולת להתמודד עם כאב החיים ולהתגבר עליו. היא נותנת את היכולת להתחבר אל הכוח הפנימי. להתמודד עם מצבים של פחד, להתחבר לחופש הפנימי. נותנת את היכולת לפתח אופציות חדשות, לא להתקרקע לפחדים ולא להיפתח אל החופש הפנימי שלו. נותנת את היכולת להתמודד עם העולם החיצוני.

קלקריאה היא אבן. בית בונים מאבן, אבל גם חורבן הוא חורבן של אבן. הבניה הכי גדולה זה לבנות אבן על אבן.

.

******

.

שנקראן:

ההרגשה המרכזית של קלקריאה היא הצורך ביציבות ובביטחון. קלציום מציע הגנה לא רק בצורה של עצם אנושית, אלא גם בצורות המוקדמות יותר של החיים, בצורות של צדפות, שלדים וכו'.

הנושא המרכזי של הקרבונטים הוא של התגובה החיונית.

לכן הנושא המרכזי של קלקריאה קרבוניקה הוא הצורך בהגנה. אבל במטרה לקבל הגנה זו, האדם לא צריך לעשות שום מאמץ – כל מה שעליו לעשות הוא להראות תגובה ויטלית. ישנה הרגשה שהוא חלש מידי להתמודד עם האכזריות והגסות של העולם. לכן יש לנו את הרובריקות: "דלוזיה שהוא חלש", ו-"דלוזיה שהוא קטן", כדלוזיות מרכזיות.

לכן קלקריאה קרבוניקה מנסה לבנות קיר מגן של הגנה סביבו, אשר יבטיח לו שהוא מוגן, בטוח ומכוסה כמו עובר המתפתח בתוך הביצה.

הוא מחפש את ההגנה שהוא צריך ע"י ביטוי של המון פחדים. הוא מקיף את עצמו ע"י הרבה אנשים שמגינים עליו. אנשים קלקריאה קרבוניקה הם אנשים שלא יוצאים הרבה החוצה, לא רוצים שום הרפתקאות בחיים. אדרבה הם בוחרים לעצמם חברים ושותפים שהם מגוננים ושבהם הם יכולים להיות תלויים. הגנה זו יכולה להיות בצורה של כסף, ובמקרים של תלות נראה "פחד מעוני". ישנה תשוקה להיות ממוגנטים, כעין מתן הרשאה לרצון שלו להיות מנוהל ע"י אדם אחר: "דוקטור, אמור לי מה לעשות, אני אעשה בדיוק מה שתגיד לי". פציינט קלקריאה קרבוניקה סומכים לחלוטין על אדם אחר. אני ראיתי את זה במיוחד אצל ילדים ואנשים צעירים אשר בד"כ היו מלווים ע"י ההורים שלהם לייעוץ ולעולם לא ענו על שאלה ישירות אלא לחשו את התשובה להוריהם. אפילו קלקריאה שמתמודד בד"כ מלווה ע"י כמה קרובים. ראיתי אותם משתמשים בביטוי: "אני מאושר כאשר כולם מסביבי". זה מייצג את הצורך לאנשים סביבו להגנה ולביטחון.

הסיטואציה של המטריה מדיקה למצב מפוצה של קלקריאה קרבוניקה הוא של אישה מוגנת לחלוטין, בהתחלה ע"י הוריה במשך הילדות ועכשיו ע"י בעלה. הצורך להתגבר בכלל לא עולה. ראיתי בנות נינוחות בסביבה המוגנת של בית הוריהן, מהססות ומפחדות להתחתן, לא מסוגלות להאמין שהן תמצאנה את אותה הגנה וביטחון במקום אחר. הן נשארות רווקות כמה שרק אפשר, עד שהן פתאום מבינות שהוריהן נעשו זקנים ולא יהיו שם לעולם כדי להגן עליהן. אותו הדבר אפשר לראות בגברים צעירים התלויים מידי בהוריהם, שנשארים רווקים עד גיל מאוחר ואז הם מנסים למצוא אישה שהיא תחליף לאימא. במצב המתמודד, קלקריאה קרבוניקה הוא בונה הבית. בית מייצג את צדפת ההגנה שהוא צריך סביבו. עליו להתמודד כאשר עליו להתייצב מול אחריות ואין שם הגנות.

קלקריאה קרבוניקה ילדים יכולים להיות מאד עקשנים ויכולים אפילו להיות אגרסיביים, אבל התנהגות זו מוגבלת רק לתוך הבית שלהם ומכוונת במיוחד להורים שלהם. בחוץ, הם שקטים, ביישניים ומפוחדים, מתנהגים היטב, רגישים לגסויות ולתוכחות.

כאשר, למרות שהוא מראה את התגובה הוויטלית, אדם קלקריאה קרבוניקה לא יכול לקבל את ההגנה שהוא צריך, הוא מפתח פחד חזק ו"ומדבר רק על רצח, אש וחולדות". רובריקה זו מייצגת את הפחד שלו מהאדם [רצח], חיות [חולדות] ואלמנטים טבעיים [אש]. ראיתי שליד החלומות על חיות, נחשים וכו', קלקריאה קרבוניקה יש גם חלומות כאילו הוא צופה ברצח. קלקריאה גם נכנס לחרדה מהסתכלות או שמיעה על אכזריות. כשהוא צופה בסצינות על מלחמה או של אימה בטלוויזיה, ילד קלקריאה קרבוניקה או שיעזוב את החדר או שיעצום את עיניו. ישנו גם פחד עצום מכאב וסבל, פחד מרופאים, במיוחד רופאי שיניים, פחד מזריקות וניתוחים אשר אפילו יכולים למצוא אצל מבוגרים.

כאשר כל ניסיון לחפש הגנה נכשל, הם נעשים אדישים: "יושבים ושוברים סיכות כל היום", "אדישים בקשר להתרפאות".

כאשר הסיטואציה של החיים של אדם קלקריאה קרבוניקה משתנה והוא מאבד את הביטחון של ביתו, הוא מרגיש כאילו הוא הושאר לבד במדבר ולפיכך נכנס למצב של סטרמוניום אשר היא של אדם לא מוגן הנמצא בלילה חשוך בחוץ, הרוצה לחזור הביתה [בניגוד לקלקריאה קרבוניקה שהיא במצב של אחד שנמצא בבית ולא רוצה לצאת החוצה].

אם אישה קלקריאה קרבוניקה הבאה מעולם של ביטחון, מתחתנת עם שיכור אלים, היא יכולה לפתח מצב של רוס טוקס בקלות. היא יכולה להפוך דרוכה, עצבנית ויכולה להרגיש את האיום של להיות נרצחת בפנים ביתה. רוס טוקס הוא המשלים של קלקריאה קרבוניקה.

כאשר אדם קלקריאה קרבוניקה בא לדוקטור מסביבה לא מוגנת בבית, היא יכולה לבכות ולבקש את הגנתו, מחפשת תמיכה והרגעה – כך שיש לך: "הקראת הסימפטומים שלה מחמיר". זה יכול להראות כמו פולסטילה, במיוחד אם אנחנו רק נהיה מודעים לבכי שלה ולחיפוש אחר ניחומים, בזמן שנתעלם מהעצבנות והמתיחות בבית.

אישה קלקריאה קרבוניקה יכולה אפילו להיראות כמו HYOS או תויה או ליקופודיום, כפי שמוסבר ב"התמצית של ההומיאופתיה", תלוי בדרך בה היא מתמודדת עם הסיטואציה שלה.

בריוניה וקלקריאה קרבוניקה הן רמדי'ס דומות. לשתיהן יש סלידה לתנועה והצורך בביטחון וביציבות, ו"הפחד מעוני". הן רמדי'ס לא תואמות [INCOMPATIBLE].

.

******

.

מוריסון:

קלציום הוא אחד מהחומרים הכי מצויים בתהליכי החיים, לכן זה לא מפתיע שקלקריאה קרב' היא אחת מהפוליקרסטים העיקריים שלנו. למעשה אחוז מאד גבוה של האוכלוסייה יכול להזדקק לקלקריאה מהלידה. זה מצביע על ויטליות חזקה כאשר אנחנו רואים אנשים מבוגרים אשר עדין זקוקים לקלקריאה קרב' כרמדי קונסטיטוציונית. לרוב מצביע שמנגנון ההגנה מחזיק את הפתולוגיה באופן בסיסי באותה רמה מאז הלידה.

בכל אופן, קלקריאה קרב' בולטת מעט בכל המגוון של המחלות, מהצטננות פשוטה לכל הצורות של מחלות קטסטרופליות – סרטן, כשל לבבי, מחלות נוירולוגיות, מחלות מנטליות. נראה תכופות שאפילו במחלות מתקדמות, כאשר קלקריאה קרב' היא באמת הרמדי הבולטת, השינוי לסיום המחלה הוא מאד חיובי.

עבודה ואחריות – פציינט קלקריאה קרב' טיפוסי הוא חזק, אחראי ועובד קשה. יש לו מיקוד חזק על ביטחון ונושאים מעשיים. כאשר לוקח איזושהי משימה, הוא שיטתי ומחושב. זה מוביל לנטייה לעבוד יתר על המידה – הפתולוגיה העיקרית של פציינט מבוגר קלקריאה קרב'. לבסוף הפציינט לוקח על עצמו יותר ויותר אחריויות עד שהוא קורס. כאשר יש לנו מקרים של קריסה, הן ברמה הפיזית והן ברמה המנטלית מעודף עבודה, קלקריאה קרב' היא אחת הרמדי'ס הראשונות שצריך לחשוב עליה.

ביטחון - אספקט חזק אחר של קלקריאה קרב' היא חרדה ופחד. באופן כללי פחד זה מרוכז סביב נושאי ביטחון כמו כסף ובריאות. כאשר האספקטים הבסיסיים האלה אינם בטוחים, פציינט קלקריאה קרב' יפתח ייאוש עמוק והרגשה שהוא לעולם לא יבריא. פחד אחר של פציינט קלקריאה קרב' מרוכז סביב היכולת שלו לתפקד ולהמשיך את האחריויות שלו.

מוכרע/מוצף [OVERWHELM] – בהרבה מקרים הפציינט יוכרע ע"י המערכת שלו עם המטלות הרבות שלו והאחריויות שלו. המוח שלו עייף ולא יכול להחזיק את כל המשימות והפרטים בסדר. זה יוצר חרדה עצומה ופחד שהוא יאבד את מוחו ואת שיקול הדעת שלו.  תכופות תהיה לו הרגשה שאנשים יכולים לראות את הבלבול שלו או שהוא מגזים את הדרגה של הבלבול במוחו.הוא יכול לפחד שאחרים ישימו לב לבלבול, אפילו כאשר המצב המנטלי האקטואלי שלו תקין.

פוביות – פציינטים קלקריאה יכולים להיות מוטרדים עם מגוון רחב של פחדים. אחוז מאד גבוה של פציינטים קלקריאה יפחדו ממקומות גבוהים, אפילו ירגישו מפוחדים כאשר יראו אנשים אחרים בנקודה גבוהה. פציינטים קלקריאה קרב' גם יסבלו בד"כ מפחד חזק מאד מעכברים וחולדות , למרות שפוביה זו פחות תכופה מאשר ACROPHOBIA – פחד גבהים.

דיכאון – ישנו גם שלב מדוכא של קלקריאה קרב'  שבו הפציינט מאבד עניין בעבודתו ובעסקיו והוא לגמרי לא מסוגל לתפקד. הוא מרגיש דיכאון ללא סיבה. בשלב זה הפציינט נעשה רשלני או לא נקי כמו סולפור.

ילדים – ילדים קלקריאה קרב' נוטים להיות שמנמנים, עייפים ועם כוח התנגדות חלש לזיהומים. הרבה מחברים ציינו שההתפתחות יכולה להיות מעוכבת אצל ילדים קלקריאה, עם איטיות בהתחלת הליכה או דיבור.  חשוב לזכור שהעדר הסימפטום של התפתחות איטית הוא לא שולל קלקריאה. הילד הוא בד"כ בעל רצון חזק, אך תכופות מאד חרד בקשר לביטחון שלו. יש לו בעיות עם חרדות ופחדים.  הילד יכול להיות מאד סקרני, שואל שאלות, תכופות בקשר לדת או דברים מיסטיים במטרה להקל על הפחדים שלו בקשר לחיים ולמוות.  חרדות אלו משתקפות בתכונה של חלומות בלהה אשר מטרידים את שנתו. שלא כמו רמדי'ס אחרות עם חרדות חזקות, ילד קלקריאה קרב' מתמודד עם החרדה שלו בשכנוע שהוא מוכרח ללמוד מספיק או להתכונן בעצמו כדי להתגבר על חוסר הביטחון של החיים. הוא רוצה להיות עצמאי ובלתי תלוי באחרים [SELF-SUFFICIENT]. לכן הילד נחמד אבל עקשן. אפילו התינוק קשה להסיח את דעתו מרצונותיו. הילד גם עובד קשה, אפילו עד לנקודה של שיעבוד. פיזית, הילד קלקריאה נוטה להיות חזק, שמנמן או משן מאד. המטבוליזם שלו נוטה להיות איטי או לוקה בתפקוד. תכופות הילד מגושם ויש ריח חמוץ לזיעה שלו או לצואה שלו [RHEUM, HEP]. הוא תכופות מתעייף בקלות ממאמץ ומוצא שזה קשה להיות ברמה אחת עם חבריו. כושר עמידה נמוך הוא תכופות מאפיין של קלקריאה, אך גם ילדים חסונים ובריאים תכופות זקוקים לרמדי זו.

סימפטומים מנטליים:

-          פציינטים מוכרעים ע"י עבודה יתר על המידה, מעבר לכושר הקיבולת שלו.

-          תחושה חזקה של אחריות וחובה.

-          עובדים עד לעייפות ואז מוכרחים לוותר על כל העבודה כולה.

-          שקועים לגמרי בדאגות על-טבעיות [METAPHYSICAL], כמו החיים אחרי המוות, גלגול נשמות וכו'.

-          פחדים: גבהים, עכברים וחולדות, שיגעון, חרקים ועכבישים, כלבים, חושך, מחלות, קלסטרופוביה, סרטן, זיהומים, שחפת, רעידת אדמה, עוני, תאונות.

-          חרדה בקשר לבריאות.

-          מיואש מריפוי.

-          מרגיש שמוחו חלש או שהוא ישתגע ושאחרים יכולים להבחין בזה.

-          עקשן.

-          סולד לשמוע ידיעות רעות, כמו ידיעה על פשעים או תאונות בחדשות או בעיתון.

-          רואה פנים מפחידים כאשר סוגר את העיניים או אפילו כאשר שוכב לישון. חלומות בלהה או פחדי לילה בכל גיל.

כללי:

-          שמנות ורפיון. הפציינט מעלה משקל בקלות ובמהירות.

-          קר ובאופן כללי מוחמר מקור [למרות שעד גיל 6-7 הילדים הם בד"כ חמים]. החמרה כללית ממזג אוויר קר ורטוב.

-          החמרה ממאמץ.

-          כושר עמידה חלש, אפילו בילדות.

-          אלרגיה או החמרה מאספירין.

-          החמרה מעלייה במדרגות או בגבעה.

-          החמרה ממשגל [גורם עצבנות, תחושת מחלה, רעידות, חולשה וכו'].

-          מזיע בקלות ממאמץ, בהתקררות, בלילה. הפציינט נעשה מצונן  ודביק.  הצטננויות ושפעות תכופות.

-          הופעה: שמנמן או שמן מאד עם פנים עגולים, רכים, גוון פנים חיוור. הפנים מכוסים הרבה קמטים עדינים.

.

******

.

ד"ר שנקראן:

למרות שהאלמנטים המינרליים כוללים כמות קטנה יחסית מהגוף כולו, הם חיוניים להרבה תהליכים חיוניים.

האיזון של היונים ברקמות יש חשיבות רבה. למשל, התקשות נורמלית דורשת יחס מתאים של קלציום [סידן] לפוספורוס [זרחן], יחס נורמלי בין אשלגן לסידן בנוזל הבין תאי מוכרח להיות שמור כדי להבטיח פעילות נורמלית של השרירים וכך הלאה.

אלמנטים מינרליים מסוימים, בעיקרון נתרן [SODIUM] ואשלגן [POTASSIUM] הם הגורמים העיקריים בשליטה האוסמוטית של חילוף המים בגוף.

מינרלים אחרים הם חלק אינטגרלי של מרכיבים פיסיולוגיים חשובים כמו יודין בתירוקסין, ברזל בהמוגלובין, ביוטין, קו-אנזים A וחומצת שומן..

גוף החיה דורש 7 אלמנטים מינרליים עיקריים: סידן, מגנזיום, נתרן, אשלגן, זרחן, גופרית וכלור. מינרלים אלו כוללים 60-80% מכל החומרים הלא אורגניים בגוף.  לפחות 7 מינרלים אחרים מופקים בכמויות מסוימות: ברזל, נחושת, יודין, מגנזיום, קובלט, אבץ ומוליבדנום [סוג של מתכת]. מספר אלמנטים אחרים נוכחים ברקמות, אבל התפקודים של הם, אם בכלל, לא ברורים. זה כולל פלואורין, אלומיניום, ברון, סלניום, קדמיום, כרומיום.

קלארק אמר: "הקלקריאה היא אחת המונומנטים הגדולים של הגאוניות של האנמן. השלישיה של הרמדי'ס – סולפור, קלקריאה וליקופודיום יכולים להיקרא המתנות המפוארות של האנמן לאנושות. סולפור – האנטי-פסורי הבולט, הקלקריאה קרבוניקה – אנטי-סיקוטית מצוינת והליקופודיום – אנטי-ספיליטי נפלאה.

גיר שהוא המקור העיקרי של סידן כולל משקע של שאריות מיליוני מיליונים של צדפות של חיות ים – חיי הים אשר הגיעו לקיפאון. לכן ההסתיידות מייצגת עצירה, חוסר ניידות ומוות. בגוף האדם רקמות מתות נעשות מסוידות. אפילו הסידן בדם יוצא המחזור ושוקע [בעצמות].

העצמות, כאחת מהרקמות הקשות ביותר בגוף, מייצגות יציבות ונותנות מסגרת ויציבות לגוף; כמו במקרה של המוח וחוט השדרה, הרקמות הגרמיות שמסביב וכו'. הגולגולת הקשה ועמוד השדרה מספקים הגנה לרקמות הרכות המכילות עצבים.

קלקריאה קרב' הוכנה מהשכבה האמצעית הלבנה כשלג של צדפת האויסטר. צדפת האויסטר נוצרת מהפרשה סידנית של האויסטר שהיא תוצאה של ניסיונו להגן על עצמו מהסביבה החיצונית. ידוע היטב של החיים מקורם מהים; הים מייצג תסיסה ותנועה נצחית, בעוד שהאדמה מייצגת יציבות מוצקה והתמדה. לכן האויסטר בניסיונו להגן על עצמו יוצר כיסוי לעצמו [צדפה] וכך הוא מספק לעצמו בית. היציבות וחוסר התנועתיות מיוצגת בסימפטומים של קלקריאה קרב' ע"י התמדה והחמרה בתנועה ובמאמץ.

ממש כמו צדפת אויסטר מוצקה שבאה מהים הנוזלי, כך גם דרך הסימפטומטולוגיה של קלקריאה יש נטייה לעשות מוצק, להיות נמהר, להיות מוקרש. נטייה זו נראית בצורה של באבנית ובקרישי הדם, קרישים אשר תפקידם להגן על האורגניזם מדימום יתר.

קלציום מיוצג בגוף בכמויות גדולות. זהו המינרל הכי עשיר בגוף ו- 90% מהקלציום נמצא בעצמות ובשיניים [בצורה של קלציום פוספט]. הכמויות הקטנות ביותר שנשארות מחוץ למבנה השלדי הם בשרירים ובנוזלי הגוף והוא בחלקו יוני. הקלציום היוני הוא בעל חשיבות גדולה בהקרשת הדם, בתפקוד השרירים והעצבים ובחדירות של הממברנות.

קלציום מעודד את נטייה להקשות את הנוזל ונטייה לרכך במוצק. העצמות נעשות רכות ואפילו גמישות כאילו ברככת כאשר הרקמות הנוזליות מאבדות את אלמנט המימי ויכולות אפילו להקריש דם וחלב.

בדם, הקלציום והפוספורוס תמיד נמצאים ביחסיות הפוכה. עם רמת הסידן עולה, רמת הזרחן נופלת. תמונת הקלקריאה והפוספורוס לעיתים קרובות הפוכות אחת לשנייה – הקלקריאה אשר היא קהה, איטית, שמנה בעוד שהפופורוס הוא רגיש, מהיר וגדל גבוה ורזה.

למצד בלוטות התריס [PARATHYROID] יש השפעה ישירה על חילוף החומרים של הסידן. כאשר התפקוד שלהם גדל, הקלציום בדם עולה וזה יכול להוביל להסתיידות של צינורות הכליות, ליצור אבנים בכליות וכו'. כאשר הורמון הפאראתירואיד יורד, רמת הקלציום בדם נופלת ויוצרת התכווצויות .

הגוף כל הזמן מנסה להגן על עצמו מליקויים, חיצוניים או פנימיים. הראשונים מושגים ע"י מחיצות והאחרונים ע"י יציבות. המחיצות יכולות להיות פיזיות, מכניות, כימיות, בוטניות וכו'. העור, הבלוטות הלימפטיות, העצמות כולם לוקחים חלק בכך והקלציום משפיע על כל רקמות האלו.

פעם שהגוף שם שכבת מגן וקירות, מחיצות אלו הן מסמלות סיום ההתפתחות ומחסום לגידול עתידי והתפתחות כפי שמצוין בקלקריאה קרב'.

פעם שהמוצקים נחפזים, הנוזלים באופן טבעי חייבים להצטמצם ואז יש סילוק שופע של נוזלים כמו זיעה, שתן וכו'. למעשה, פציינט קלקריאה קרב' קונסטיטוציה מימנית המוחמרת ע"י לחות, כשנעשה רטוב, רחצה וכו'.

פציינט קלקריאה ידוע כמוחמר ע"י מאמץ פיזי. כושר העמידה הפיזי מוגבל בצורה קיצונית והוא מוחמר מכל מאמץ כמו עליה, עייפות עיניים וכו'.  אפילו מאמץ מנטלי יכול להחמיר וליצור תחושה של חום  בראש.

ילדים קלקריאה קרב' הם בד"כ שמנים ורפויים. לפי ניסיוני לפחות 50% מהם אינם כאלה. במטריה מדיקה של קנט מוצאים תחת הרובריקה: "תיאבון מוגבר עם רזון" את קלקריאה באותיות מודגשות.

הם קרים אבל לפעמים לא.

השוואה:

1. בזמן שלקלקריאה קרב' יש פחות כושר עמידה פיזי, סיליקה סובלים מחוסר כושר עמידה מנטלי או כוח סבל. יש הרבה דמיון בין שתיהן – מוחמרות בזמן נביטת שיניים והשיניים מאחרות לצמוח, סלידה והחמרה לביצים, לחלב, מוחמרות ממאמץ, תשוקה לדברים לא מתעכלים וכו', אבל התכונות המנטליות שונות לחלוטין.

סיליקה הוא יותר אינטליגנטי ואקטיבי מהקלקריאה. ילד סיליקה הוא יותר רמאי מהקלקריאה, יותר ביישן, נבוך ועקשן. קלקריאה אוהב אוכל מלוח, סיליקה מעדיף אוכל קר. שניהם דוחים אוכל מתוק. לקלקריאה יש בלוטות ללא כאב בעוד שלסיליקה יש בלוטות כואבות מאד. אם יש לי אינפורמציה היסטורית שלילד היה חיסונים מאד רעים, אני אבחר בסיליקה.

2. קלקריאה משתוקק לביצים [מזכיר צדפה עם קליפה חיצונית קשה ופנים רך] ומלח [שבא מהים] והחמרה משניהם. אם הראש שלהם חם והגפיים קרות, הם צריכים קלקריאה קרב'. אם הבטן שקועה, אני מעדיף קלקריאה פוס' במקום קלקריאה קרב'.

3. כאשר פציינט משתוקק לחומר שגורם לו החמרה, אני אחשוב שזה סימפטום מאד טוב. אנטימוניום קרודום משתוקק ומוחמר מאוכל חמוץ, ניטריק אסיד – מאוכל שמן, נתרום מור' – ממלח. ארגנטום ניטריקום – ממתוק וכו'.

לקלקריאה יש ראש גדול ובטן גדולה. הראש הגדול כתוצאה מרככת או מימת הראש [הידרוספאלוס] או כל מחלה אחרת. בטן גדולה כתוצאה מנפיחות, שומן, גידול או מימת. אין צורך לדאוג בגלל זה, אלא לראות האם הטוטאלי של הסימפטומים מתאים. קלקריאה קרב' היא גם רמדי לצמיחה, כולל יבלות, פוליפים וכו'.

4. סימפטום יוצא מן הכלל של קלקריאה הוא שהפציינט מוקל כאשר יש לו עצירות. סימפטום זה מתחלק עם פסורינום ומרקוריוס. בעוד שלסולפור יש חום בנקודות, לקלקריאה יש קור וזיעה בנקודות.

5. בלדונה היא הרמדי האקוטית של קלקריאה קרב' וילדים שזקוקים לבלדונה בהתקפות אקוטיות שלהם [כמו דלקות שקדים, קדחת וכו'] יהיו זקוקים לקלקריאה קרב' לריפוי.  לקלקריאה יש ראש ופנים חמות ואישונים מורחבים כמו לבלדונה. לפציינט יש לא רק פוטופוביה אלא שהוא גם רואה דברים ליד שדה הראייה או בסגירת עיניים, או שהוא ללא שינה.

השוואה [מוריסון]:

SIL – התפתחות מאוחרת, מטבוליזם איטי, עצמות, ציפורניים ושיניים פגועות, זיעה על הראש בשינה, זיעת רגליים מסריחה, חרדה, ילדים עקשנים, כללית החמרה מקור, תשוקה לביצים, היווצרות אבצסים, עצירות.

KALI-C – אחראי ושמרני, חרד, קר ומוחמר מקור או לחות, עצירות, תשוקה למתוקים, שמן, דלקת מפרקים, אבנים בכליות, כללית מוחמר ממשגל, החרדה מורגשת ברום הבטן.

PULS – נעים, שמנמן, פחד מגבהים ומשיגעון. תשוקה לביצים ולמתוקים. חלומות בלהה.

SANIC, RHUS-T, CAPS, ANT-C, GRAPH, PHOS, קלקריות אחרות.

רמדי'ס משלימות:

BELL, RHUS-T, NIT-AC.

CALC —–> LYC——> SULPH——->   CALC.

סימפטומים ספציפיים: קור וזיעה בכתמים; דימומים, עוויתות והתכווצויות, טטניה [כווצת]; הפרשות חלביות, מגרדות; עיטוש מחמיר; סחרחורת מוקלת באוויר הפתוח; נזלת מתחלפת עם קוליק או שלשול; סלידה מאוכל מבושל חם; רעב עם נזלת; השתנה תכופה; זרע חם; שיעול מחמיר מנגינת פסנתר; התכווצויות בשוק, החמרה בלילה, ממתיחת הרגל או כף הרגל; אורטיקריה מוקלת באוויר הפתוח.

.

******

.

פאטאק:

קלקריאה קרב' היא המייצגת העיקרית של מרכיבי הקלציום.

מטבוליזם של הקלציום פעיל בזמן הילדות ונעשה לקוי אחרי גיל העמידה. הטמעה לא מתאימה של קלציום גורם לעליה בהזנה לקויה של בלוטות [צוואריות או פדר – MESENTERIC אצל ילדים]; עצמות ועור. זה משנה את הדם וגורם לאנמיה. בלוטות נפוחות מתחת ללסת ובצוואר; התפתחות לקויה של עצמות. מרפסים [FONTANELLES] פתוחים, עקמומיות [CURVATURE]; גידול טב בעצם; רככת [RICKETS]. השרירים והעור נעשים מרושלים או רפויים; הפציינט גדל שמן אבל לא חזק. מזיע בקלות; חלקי – על הראש; החזה; בזמן שינה. ההפרשות שופעות; לעיתים קרובות חמוצות, צואה, זיעה, ריח של הגוף; רוק וכו'.

זה מתאים לבלונדינים עם הרגלי עצלנות ורכות.

תלונות של ילדים המצמיחים שיניים – התכווצויות, שלשול חמוץ; צמיחה איטית והליכה מאוחרת – ילדים לא שמים את הרגליים על הרצפה. ילדים מורזים עם ראש גדול וכרס גדולה.

הפציינטים רגישים לקור; אוויר קר ולח מקרר, תופס הצטננות בקלות, במיוחד בחזה.

נטייה לנקוע את השרירים הקלות. איברים ששוכבים עליהם נעשים חסרי תחושה.

נטייה לאבנים בכליות.

תת-תזונה. רפיון שרירי.

שלב מוקדם של שחפת עם שיעול מדגדג; כאבי חזה קצרים; בחילה; חמיצות וסלידה משמן. שלב של עייפות מנטלית ופיזית בגלל עודף עבודה. התכווצויות בשרירים שמושכות את הגפיים. אבססים עמוק בשרירים. פוליפים; באף, ברחם וכו', ציסטות.

בקיצור פציינט קלקריאה יכול להיות מתואר כשמן, רפוי, בהיר, מזיע, קר ולח. 

דליות ורידים; שורף בוורידים. דלקת עצמות.

השפעות מחלתיות של אלכוהול; אובדן הנוזלים החיוניים; מין מוגזם, אוננות; מתיחות; הרמת יתר; דיכוי זיעה, פריחות, מחזור; פחד, אנוכיות.

ילדים קהים, רדומים שלא רוצים לשחק.

ליקוי בבלוטת יותרת המוח [PITUITARY] ובבלוטת התירואיד.

רובריקות:

ציפייה מוקדמת לפני שהולכים לרופא שיניים/ חרדה אחרי שמיעת אכזריות/ דלוזיה, מבולבלת, אחרים מתבוננים בה/ דלוזיה, רואה מישהו נרצח/ דלוזיה שהיא נעשית קטנה יותר/ פחד מכלבים/ פחד משדים ורוחות/ דברים נוראיים, סיפורים עצובים משפיעים עליה עמוקות/ תשוקה להיות ממוגנטת/ ילדים עקשנים, נטייה לגדול שמנים/ לא מדבר על שום דבר אלא על רצח, אש, חולדות.

סימפטומים פיזיים:

באופן פיזי, קלקריאה קרבוניקה היא בד"כ שמנה, אבל יכולה גם להיות רזה.

הזעה שופעת.

תשוקה: ביצים, גלידה, מתוקים, שוקולדים, בשר ועוף, דברים לא מתעכלים כמו חול, ציפחה [רעף], עפרונות.

הפתולוגיה של קלקריאה קרבוניקה באופן כללי כוללת מחלות של עצמות ומפרקים.

נקודות לבנות על הציפורניים.

התבניות העיקריות הן:

<בטיפוס [חוסר נשימה, חולשה].

<מלחץ של בגדים [לא יכול לסבול בגדים הדוקים].

<ממאמץ מכל סוג שהוא.

עור יבש וסדוק בחורף, במיוחד של הרגליים.

אינדיקציות קליניות:

1. דלקות גרון, דלקות שקדים, דלקות אוזניים, ברונכיטיס. כל הדלקות הללו חוזרות על עצמן. אם לוקחים את התרופה, קצב הדלקות מתחיל לרדת עד שנעלם.

2. אקזמה.

3. הפרעות בגדילה – איחור בנביטת שיניים, איחור בהליכה, בסגירת מפרסים וכו'.

4. הפרעות עיכול.

5. כאבי ראש.

6. דלקות במפרקים.

7. פוליפים.

קנט:

סחרחורת כאשר מטפס על גבעה/ סחרחורת ממקומות גבוהים/ פנים: שומניים/ גדילה של שיער על פני הילד/ תשוקה לביצים/ אל וסת מפחד/ כאב בשדיים לפני מחזור/ עור: סדוק בחורף.

פאטאק:

טיפוס מחמיר/ אבן בכליות [CALCULI]/ לחץ של בגדים מחמיר/גפיים תלויות מחמירות/ כאב בשדיים לפני מחזור/ רעיונות דתיים אצל ילדים/ ישיבה שפופה מחמירה.

תחושות:

תחושת קור בתוך העצמות, יכולים לומר שהרגליים נמצאות בתוך גרב רטובה, למרות שזה לא כך בפועל.

הפרשות – ריח חמוץ (אצל הרבה תינוקות).

העדפות מזון:

 אוהבים ביצים ומתוק.

אצל ילדים יהיה צורך לאכול דברים שאינם ניתנים לעיכול (אדמה, תפוח אדמה לא מבושל וכו').

או שהם אוהבים חלב בצורה קיצונית או סלידה קיצונית ממוצרי חלב. בעיה בעיכול החלב.

לא אוהבים בשר.

ראש:

הופעה מוגברת של מיגרנות.

סחרחורת. מוחמר בטיפוס, מוחמר בהסתכלות למטה ממקום גבוה או בסיבוב מהיר של הראש. סגירה איטית של המרפסים אצל תינוקות.  מיגרנות, מוחמר באור, במחזור בטיפוס.

עור:

בעיות בספיגה (אצל תינוקות נראה אודם בישבן או סבוריאק דרמטיטיס – בעיה בעיכול חלב). אקזמה. אקנה, לפעמים ממש חמורה. פריחות על האוזניים או תחתם.

אוזניים:

דלקת אוזניים תיכונה חוזרת ונשנית. צלצולים באוזניים.

מערכת קרדיו-ואסקולרית:

בעל נטייה ללחץ דם ולטרשת (SCLEROSIS).

מערכת העיכול:

בעל תיאבון גדול. ישנה בעיה בעיכול – שלשולים והקאות. הפרשות אלו יהיו בעלות ריח חמוץ. בעל נטייה לאבנים בכיס המרה. נטייה לאבנים בכליות. עצירות ללא דחף לצואה.

מערכת שלד ותנועה:

נטייה לגאוט (GAOT) [שקיעה של חומצה אוראית במפרקים]. נטייה למחלות ראומטיות ניווניות. דלקת מפרקים – בין אם OSTEOARTHRITIS – שגרון ניווני או  דלקת מפרקים ראומטית. כאבים מוחמרים מקור לח. גפיים רפויות וקרות. רגליים קרות במיטה בלילה, מוכרח לשים גרביים. ציפורניים מעוותות, שבורות או מתקלפות הקלות.

איברי המין:

דימום מהרחם [METRORRHAGIA], במיוחד סביב הזמן של המנופאוז. זיבה חריפה או חלבית, מוחמרת בין המחזורים. דלקת הווגינה. סינדרום טרום וסתי עם חרדה, כאב ראש ושדיים כואבות. תשוקה מינית בד"כ גבוהה.

חזה:

קוצר נשימה עם מאמץ, במיוחד בזמן טיפוס במדרגות או גבעה. כושר עמידה נמוך. GALACTORRHEA – נזילת חלב אם או עודף חלב. סרטן השד. השדיים נפוחות וכואבות במיוחד לפני מחזור.

גב:

גב חלש וכאבי גב תחתון. עקמת [SCOLIOSIS]. דלקת מפרקים ניוונית של עמוד השדרה.

זיעה:
הזעה על הראש, במיוחד העורף או אחורי הצוואר בלילה בזמן שינה.

אוכל:

תשוקה: לביצים, למתוקים [במיוחד עוגות וגלידות]. זיתים, דברים שאינם מתעכלים כמו גיר, עפרון, עפר, גבינה, אגוזים וזרעים, חלב.

סולד: שמן, בשר, קפה, חלב.

המחלות המטופלות:

  • טפול בהתפתחות איטית של העצמות והשיניים, בכאבי מפרקים ועצמות, כגון כאבי גב, שברים שאינם מתאחים במהירות ובכאבי שיניים אצל תינוקות.
  • תרופה יעילה גם נגד כאבי ראש בצד ימין, דלקת אוזניים עם הפרשה בעלת ריח חמוץ, דלקות עיניים שבהן לובן העין אדום, במיוחד העין הימנית.
  • מחלות כגון: אקזמה, פטרת הפה, תסמונת קדם וסתית, דימום כבד בזמן מחזור והפרעות עיכול.
  • אנשים הנזקקים לתרופה חרדים, עייפים, רגישים לקור ונוטים להזעה מרובה בעקבות מאמץ גופני קל או בשינה. לזיעה ריח חמוץ. תיתכן עצירות ולשתן שלהם ריח דוחה. לילדים נטייה להתמלאות שעווה באוזניים.

מינונים:

חרדה עם פחד מפני אי-שפיות

פיזור דעת, דיכאון ופחד להראות טיפש, התמכרות לעבודה גוררת תחושת תבוסתנות וכישלון מוחלט, אי רצון להשיב על שאלות, נטייה לשעמם את הזולת בתיאור חוזר של מחלות. נובע מעומס בעבודה.

מינון: CH6 כל שעתיים עד 10 מנות.

לאות עם חרדה גדולה

בלוטות נפוחות במפשעה ובצוואר, כאב מפרקים, כאב צורב בתוך הראש, התכווצויות בבטן וקיבה נפוחה, פטרת, אי יכולת לישון, חולשה מכל מאמץ גופני קל, התקפי בהלה בגלל זיכרון חלש, הרגשה של אי יכולת לתפקד ודאגה שירגישו בכך, פחד מאי שפיות. נובע מעומס בעבודה.

מינון: CH30 פעמיים ביום, עד שבועיים. אם מועיל – לחזור על המינון.

פטרת עם הפרשה חלבית מגרדת

הגירוי מחמיר לפני הוסת ואחרי השתנה, הפטרת קשורה לפעמים ליבלות בנרתיק או לארוזיה של צוואר הרחם, הפטרת מלווה לפעמים בכאב ראש כרוני, תיאבון מוגבר, חרדה ודיכאון. נובע ממתח, עומס בעבודה או הריון.

מינון: CH6 שש פעמים ביום עד 5 ימים.

תסמונת קדם וסתית עם אצירת נוזלים ושדיים נפוחים ורגישים במיוחד

כאב מפרקים, העדר אנרגיה וחולשה, תתכן הפרשה מהנרתיק או פטרת, דיכאון, אדישות, נטייה לבכי, עצבנות, חוסר ריכוז, חרדה מפני התגלות תסמינים או פחד מאי שפיות. נובע מחוסר איזון הורמונלי, עודף משקל או עומס בעבודה.

מינון: CH30 כל 12 שעות, עד 3 ימים. להתחיל יום לפני שהתסמונת רגילה להופיע.

דימום וסתי חזק ועליה ניכרת במשקל לפני כן

תחושה של קור לפני מחזור, התכווצויות ברחם, דם אדום בהיר, וסת בלתי סדירה, בלבול וקשיי ריכוז, יתכנו כאבי ראש, סרבול וזיעה קרה, במיוחד אצל בעלות עודף משקל. נובע מעומס בעבודה או מתח.

מינון: CH30 כל 8 שעות עד 10 מנות.

הפסקת וסת עם עליה במשקל והתקפי פאניקה

חרדה ופחד שמא יתגלו אובדן הזיכרון והעדר ריכוז, פחד מאי שפיות, פוביות, רעשים באוזניים, הזעה בפנים, כמיהה למתוק, נטייה לפטרת, כאבי גב, נפיחות במפרקי האצבעות, ורידים דליתיים. נובע מעומס עבודה.

מינון: CH30 כל 12 שעות עד 7 ימים.

נוזלים באוזניים ובלוטות צוואר נפוחות אצל ילדים

תיתכן הפרשה מן האוזן, כאב או תחושה של גודש באוזן, בלוטות צוואר נפוחות, תסמינים נוטים להופיע אצל ילדים שמנים. נובע מחשיפה לרוח פרצים ולמזג אויר קר וסוער.

מינון: CH6 שלוש פעמים ביום עד שבועיים.

.

******

.

תמצית קלקריאה קרבוניקה לפי ויטולקס:

קלקריאה קרבוניקה היא רמדי רחבה, מקיפה מאד עם הסתעפויות רבות.

ההפרעה הבסיסית של המטבוליזם של הסידן, שהקלקריאה מהווה את עיקרו, מחולק לשני סוגים של גופים:

רוב הקלקריאה קרבוניקה הם בהירים, נאים, שמנים, חיוורים וחלשים. אנשים אלה עולים בקלות במשקל ויורדים בקושי, אפילו אם אוכלים מעט קלוריות. זוהי התכונה של הקלקריאה שכמעט תמיד מופיעה.

הסוג השני שיכול לפעמים להופיע הם רזים, כחושים עם פנים כחושות, מכוסות עם קמטים דקים ונאים. הקמטים הדקים מסודרים בקווים אופקיים ואנכיים היוצרים ריבועים קטנים. ההופעה הכללית היא של אדם הסובל הרבה (SUFFERED  A  GREAT  DEAL). הסוג הכחוש של קלקריאה מתנסה בכל הרמות של הפתולוגיה של הקלקריאה, אפילו שההופעה שלהם איננה הסטריאוטיפ הקלסי של הקלקריאה.

אחוז גבוה של תינוקות וילדים זקוקים לקלקריאה קרבוניקה. זוהי רמדי המקובלת ביותר בקבוצת גיל זו. עובדה זו מצביעה על כך שאחת מההפרעות הבסיסיות ביותר של המין האנושי הוא ההשפעה של המטבוליזם של הסידן (CALCIUM  METABOLISM). לכן, אם פוגשים אדם בגיל בין 60-70 שהוא זקוק לקלקריאה, סימן שיש לו קונסטיטוציה בסיסית חזקה.

באופן טיפוסי, למבוגר קלקריאה יש חיים פעילים עם מעט מאד בעיות בריאותיות. לבסוף, כנראה כתוצאה ממאמץ יתר (OVER EXERTION) או מתח מוגזם (EXCESSIVE STRESSES), הם מראים בעיות פתולוגיות. אחד שיכול לשמור עד לגיל מבוגר את אותה רמדי, המאפיינת את ילדותו – הוא בעל קונסטיטוציה בסיסית חזקה.

ילדים קלקריאה הם בעלי תמונה דומה – חיוורים, רכים, חלשים. אין להם כושר סיבולת (STEMINA) ולכן הם נמנעים בד"כ מפעילויות פיזיות. מטבעם הם שתקנים, מסתגרים וסומכים על עצמם. יעדיפו לשבת ולצפות על משחקים של ילדים אחרים.

יפתחו נטייה להזעה שופעת (PROFUSE  PERSPIRATION), אפילו אחרי מאמץ קל ביותר. באופן כללי תופיע הזעה תוך 10 דקות הראשונות של השינה. הזיעה תופיע באזור הצוואר ואח"כ בראש ובפנים ולבסוף בחלק העליון של הגוף. החלק התחתון של הגוף לא מזיע. אצל מבוגר תופיע זיעה דביקה בכפות הידיים והרגליים. מבוגר יזיע גם בסביבה קרה. יש תגובה לא רגילה של הגוף שגורמת להם להזיע בקור.

(PERSPIRE IN THE COLD).

לילדים קלקריאה יש היסטוריה של הצטננויות בחורף ונטייה חזקה לבעיות בבלוטת הגרון (שקדים).

בד"כ עוצרים את פעולת המעיים, אבל הם לא מודעים לכך שהם סובלים מזה. האימא היא זו ששמה לב לכך שהילד הולך 3-4 ימים מבלי לבצע פעולת מעיים ואז היא מודאגת. אופייני לילד קלקריאה. בד"כ הם מרגישים יותר טוב כאשר הם עוצרים את פעולת המעיים. כאשר יש להם שלשול, הם מתחילים לבכות ולהתאונן ומרגישים לא מרוצים. הסיטואציה הפוכה אצל מבוגרים. מצב המעיים הוא, לעיתים קרובות, המוקד העיקרי אצל מבוגר. שלשול (DIARRHOEA) מקל עליהם ועצירות – תחמיר.

החמרה אופיינית ממזג אויר קר ורטוב אצל מבוגר. לא נראית אצל ילד. לפעמים יכולים לטעות ולהאמין שהם בעלי דם חם (WARM  BLOODED  PEOPLE) בגלל ההזעה. מזיעים ממאמץ קל ביותר ובמהלך השינה, דבר שגורם להם להשליך את הכיסוי מחלק העליון של גופם.

לילד יש תשוקה ברורה לביצים רכות (מבושלות) ולסוכר.

ילד קלקריאה הוא בד"כ תלמיד טוב, אינטליגנטי אבל ההבנה שלהם (COMPERHENSION) יכולה להיות איטית במקצת. לוקח להם קצת יותר זמן להבין את החומר המוצג ומסיבה זו לעיתים קרובות הם מרגישים נחפזים בעבודתם. הם מוכשרים בעבודה קשה ומבלים שעות בהכנת שיעורי בית.

אם המצב הפתולוגי של קלקריאה קרבוניקה מגיע לרמה הרגשית בילדות, נראה הרבה בכי (WHINING) ואנחות (MOANING) ואי שביעות רצון (DISCONTENTMENT). שואלים ילד מה הוא רוצה והוא לא יכול להגיד. זהו מצב של תלונות ואי שביעות רצון.

בין הגילים 6 – 12 הילדים מפתחים סקרנות עזה לגבי דברים על-טבעיים, הלא ידוע ומה שמעבר לנו. שואלים שאלות כגון: מה זה אלוהים? מה אלוהים מתכוון לעשות לנו? מי הם המלאכים? איך הם מתנהגים? האם אנשים מתים? סוג זה של שאלות מתאים לכל הילדים, תלוי ברקע שלהם. בילדים קלקריאה הסקרנות הזו מובילה למצב פתולוגי רציני. ילד כזה יכול לומר שהוא למעשה מחכה למלאך שיבוא וייקח אותו לגן-עדן.

קשה להסביר את הנטייה שלהם. זה נראה כאילו עולה מההסתכלות שלהם על העולם שמסביב להם.  הם רואים סבל ואי צדק. יתכן שיש קונפליקט בין ההורים. אז מישהו מעיר אלוהים והקונצפט הזה חודר במהירות למוחם. אלוהים, מלאכים והשפעות על-טבעיות מסבירות להם את העולם מסביבם. בבגרות הנטייה הזו מביעה עצמה בצורה של פחד משיגעון (FEAR OF  INSANITY). פחד מאיבוד שליטה (FEAR OF LOOSING CONTROL), פחד מהלא ידוע. אנשים אלה למדו לפנות למוח הרבה, לסמוך עליו כדי להתגבר על קשיים. כאשר הם בסוף מתמוטטים תחת הלחץ והמאמץ יתר, הפחד העיקרי שלהם הוא לאבד את השפיות, את המוח שהוא האמצעי הראשי שלהם לשמור על שליטה.

המצב הפתולוגי של קלקריאה מופיע תחת לחץ ומאמץ מתמשך להתגבר.

הם אנשים כשרוניים, בעלי יכולת, בד"כ בריאים בנסיבות רגילות. אך לחץ מתמשך ומאמץ בסופו של דבר ישברו אותם. בהתחלה ברמה הפיזית ומאוחר יותר ברמות המנטליות והנפשיות. מאמץ מנטלי (שכלי) או פיזי – הוא האויב הגדול ביותר של קלקריאה קרבוניקה.

מצב פתולוגי ברמה הפיזית של מבוגר, קודם כל תתבטא במערכת שרירי השלד.

ראומטיזם (RHEUMATISM) ודלקת פרקים (ARTHRITIS) הם הביטוי העיקרי בצד הפיזי.

אצל מבוגר רואים בברור החמרה ממזג אויר קר ורטוב והקלה בחום. האזור הראשון שמושפע הוא אזור המותניים (LUMBAR). הבעיות מתחילות שם ואז מתפשטות לאזור הצוואר (CARVICAL) ומשם לקצוות.

אדם שנראה שמן מאד (OBESE), מושפע ממזג אויר קר ולח והטענות העיקריות שלו מרוכזות בדלקת פרקים וראומטיזם – אפשר להניח בסבירות גבוהה שהוא קלקריאה קרבוניקה.

יש לו קור קיצוני – הוא נכנס עם גרביים למיטה בלילה ואח"כ בהמשך הלילה הוא יוריד אותם כי חם לו.

בו זמנית עם הרמה הרגשית, הרמה המנטלית מתחילה להישבר/לקרוס. הם נוטים להתמקד בדברים קטנים, להציק בפרטים לא רלוונטיים. הם מתבדחים בדיחות שטותיות או שממשיכים לדבר עם דברים פעוטי ערך שלא חשובים לאף אחד זולתם.

הנקודה זו החרדה הקודמת בקשר לעתיד משתנה לחרדה בקשר לבריאות. יש פחד ממחלות מדבקות, משחפת, מחלות לב, סרטן וכו'. קלקריאה רגיש במיוחד לפחדים מסרטן ומחלות לב. פחד חזק ממות. מצב זה מוביל למצב היסטרי. הם נראים כמאבדים את כוח ההבנה והריכוז שלהם. הם לא יודעים מה לרצות והם נעשים מוטרדים (AGITATED). הם צועדים הלוך וחזור. יש להם צורך לנפץ דברים, לקפוץ מהחלון, לצעוק ולצרוח. כל זה ללא כל התגרות או עם התגרות קלה ביותר. הם נמצאים במצב של אי-שקט והם רק רוצים לצעוק או לעשות משהו נואש.

בנקודה זו הם באמת נמצאים על גבול השיגעון. הם יכולים להתקדם למצב של סכיזופרניה או למצבים פסיכוטיים אחרים, ויתכן שיזדקקו לתרופה אחרת. מניסיונו של ויטולקאס, קלקריאה לא מגיעים למצבים פסיכוטיים ממשיים. הסימפטומים המופיעים אצל קלקריאה כתוצאה מקריסת הרמה המנטלית הם פחד שאחרים יראו אותם בחולשתם. הם מודעים לדלות הנפש, לחוסר היכולת לשמור על ריכוז והמבוכה שמתלווה לכך. הם חיים בחלום שהמבוכה הזו תתגלה לאחרים.

את הסימפטום הזה הקלקריאה איננו מגלה אף פעם בהתנדבות. צריך לשאול אותו שאלה ישירה ע"מ לאמת זאת. בד"כ יענו בחיוב, עם תחושת הקלה גדולה. במהלך התפתחות הפתולוגיה הרגשית והמנטלית, אפשר לראות העלמות סימפטומים פיזיים רבים.

ראשית, כמובן, ההזעה. אנשים סובלים אלו לא יושפעו ממזג אויר קר ולח. הם יכולים עדיין לחוש קור, אבל לא באותה נחרצות כמו קודם. התשוקה לביצים ולמתוק תיעלם ביחד.

בשלב זה אפשר להתבלבל בין קלקריאה לפוספורוס. אם הפציינט שומר על צימאון אופייני למשקאות קרים, תשוקה לגלידה ולמלח – ההחלטה תהיה קשה. חרדה בקשר לבריאות, פחד ממות ופחד ממחלות סרטן ולב – יכול להיות פוספורוס כמו קלקריאה.

לקלקריאה יש פחד מסופות רעמים ופחד מחושך. קלקריאה לעיתים יש דפיקות לב הדומים לפוספורוס.

מספר נקודות לשוני בין קלקריאה לפוספורוס:

קלקריאה לא צריכה חברה קרובה כל כך כמו הפוספורוס. קלקריאה יש נטייה לשון על צד שמאל ופוספורוס מעדיף את צד ימין. קלקריאה מעדיפה אוכל חם, הפוספורוס מעדיף אוכל קר. לשניהם צימאון למים קרים, אבל מודגש יותר חזק אצל פוספורוס. צימאון כזה אצל קלקריאה יודגש פעם או פעמיים, אבל  פעמיים עד שלוש פעמים אצל פוספורוס. הסימנים הפיזיים מאד שונים. פוספורוס הוא גבוה, רזה ועדין. קלקריאה בד"כ שמן וחלש/רפה. אפילו הקלקריאה הכחוש – מלא קמטים ולא עדין בהופעתו.

.

********

.

עשויה מהקליפה הפנימית של הצדפה.

מורכבת מ-2 חומרים עיקריים: סידן שנמצא בעצמות ופחמן שנמצא בכל מעגל החיים.

הסידן נותן את השלד והפחמן נותן את הקיום הבסיסי של החיים.

לכן זו רמדי בסיסית, קיומית שעונה על שאלות בסיסיות של החיים.

תכונות הרמדי:

1. הגנה- לכן מפתח שומן לזורק הגנה.

2. בית- פחדים מאיבוד הבית.

כשיש חסר בגוף של סידן, זה נובע לעיתים קרובות מבעיות תזונתיות (לא מקבל או לא סופג סידן)

לכן שאלת התזונה ושאלת הגדילה חשובות מאוד ברמדי.

שלב 1-

יש 2 טיפוסי קלקריאה, שמנמנים או רזים מאוד.

צדפה יושבת ולא זזה במים. לכן הוא אוהב לשבת בבית ולא לזוז.

טיפוס חרוץ. כשהוא חולה הוא עוזב הכל, נחלש, והחיות שלו יורדת.

תחושה- שהוא צריך להדן על עצמו והוא נחלש.

ילדים-

בעלי טונוס שרירים נמוך, יש יותר ילדי קלקריאה מאשר מבוגרים, בעיקר תינוקות, זיעה חמוצה בילדים.

תינוק שנולד, יצא מתוך הצדפה, המקום המוגן.

לכן התינוק מרגיש חשוף ונכנס למצב קלקריאה.

אדם שמצבו קלקריאה סימן שהוא נמצא בבריאות טובה כי זה ראשוני.

איטיות-

בקליטה, בעשייה, עליהם להשקיע מאמץ כדי לקלוט.

אם כי יש בהם את הרצון להשקיע די להצליח.

גם המטבוליזם שלהם איטי ולכן הם משמינים.

יש להם תחושת חסר, שאינם חזקים מספיק כדי לעמוד מול העולם, כלומר אינם מחוברים לשפע, תחושת ניתוק. מתוך זה האיטיות, קר להם.

ככל שרמת הבריאות שלהם נמוכה יותר כך יהיה להם קר יותר.

 לסוכר בילדים כי זה מחמםDES

כשקלקריאה בריא הוא שמנמן, אוכל הרבה מתוק, קר לו והוא מתאמץ.

בשלבים מאוחרים יותר המאמצים לא נושאים פרי ואז הוא נעשה כבד יותר וחסר כוחות.

שלב 2-

יש לו תחושה שצוחקים עליו ורואים שהוא חלש.

ושהוא צריך להתאמץ.

לא מדובר בפרנויה אלא בחשש או תחושה.

ברמת בריאות 2, 3 הוא יגיע לפחדים היסטריים, פחדים אמורפיים.

 בשלבים ראשונים יותר יש פחדים שיקרה משהו רע,

בשלבים 2, 3 יש פחד גדול ממחלות, בעיקר ממחלות חשוכות מרפא, הם פוחדים מבתי חולים ולכן מתעניינים במחלות (דרך חברים וחבר רופא).

יש פחד ספציפי מעכברים וחולדות.

יש פחד גבהים ופחד מרוע לכן פוחדים לראות חדשות.

כשהם עוברים דירה הם נהיים חולים.

שלב 3-

מפסיק לתפקד עקב חרדות משתקות.

פחדים קשים משריפות, עכברים, חולדות.

מדובר בחרדות בלתי הגיוניות, מרגישים שהם עומדים למות, מאשפזים את עצמם, יש להם התקפי חרדה שמביאים אותם לבי"ח.

כשהם חולים הם מרגישים שהם מתפוררים, הם פוחדים להשתגע מרוב חרדות.

הם מחפשים כל הזמן דברים שיגנו עליהם ולכן לומדים להיות בשליטה ככל שהם מתבגרים.

הם פוחדים שאנשים ידעו שהם נחלשו, הם פוחדים להדבק.

יש להם צורך בביטחון ולכן יש להם כאב בשורש הגב.

טיפוס קלקריאה אחראי מאוד ולוקח על עצמו הרבה בעשיה, אבל קשה להם עם מה שלקחו על עצמם.

יש להם בעיה בשורש כף היד- Wrist

ילדים ששואלים מגיל צעיר שאלות על בסיס החיים- לאן הולכים כשמתים, מרוב פחד, מה יקרה אתי.

הם סובלים ממעט חוסר בטחון.

כילדים הם לא אוהבים להתעמת, לכן יאהבו לשחק בבית ולא בחוץ.

כמבוגרים יש להם תחושה שהכל מהיר יותר מהם.

הם מתאמצים כל הזמן

אם הם בריאים, האיטיות תתבטא רק במערכת העיכול.

לילדי קלקריאה יש לעיתים קרובות שקדים נפוחים

קר להם אבל הם מזיעים בקלות, גם בחורף.

הם מזיעים בעיקר בראש, לזיעה יש ריח חמצמץ,

הזיעה מחמירה בשינה ובעיתות לחץ.

לעיתים כפות הרגליים שלהם קפואות, אבל אחרי כמה שעות כפות הרגליים חמות מאוד.

הם נוטים לכוויות קור.

אצל תינוקות יוצאים פצעים קטנים על הקרקפת עקב זיעה.

המרפסים נסגרים אצלם מאוחר, השיניים בוקעות מאוחר, העצמות רכות.

כמבוגרים יש להם נטייה לדלקת פרקים

יש נטייה להתנפחויות- בלוטות נפוחות, פוליפים באף.

הם נוטים לחלות בחורף, כי ההתנגדות שלהם חלשה, יכולים לסבול מסבוכים בנשימה.

הם אוהבים לאכול, האוכל נותן להם בטחון.

משמינים בקלות

סובלים מעצירות וזה לא מפריע להם.

סובלים מגזים.

יש קלקריאה רזה ופחדן, נוטה לשלשולים, כלומר מטבוליזם מהיר מדי, הם אוהבים לחם ומתוק.

הם אוהבים ביצים רכות, לא אוהבים בשר, לעיתים גם חלב עושה להם רע.

< בזמן מחזור אצל נשים

גודש חזק וכאבים בחזה לפני המחזור.

לסיכום-

בית

הגנה

תחושה של חולשה פנימית

פחד מרוע ואכזריות

צורך בשליטה

עקשנים

פחדים וחרדות קיומיים (חדשות רעות, חושך, עכברים, מחלות, רוחות רפאים)

חסר. החמרה ממאמץ

חולשה

איטיות- מטבוליזם איטי

קור

צורך במתוק

אגירה- השמנה, עצירות

בעיה במבנה- ציפורניים, שיניים, עצמות

ראש ובטן גדולים מדי

מסורבלים

זיעה חמוצה

אוגרים שעווה באוזניים

אבוד שמיעה עקב דלקת אוזניים

הוא רוצה להיות קשה כאבן אבל רך כגיר.

.

******

.

פאטאק:

GEN

בלוטות נפוחות

אנמיה

התפתחות לקויה של עצמות

מרפסים פתוחים

שרירים ועור רפויים

משמינים אך לא מתחזקים

מזיעים בקלות

מזיעים בשינה

הפרשות רבות

ריח גוף חמוץ

הפרשות חמוצות

בקיעת שיניים מאוחרת, לומדים ללכת מאוחר.

ילדים כחושים עם ראש גדול ובטן מוגדלת

רגישים לקור ונוטים לחלות בקלות עקב מזג אוויר יבש וקר

מותחים שרירים בקלות

חלקי גוף ששוכבים עליהם הופכים לרדומים

תזונה לקויה- תת תזונה

טונוס שרירים נמוך

עוויתות בשרירים שמקרינות לגפיים,

אבצסים בשרירים

שמן, רופס, בהיר שיער, מזיע, קר ולח.

פנטזיות איומות

ורידים בולטים וצורבים

ילדים שאינם רוצים לשחק.

<

אויר קר

רחצה

כשמתקררים

שינוי מזג אוויר לקר

מאמץ פיזי או נפשי

אימוץ של העין

בקיעת שיניים

גיל ההתבגרות

חלב

חרדה

בעת יקיצה

ירח מלא

עמידה

הסתכלות כלפי מעלה

סבוב הראש

>

מזג אוויר יבש

שכיבה על הצד הכואב

שכיבה על הגב

בעת התעטשות- כאב ראש

שפשוף וגירוד

הרגעה עם היד או הצלפה

אחרי ארוחת בוקר

בחשכה

MIND

שכחנים

לומדים בקושי

מדוכאים

מלנכוליים או ספקנים

פוחד- ממחלות, סבל, אסון, אי שפיות, שמסתכלים עליו בקפדנות

פחד שנגרם כתוצאה מהתאכזרות

זהיר, מבולבל, מביע את עצמו באופן שגוי, עצוב, אפאטי,

חזיונות של שריפות, רצח, עכברים, חולדות בעת הזיות מחום.

מלנכוליה, רצון לבכות, ללכת הביתה.

אבדה תקוותו להחלים אי פעם.

חשדן, חושב שמסתכלים עליו בחשדנות והוא מסתכל עליהם בחשדנות

חושב על קטנות

מדמיינת שמשהו עוקב אחריה, חשה שתרוץ ותצווח

נבהל בקלות

נעלב בקלות

ילד שפוחד מכל מה שהוא רואה

שובב

עקשן

רגזן

בוכה בגלל זוטות

HEAD

סחרחורת במצבים רבים, מוחמר בעליה או בסבוב הראש, או בגירוד הראש

סחרחורת אחרי אפילפסיה

זרימת דם מוגברת לראש

קור רב בתוך ועל הראש

זיעה רבה, בעיקר בעורף, מרטיב את הכרית

מגרד בראש בעת הליכה

כאב ראש עמוק, מכה ומרעיד, מחמיר ברוח > בחושך עם סגירת העיניים ובלחץ.

כאב ראש כתוצאה מהרמת משא כבד מדי או במאמץ שריר אחר.

.

******

.

CALCAREA CARBONICA - כתה

פחמת הסידן

ויליאם גוטמן. גרמני שהיגר לארה"ב, הוא היה יהודי.

אם מתחקים אחר מחזור הסידן על פני כדור הארץ, בכל מקום שהוא מופיע הוא מהווה מגבש המאפשר התגשמות של חיים. ובאותה עת מגונן על איברים רכים ורגישים כמו שהצדפה של הרכיכה אשר משכבת הביניים שלו הוכן התרופה. הגבול שבין הרכיכה לבין הצדפה.

הסידן – קלציום. המיקום שלו בטבלה המחזורית – 20 שכניו אשלגן, באלכסון נתרן ולידו המגנזיום. (ללמד קצת על הטבלה המחזורית).

זה יסוד מעולם המינרלים.

זוהי מתכת לבנה, לא מתקיימת לבד בטבע, בכל מקום שבו ימצא הסידן הוא מתחבר או עם מים או עם חומצה פחמתית. בכדור הארץ נמצא אותו מומס כקלציום הידרו קרבוניקה. ועל ידי תהליכים מסוימים הוא נפרד ושוקע. כאבן סיד. אותו אבן סיד מתגבש לצורות שונות אין סופיות. מנקודת ראות אבולוציוניות מעריכים שהחיים החלו בתוך המים ואחר כך עלו ליבשה. בתוך המים מוגנים על ידי המים צפו רכיכות. ככל שהתקרבו לחוף הייתה חשיפה למגע החריף יותר עם החוף ונזקקו ליותר הגנה. מפני אותו מגע גס. ואז נוצר צורך להיעטף ולהיות מוגן. כדי להגן על הישות החיה ולספק לה הגנה. ואז נוצר מצב של האלמוגים. אלמוגים אלה הפרישו כל מיני חומרים למים והתחלפו בקלציום שמומס במים כדי לעטוף את הפוליפים בשכבה או ליצור שלד ראשוני. כשהחיים נגמרו בתוך הפוליפים, הסידן הזה שקע והתקשה על קרקעית הים. חיים שהתגבשו קרוב לחוף גם הם השאירו מאגרים גדולים של אבן גיר. קבוצת הרכיכות מכילות מאות אלפי סוגים. והשוני מתאפשר בגלל מגוון ההתגבשות האין סופי של הסידן. ואז הייתה תזוזה של הקרקע ואותה אבן גיר הפכה להיות חיצונית ולא בתוך המים והיא נתנה צורה לחוץ. וכיוון שהיה כבר נוף מחוץ למים וקליפה שהיא פרי שלדים וכונכות של צדפות ישנות ששקעו אפשר היה לקדם את החיים גם לפני האדמה. ואז על פני האדמה צריך לעמוד ללכת ואז צריך שלד שיאפשר לבצע פעולות אלה ושוב הגיע הסידן לקחת תפקיד חשוב זה. הרקמה של המוח יש יכולת ליצור קשר עם הסידן הכי טוב מכל חלק אחר בגוף. לסידן יש תפקיד חשוב בויסות תפקידי המוח. הוא פועל כגורם מעכב. כדי שלא יהיה גירוי יתר. הסידן שולט על המעבר של הפולס העצבי במעבר מהעצב לשריר. הוא המסנן אם לעבור או לא לעבור. פועל כמסנן בין הסיב העצבי והשריר. לשמור את מערכת הרפלקסים בשליטה. לסידן יש גם תפקיד חשוב בקרישת הדם וגם תפקיד חשוב בחדירה לכל תא. בקרום התא.

כאשר קלקריאה קרבוניקה נכנסת לאדם אז זוהי האישיות שלו.

זה כמו רכיכה שאיבדה את הצדפה שלה. אדם שהוא שמנמן ורופס, חיוור בדרך כלל בעל מראה נפוח כלשהו, שרירים בדרך כלל רכים ורפויים, ויש להם תחושות של קור במקומות מסוימים, הזיעה פורצת בקלות בראש, בשינה בעורף, ברגלים, כאילו עוד רגע יהפוך לנוזל בעצמו. תהיה תחושה סובייקטיבית של קור בחלקים מסוימים ואין התנגדות רבה. הוא לא יכול לעמוד הרבה, כל משב רוח קר יכול לגרום לו להצטננות וראומטיזם. וכל מאמץ מנטלי קשה לו. הזיכרון שלו חלש. קשה לו להתרכז והמחשבות שלו מבולבלות. המאפיין הוא שהוא מודע מאד למצבו שלו. כמו גם לחוסר היכולת שלו להתגבר. זה גם מביא למצב שבו הוא יפחד שמא יבחינו במצבו. מתרגשים מכל שטות, והכל חודר. חסר הגנה שכן אין לו את הצדפה. (שמיוצגים על ידי הקלקריאה קרבוניקה). לא חשוב מה האיבר שנפגע, אם זה אופייני, אם יש את אותה רפיסות נדע שזו הרמדי. ובכל זאת יש כמה מערכות ואיברים שאופייניים לרמדי זו. בעיות בסחוסים, העצמות ומערכת העצבים. נראה או התרככות של עצמות או פיזור לא נכון של משקעי סידן שזה מאד כואב. המערכת הנפגעת היא דרכי הלימפה. כל מה שקשור לחלחול יתר של נוזלים. בלוטות לימפה נהיות מגורות, ועודף נוזלים, ואם יקבל את הרמדי זה יגבש וייבש את המצב. יש כמה מילות מפתח: גידור ומצד שני יציבות. גם הגנה מבחוץ ואחר כך לייצב מבפנים. סטביליזציה. הוא מסתכל על הצורה שבה הצדפה שמתקיימת במים. הצדפה מסמלת חיים שהגיעו לנקודת עצירה ויצרו משהו נייח. היא קצת נפתחת מסננת את המים ונסגרת חזרה. היא לא זזה כמעט בכלל. בפנים יש את הרכיכה שהיא קרה, רכה וחסרת הגנה שצריכה את הצדפה שתגן עליה. היא צמצמה את הפעילות שלה למינימום. עומדת ולא זזה. חוסר תנועה וחוסר תנועתיות. התבצרות מאחורי חומה, קשיחות ויציבות.

מילות המפתח של רמדי זה:

עמידה במנוחה, פאסיביות, חוסר תנועה, היאחזות, ….

מצד אחד נראה צורך בהגנה מפני החיצוני והצורך בארגון פנימי, החסר ביציבות.

עובד יציב ואיטי בני זוג שאפשר לסמוך עליהם ובונים לאט-לאט. לא תחרותיים, לא שאפתניים, ומפחדים מתלות. פחד מאיבוד לשליטה, יותר מדי חוש אחריות, פרקטיים וכלכליים. הוא זקוק לתמיכה אומץ ועוז.

זאת רמדי מאד אופיינית לתינוקות. אחר כך מופיע מאד בגיל תחילת בית ספר ויציאת השיניים הקבועות.

.

******

.

קנט

    אילו היית עומד ליצור נטייה של CALC בהזמנה היית יכול לעשות זאת על ידי האכלתו בסיד או מי סיד עד שאברי העיכול יותשו כל כך שהם לא יהיו מסוגלים יותר לעכל סיד, ואז מהרקמות היה נמנע יותר ויותר מה שהם זקוקים לו, והיה יוצר את הנטייה לסיד, את מקרה "תשישות הרעב של מלח העצמות", שכן זהו למעשה מה שזה. תינוקות שרק נולדו שמוזנים במי סידן בחלב בתוך זמן קצר יהיו בעלי נטייה לסידן. הם במהרה יכנסו לכזה מצב שאין הם יכולים לקחת סידן מתוך מזון ההזנה שלהם, והתוצאה תהיה נטייה ל- CALC, ממש כפי שאנו עומדים לתאר. אך מקרי הסיד הטבעי הם אלה שיש להם מחלה טבעית, נולדו כך, נולדו עם חוסר יכולת לעכל סידן שנמצא במזון הטבעי שלהם, והם גדלים להיות שמנים ורפויים, ויוצרים עצמות פגומות. יש פרופורציה גדולה יותר של חומר סחוסי בעצמות מאשר סידן, והעצמות מתכופפות, והופכות חולות ובעיות הרס. שיניים פגומות, או בלי שיניים כלל. העצמות פשוט מפסיקות לגדול, והחולה עובר לתוך מצב של דלדול. איזה רעיון טיפשי הוא זה להאכיל ילד זה במי סידן מכיוון שאין הוא יכול לעכל את הסידן! אין זה רק הגיוני כמו כל דבר אחר באלופטיה? ועדיין ההומיאופתים שלנו משתמשים בתרופות אלופטיות. הם משתמשים בפוטנצים הנמוכים ביותר שהם יכולים להשיג ויראה מוזר אם חומרים אלה ריפאו במשהו טוב יותר בידיהם ההומיאופתיים מאשר בידיהם של האלופטים. כעת, זה מדהים שמנה אחת יחידה של הפוטנץ המתאים שיפגוש את המצב של אי סדר שיגרום לעולל זה להתחיל לעכל את מזונו, וליטול מתוך המזון שלו את החומר סידן שהוא זקוק לו בעצמותיו, ובכל מקום אחר שהוא זקוק לו. בבת אחת השיניים מתחילות לגדול; העצמות מתחילות לגדול, והרגליים הופכות נוקשות מספיק עבורו להתחיל ללכת, והם יחזיקו אותו עומד. זה מדהים איזה שינויים יתרחשו בהשפעת התרופות השונות שמתאימות להפרעה של השיער, והעצמות והציפורניים. הרמדי חייבת בפוטנץ מספיק להתאים עם הדבר הלא בסדר. היא בביטחון חייבת לא להיות גשמית מכיוון שהילד כבר עוכב על ידי החומר הגשמי. אתה תראה בתוך חודש או ששה שבועות לאחר מתן מנה יחידה של הרמדי בפוטנץ המתאים את הציפורניים שהיו גליים ולא שווים ומוכתמים ולא רגילים יוצרים קו שוליים ויגדלו החוצה בצורה חלקה. אתה תראה את הכתרים הקטנים המכוערים שעל השיניים, מעוותות, והדברים השחורים שיוצאים מתוך החניכיים; אך כאשר הם תחת הרמדי ההומיאופתית המתאימה אתה תראה אותם יוצרים קו שוליים, ולאחר מכן השיניים יראו בריאות, ומאז הגוף הקטן של השן חלק ועגול; ממש כאילו ילד זה היה לו דחף לגדל שיניים טובות יותר. אותו הדבר כנראה יתרחש היכן שקיימות עצמות. קרום העצם מתחיל לבצע עבודה בריאה. זהו מצב ה- CALC כאשר החולה זקוק לסידן והוא לא יכול לקבל אותו מכיוון שהוא מפוטם; או, מכיוון שיש לו חוסר עיכול, אין הוא מסוגל להטמיע את הסידן שקיים בתוך מזונו, והוא עובר דרכו ולא משפיע עליו. כך הוא עם רבים מהחוליים שיש לנו, חוסר יכולת להפיק מהמזון ולהטמיע דברים כאלה שלהם הגוף זקוק. האם לא יהיה האדם פתי להניח שהוא הגורם לבניית השיניים? אתה לא בונה תל חפרפרת מהפוטנצים הגבוהים שלנו; הם פשוט מייסדים מצב של סדר, כך שעיכול והטמעה מתקיימים, נוצר סדר והרקמות מצבם מוטב. הבריאות באה, היופי, גדילת שיער, עור טוב יותר, ציפורניים טובות יותר.

    הקונסטיטוציה של CALC היא מה שאנו רוצים לדעת. אין אנו זקוקים לדעת שהאינדיבידואל הורעל על ידי סיד; אין זה שווה הרבה לדעת זאת, מכיוון שאין זה האינדקס לרמדי. אם חוסר עיכול של סידן נגרם על ידי סיד, הוא יזדקק לאחד מבין עשרה רמדי'ס להתגבר על חוסר עיכול זה של סידן. אין זה תמיד CALC המכסה את הסימפטום. התרופה שמכסה את הסימפטומים היא זאת שתשנה את המערכת ממצב לא נורמלי לנורמלי, והעיכול יהפוך מסודר, ויהיה לנו גדילה ושגשוג במערכת. מקרה ה- CALC יש לדעת אותו על ידי הסימפטומים, ולא על ידי העובדה שהחולה הורעל על ידי סיד; הסיכויים הם כאלה שאלה שאנו צריכים לטפל בהם לא נגעו מעולם בסיד. רבים מביניהם מעולם לא הורעלו על ידי סיד אלא שלא היו מסוגלים להטמיע סידן מאז הלידה.

   CALC מלאה בגודש, החלטה נחושה של דם לכיוון הראש; רגליים קרות; ראש חם; גודש של החזה. CALC מתאימה באחוז גבוה לחיוור ולאנמי, חיוור ושעוותי; ולמרות זאת עגלגל. יש בו חולה גם שמן, רפוי וחיוור, ויש לו מצבי רזון, גם. השרירים נהיים כחושים. כחוש בצוואר; כחוש בצוואר ומשם כלפי מטה. מצבים אנמיים; חיוור ושעוותי; נראה חולני; שפתיים חיוורות; אוזניים חיוורות; אצבעות חיוורות; חיוורות וצהבהבות. CHLOROSIS היא מילה במיוחד מקורבת לנערות אנמיות. מספר רב של רמדי'ס יש להם אינדיקציה במצבים אלה, אך CALC יוצרת את סוג האנמיה הידועה כ- CHLOROSIS. היא יוצר את האנמיה המזיקה ביותר. רפיון גדול ברקמות בכל מקום; רפיון של השרירים; רפיון של הורידים; רפיון של קירות כלי הדם במידה כה נרחבת, במיוחד בגפיים התחתונות ובפי הטבעת, שיש ביטויים בולטים של טחורים או דליות ורידים בולטים ברגליים. ורידים מורחבים, שורפים באותן דליות ורידים. בוער וכואב. מדממים ונוזלים. דלקות ונפיחות כואבת של המפרקים.

    סממן בולט נוסף העובר דרך רמדי זו היא הנטייה להתקיף את הבלוטות, בלוטות הצוואר, כל הבלוטות בגוף, במיוחד בלוטות הלימפה. בלוטות הלימפה בבטן הופכים קשים, מודלקים וכואבים, כמו קשריות גדולות, כמו אגוז אמריקאי; גבשושי. CALC מועילה בהיווצרויות גבשושיות. התנוונות של CALC, בלוטות של CALC, התקשות של הבלוטות. היא מועילה בהתקשויות בכיבים, ובסיס הכיבים, וסביב ומעל לכיבים, לפיכך השימוש המופלא בה בהקלה ועיכוב הגדילה של כיבים ממאירים, לפי שכיבים ממאירים יש להם בסיס מוקשה. כיבים סרטניים ישנים מעוכבים במידה רבה בגדילה שלהם, כלומר, המצב הקונסטיטוציוני משתפר בהרבה, החולה עצמו יש לו כוח סבל רב יותר והכיבים יתחילו להחלים. בהשפעות סרטניות שיהרגו בתוך ששה עשרה חודש החולה יחיה ארבע שנים עם CALC, אם CALC יש לה אינדיקציה. זה משהו, ופעמים רבות זהו כל מה שאתה יכול לצפות בגידולים סרטניים. בהשפעות בלוטיות היכן שסביב הבלוטה חדורה וקשה, היכן שיש בערה רבה וכאבים דוקרים, היכן שהגידול פלש ונטל את הרקמה הסובבת כך שיש הדבקויות, העניינים רציניים. יש ממאירות בכל המקרים האלה. הם שונים לחלוטין מהבלוטות שהן רפויות מהעור, בלוטות מגולגלות מתחת לעור, ואין להן חיבור פיברוטי. השפעות סרטניות שורפות ודוקרות. CALC מרפאה גידולים רבים, שומניים, ציסטיים אם הסימפטומים מסכימים, כל כך בחוזקה היא מקורבת לבניה זו של תהליכים בבלוטות. היא בונה בלוטות ועצמות.

    דבר נוסף העובר דרך הרמדי הוא מצבי אלח דם, שבהם יש אבצסים בשרירים עמוקים. אבצסים עמוק בצוואר, עמוק במותניים, בבטן. אתה תידהם ללמוד ש- CALC תדאג לאבצסים (כאשר הסימפטומים מסכימים), והיא לא תשבר. ראיתי פעמים רבות אבצס נעלם כאשר אי יציבות הייתה האפשרית ביותר. ראיתי אבצסים אלה נעלמים כאשר מוגלה נראתה שם על ידי המחט; לא רק שראיתי את האבצס מסתלק, אלא שגם מצב אלח הדם שהיה קודם לו. יש לנו רק מעט תרופות שיעשו זאת. יש בכך משהו יחידני. מדוע דווקא CALC מעדיף את הספיגה מחדש של נוזלים אלה ומעודד את החלק להפוך CALCAREOUS?  זה יותר ממה שאני מסוגל להסביר, אך היא עושה זאת – כאשר הסימפטומים מסכימים. אך SULPH ו- SIL כאשר הסימפטומים שלהם מסכימים מזרזים מיגול. אך CALC יש לו את הפעולה המיוחדת לרכז ולכווץ. אחד יכול להיות אינדיקציה במקרה אחד, והאחר יכולה להיות לו אינדיקציה באחר. יש זמנים כאשר יש אינדיקציה ל- SIL והאבצס הוא במקום כל כך מסוכן שאם SIL ניתנת התוצאה שבאופן טבעי שייכת להתפשטות של האבצס היא מסוכנת, במקרה כזה חייבים לקרוא למנתח לנקז את האבצס בצורה בטוחה, אפילו כאשר אנו יודעים שאם אבצס זה היה ממוקם במקום בטוח, היה זה הרבה יותר טוב לחולה זה שיקבל את הרמדי שהוא זקוק לה. לפעמים קרום העצם כל כך פגוע על ידי מכת פטיש דרך השריר, פוצע או חובל בקרום העצם. דלקת תתיישב שם, תיווצר במהירות מוגלה, ואם האינדיקציה היא CALC על ידי הקונסטיטוציה של החולה הסכין של המנתח היא לחלוטין חסרת תועלת, ודבר מאד מזיק. אך מתוך חשיבה מנקודת המבט הישנה, הרופא שאינו יודע מאומה על ההומיאופתיה, והמתפלא בקשר לרמדי'ס ההומיאופתיים, ירים ידיו מתוך אימה. "מדוע, אם אתה יוצר ספיגה מחדש של מוגלה זו אל תוך המערכת יהיה לך הרעלת דם ומוות". אך תחת CALC ספיגה מחדש זו אינה מתרחשת בצורה מסוימת, והחולה משתפר בכל רגע, הוא מפסיק את ההזעה, הקשיחות שלו נעלמת, הוא מתחיל לחוש בנוחות, התאבון שלו משתפר, הוא חזק יותר במשך הזמן שעובר, ונשאר בסדר. כששופטים מנקודת המבט הישנה, אנו לא יכולים להסיק מאומה בקשר לבעיות שיופיעו תחת טיפול הומיאופתי. אנו יכולים לשפוט רק מנקודת המבט שלנו, וממה שאנו יודעים. ואם אתה שומע שמישהו ניסה זאת וניסה את האחר בלי הצלחה, זכור שמישהו רק הדגיש את הכישלון שלו עצמו. הומיאופתיה מסוגלת להדגים עצמה בידיים אינטליגנטיות; כל פעם שהרופא יש לו אינטליגנציה ומשתמש בחוק ונותן את הרמדי בהתאמה עם הסימפטומים הוא יראה מקרה המתרחש כפי שתואר.

    סממן גדול נוסף העובר דרך רמדי זו היא היכולת לגדילת פוליפים. אלה הזקוקים ל- CALC יגדלו פוליפים באף ובאוזניים, בוגינה, בשלפוחית השתן, ופה ושם. גידולים ציסטיים גם ופפילומות קטנות משונות.

    דבר משונה נוסף שהיא עושה היא לגרום לגידולים בעצם. מצב זה של אי סדר מופיע בשל אי סדירות בהפצת הסידן. אתה תחשוב שהטבע ינסה להפיץ אותו סביב בצורה שווה היכן שהוא יכול לעשות את הטוב הרב ביותר. אך כאשר ריקנות מלח עצם זו מתחילה הסידן יכול להיערם במקום אחד, ויכול כמעט לחלוטין להיות חסר באחר. עצם אחת תהיה סחוסית ואחרת תהיינה לה גידולי עצם עליה. התרככות של העצם. עיצוב פגום של העצם. מילת מפתח התפתחה מזה, כלומר: "מאחר ללמוד ללכת", מכיוון שהרגליים כל כך חלשות. אין הוא מאחר ללמוד ללכת, אלא מאחר ללכת. הוא יודע איך ללכת, אך אין הוא יכול ללכת. NAT-MUR יש לו בעיות מח, שבהם הילד מאחר ללמוד לעשות דברים. "TARDY DEVELOPMENT OF BONE TISSUE.  CURVATURE". השרירים רפויים. כאבים במפרקים, כמו מחלת מפרק הירך. היא מלאה ראומטיזם. מצבים ראומטיים ושגרוניים של המפרקים.

    חולה ה- CALC הוא חולה צונן. רגיש לאוויר קר. רגיש לרוח גסה. רגיש להתקרבות סופה; רגיש להתקרבות מזג אוויר קר, וכאשר מזג האוויר משתנה מחם לקר נראה בלתי אפשרי עבורו לשמור על חום; הוא רוצה שהגוף ישמר חם. הראש לפעמים גדוש; והוא חם למגע; אך לעיתים לו יש תחושה שהראש קר. יש לו תחושה בגולגולת כאילו הייתה קרה. אך הגוף כמעט תמיד קר למגע והוא חש קור, והוא רוצה המון ביגוד. הרגליים קרות. הוא מזיע במקומות שונים, מזיע בנקודות. זיעה על המצח, או על הפנים, או על גב הצוואר, או בחזית החזה, או רגליו. רגישות לקור וחולשה עוברת דרך הרמדי. חולשה ברגליים. חוסר יכולת לשאת. גרוע יותר מכל סוג של מאמץ. לא מסוגל לנשום. אדם שמן, רפוי אנמי, לפעמים הם נראים שמנמנים, לפעמים סמוקים בפנים, אך אין להם סיבולת, ואם חולה כזה עושה מאמץ קל הוא הופך חולה עם חום, או כאבי ראש. CALC מלאה בתלונות הנגרמות בשל הרמה, מאמץ, מהליכה, מהליכה מספקת כדי להזיע; ואלה מופיעים מאד בפתאומיות, מכיוון שאין הוא יכול להפסיק הזעה זו על ידי כך שיעמוד בשקט בלי להיות חולה. אם הוא מתחיל להזיע, ומפסיק זמן מספיק כדי לחוש בנוח, ההזעה תפסק כל כך לפתע שתהיה לו צינה, או שיהיה לו כאב ראש. חלש, עייף, חרד. קשיים בנשימה. לב חלש. חולשה בכל מקום. אין יכולת לשרירים לתמוך במאמץ ממושך, ואותו הדבר הוא עם המינד. אין יכולת של המינד לשאת מאמץ מנטאלי ממושך. CALC הוא חולה עייף. הוא סובל מחוסר סידן. הוא לא היה מסוגל לעכל סידן, והוא נכנס למצב של בלוטות מוגדלות, רזון של הצוואר ושל הגפיים, בעוד השומן והבלוטות של הבטן מוגדלות. במיוחד מבחינים בזה בילדים. ילד עם בטן גדולה, עם גפיים כחושות וצוואר כחוש. בלוטות מוגדלות, חיוור ורפוי, נראה חולני. אלה שמקבלים בשר בלי תוספת של כוח. הם מוסיפים בשר והופכים רפויים. נשארים רפויים. אלה שקמים ממחלה ומוסיפים בשר רפוי, ובתוך זמן קצר הם הופכים בצקתיים. חולה ה- CALC לא יכול לעלות במדרגות; הוא כל כך עייף ברגליו, וכל כך עייף בחזה, הוא מתנשם ונחנק כשעולה במדרגות. יש לו כל הוכחה לחולשה שרירית ורפיון. תזונה לקויה בכל מקום. זהו סוג החולה שרגיל להיקרא SCROFULOUS; כעת אנו קוראים למצב פסורה; ו- CALC היא אחת מהרמדי'ס העמוקות האנטי פסוריות שלנו. זוהי תרופה שנכנסת עמוק לתוך החיים, ואוחזת בחוזקה בכל חלק של המערכת.

    כעת אנו נתייחס לסימפטומים המנטליים. כל סימפטומי המינד מייצגים CALC כמצב של חולשה גדולה; חוסר יכולת לקיים פעילות מנטאלית ממושכת. הופך מאד עייף מעבודה מנטאלית. מלא חרדה. הוא עייף מנטאלית, ועייף פיזית, מעבודה מנטאלית ומתמוטט בזיעה, והופך מעורר ומגורה ומופרע. הפרעה גדולה של הרגשות, תלונות הנמשכות במשך ימים ושבועות בשל התרגשות של הרגשות; מדאגה, מרוגז, או הפרעה רגשית כללית הוא מותש. חוסר יכולת לבצע חשיבה טובה במשך זמן מה אחרי התרגשות כזאת, הפרעה או דאגה. היא מאד מועילה בתלונות מדאגה ממושכת, מדרישות ממושכות של עסקים, מהתרגשות. היא מלאה בסוג מיוחד של תחושה מנטאלית, השונה בצורה די ניכרת מרוב הרמדי'ס; הוא חש בתשישות של המינד, והיא נראית לו שחולה זו וחוסר יכולת זו לעשות ולחשוב נכון, חייבת ללכת לכיוון אי שפיות, הוא דוגר על זה, הוא משוכנע שהוא לא שפוי, או שעומד להפוך לא שפוי, שהופך להיות רפה מוח, והוא מחפש אחר זה, גם, מכיוון שיש לו זאת במינד שלו: שהוא הופך לא שפוי או רפה מוח, והוא חושב שאנשים יבחינו בזה. הוא חושב שאנשים מביטים עליו בצורה חשודה, והוא מסתכל עליהם בחשדנות, והוא מתפלא שהם אינם אומרים לו משהו על זה. הוא חושב שהוא הולך ונהיה לא שפוי, ואנשים אחרים מבחינים במצב זה של המינד שלו, והוא ממשיך ושומר זאת במוחו רוב הזמן. הוא חושב על כך במשך היום, והוא מעורר מאד בשל כך; הוא חושב על כך בלילות, וזה מחזיק אותו ער. הוא שוכב ער מאוחר בלילה וחושב. CALC מובילה לרעיונות קטנים, כלומר, זה מכריח את המינד לקטנות, לרעיונות קטנים, או לדגור על דברים קטנים, אך המינד שלו, מוכרח לדגור על הדברים שאין הוא יכול לשים הצידה. כאשר חולה ה- CALC מתחיל לספר לחבריו איך הוא חש הם באופן טבעי אומרים לו: "למה אתה לא שם את זה הצידה; אין בזה שום דבר". אך לו, זהו דבר גדול, ואין הוא יכול לשים זאת בצד; כל הדברים הקטנים מתאחדים לשכנע אותו שהוא הולך ומשתגע. הוא לא יכול לחשב, הוא לא יכול לחשוב עמוקות, אין הוא יכול לדגור על דברים עמוקים; הוא יכול היה להיות פילוסוף, והוא איבד את יכולתו לחשוב על דברים בפילוסופיה. הוא איבד את העומק המנטאלי שלו. הוא מגיע למסקנות מתוך רגשותיו ולא מתוך האינטליגנציה שלו. הוא מגיע למסקנות בקשר לדברים כפי שהוא רוצה שהם יהיו. אתה כמעט תחשוב שהוא מתחיל להשתגע, הוא ממשיך לדבר על כך כל כך הרבה. אין הוא מסוגל לקבל שום סוג של ויכוח, וזה הופך גרוע יותר ויותר. אין הוא מסוגל לקבל את ההבטחה של הרופא שלו, בו הוא תמיד האמין. אין תועלת, נראה, לנסות לפנות להגיון שלו; ולמרות זאת הוא לא הלך כל כך רחוק אך הוא יכול להיות הגיוני בקשר לדברים אחרים פרט למצבו המנטאלי שלו. הוא מדמה דברים; והדברים שהוא מדמה אתה באמת תתפלא על הדגירה שלהם עליהם כך, מכיוון שהם באמת דברים מאד קטנים. וכך הוא זה כאשר הוא נכנס לאי שפיות, או לרפיון שכל, או להתמוטטות כללית. זהו מצב פסיבי, שבו הוא יושב וחושב בקשר לענייניו הקטנים, והדברים הקטנים שלו שאינם בסך הכל אלא כלום בכלל, והוא יושב ויושב – הטקסט אומר, "יושב ושובר מקלות, או מכופף סיכות כל היום, עם אצבעותיו". עושה דברים קטנים, ובדרך זו הוא שומר על עצמו עסוק, מעייף עצמו יותר ויותר. כל כמות של חשיבה הופכת בלתי אפשרית. זה כמעט בלתי אפשרי עבורו להגיע למסקנה, שכן אין הוא מגיע לאותו הדבר פעמיים. אין הוא יכול להוסיף ולהחסיר אפילו בצורה הפשוטה ביותר. כעת, הוא חושב על עניין זה כל כך הרבה וחושב שכל אחד אחר מסתכל עליו, עד שלבסוף ברגע שהוא סוגר את עיניו יש לו חזיונות. רק ברגע שהוא הופך שקט וחושב "כעת אני אירדם, אפטר מכל זה", והוא סוגר את עיניו כדי לישון, אז הוא חייב לפתוח אותם עד כמה מהר שרק אפשר, הוא במצב של התרגשות, שכן הוא רואה רוחות רפאים קטנים מחרידים; אין הוא יכול לשמור על מוחו בהיר. הוא לא יכול ללכת לישון בגלל שהמחשבות שלו מטרידות אותו, והוא רואה כל מיני דברים. אין תאום בתוך מוחו. אנו יודעים שאינטליגנציה חזקה שמה הצידה כאלה שטויות, אך אלה הם בדיוק הדברים שחולה CALC דוגר עליהם. מדבר לעצמו. הוא שוכב במיטה, או יושב, כאשר הוא לבד, ומנהל שיחה כללית עם כל אינדיבידואל מתקבל על הדעת שהיה לו משהו איתו, על כל נושא מתקבל על הדעת; וזה הולך ומתרבה וזה גדל, והוא מדמה שכל זה הוא אמיתי. הוא רואה עד כמה זה ממינד בריא, ולמרות זאת אין הוא מתאים לבית חולים לחולי נפש, עם כל הדברים המוזרים האלה, שכן כאשר מעירים אותו הוא ממשיך בשיחה, ועושה כמו שאנשים רגילים עושים. כאשר הוא לבד, כאשר אין לו אף אחד כדי לדבר איתו, הוא עושה דברים משונים אלה. הוא שולט ומושל כשהוא בחברה, במידה רבה, ולפיכך דברים אלה לא מופיעים. הוא ממשיך לשאת את אותו רעיון כאשר הוא הופך מלא דליריום או לא שפוי. פוכר את אצבעותיו, ועושה כל מיני דברים קטנים מוזרים. רואה חזיונות ופנים של אנשים כשהעיניים סגורות. "מדמה שמישהו הולך לצידה". בפרווינג של SIL זה הובחן מאד חזק. זה הובחן ב- PETROLEUM וב- CALC. במצב מושלם של בריאות, עם אינטליגנציה חזקה, חסונה, אין זה סביר שיחוש בכך, אך באנשים עצבנים, ובמיוחד בנשים, זה שכיח. "סטייה מנטאלית עם מראות מחרידים. רואה כלבים הנאספים סביב לו, נלחם בהם לגרשם". כאן יש תחושה, המתרחשת באשה עצבנית, "חשה כאילו היתה רוצה לרוץ למעלה ולמטה, צורחת". חשה כאילו שלא יכולה לעזור לזה, היא חייבת לצרוח. זה מתרחש באנשים בכל מקום, התרגשות איומה באובדן במשק הבית על ידי מות. האם מאבדת את ילדה, או בעלה; או ילדה צעירה מאבדת את זה המיועד לה. היא שבורת לב, ומאד נרגשת. זהו מצב היסטרי. ולמרות זאת ראיתי את אותו הדבר בגברים. אני זוכר אחד. זה התרחש בשל דאגות עסקיות. היתה לו בדיוק אותה תחושה; הוא היה הולך הלוך חזור בבית, הוא אמר שחש כאילו הוא חייב לעוף או לקפוץ מחוץ לחלון, או לעשות משהו. זה אנלוגי למצב המנטאלי שנמצא בהיסטריה, מצב גדול של התרגשות עצבית. "היא חושבת ומדברת על שום דבר פרט לרצח, אש, עכברושים וכד'". זהו בדיוק אותו רעיון של דיבור על דברים קטנים ודברים טיפשיים. דברים שאינם מעניינים אף אחד. ולמרות זאת אני ראיתי דברים אלה בחולים והייתי שואל אותם למה הם עושים זאת. בדרך כלל נאמר "אני ניסיתי מאד להפסיק זאת, וכאשר לא יכולתי אני פשוט המשכתי עם זה, שכן זה נראה שזה עושה לי טוב". "היא מדברת וחושבת על רצח, אש, עכברושים וכו". החולה שלך יכול לדבר על דברים טיפשיים אחרים, אך זה רק כדי לתאר את הרעיון שהיא יושבת ומדברת על דברים טיפשיים, ולא יכולה לשלוט בעצמה; חושבת, חושבת, או מבטאה זאת, מדברת, מדברת, מדברת. התקפי צרחות אלימים. ואז חולה ה- CALC יסרב לדבר, לא יגיד כלום. היא יכולה לדבר לעצמה כשהיא לבד, אך תסרב להיכנס לשיחה, ותשב בשקט מוחלט. חולה CALC לפעמים הופך לסולד מעבודה, ומפסיק לעבוד. הוא יתפטר מעסק טוב ביותר, וילך הביתה ולא יעשה כלום, אחרי שנהיה לאה מלמשוך את העסקים עד שהגיע למצב משגשג ביותר. הוא אומר שעסקים אינם טובים עבורו. הוא עייף מעסקים, וכאשר הוא הולך לעסקיו שוב הם נראים כאילו זה יגרום לו להשתגע. הוא לא רוצה לראות זאת, הוא לא רוצה לדעת מאומה על העסקים. כמובן, אתה כבר יכול לראות שאין זה כל כך בחולה CALC שהוא מונע לחולשה ולאות מלחץ בעסקים, אף שיש לו זאת, אלא זה שאני מדבר עליו הוא זה שעבד יותר מדי עד שהיה יותר מדי, וממש באמצע ההצלחה שלו הוא מתפטר מעסקיו והולך הביתה, ועוזב הכל – זה נראה ממש כאילו הוא היה עצלן. ולמרות זאת זוהי אי שפיות; אין זו העצלות השייכת לטבע משוטט, למרות שגם זה יכול להירפא פעמים רבות. הוא היה INDASTRIOUS, ובבת אחת הוא לוקח תפנית. שינוי גדול מתרחש במינד, והוא מתחיל לקבל סימפטומים. אין אלה אנשים כאלה שנולדו בדרך זאת, שנולדו עצלנים, שמעולם לא עבדו; אלא אלה שהפכו עצלנים. זה כמו הסימפטום של אדם דתי, שהשיחה והדיבור שלו היה הכל בסדר, אך בבת אחת הוא פונה ומתחיל לקלל. כמובן אנו יודעים שאינדיבידואל זה הוא לא שפוי. מצד שני, יש לנו חולים שהיו רק INDUSTRIOUS בצורה רגילה שפתחו אי שפיות לעבודה, ונראה שיש להם יכולת בשקדנות לא שפויה זו לעבוד כמעט בלילה וביום; הם קמים מקודם ועד מאוחר. זהו מצב חולני. כך שכאשר אנו רואים ברפרטורי "INDUSTRY" אין הכוונה למצב חריצות רגיל אלא אחד שהוגזם עד שהפך לסימפטום. הוא הפך כל כך שקדן שיש לו שגעון לעבודה.

    "מייבב. רוחו שכוכה ומלנכולי". זהו דבר משונה לראות ילדה קטנה מבריקה בת 8 או 9 המדברת על עצב, מלנכוליה, ומתחילה לדבר על העולם הבא, ועל מלאכים, ושהיא רוצה למות וללכת לשם, והיא עצובה, ורוצה לקרוא את התנ"ך כל היום. זהו דבר משונה; ועדיין CALC ריפאה זאת. ARS ריפאה מצב זה, וגם LACH. הם נוטים מעט להיות זהירים, והם נוכחים בבית הספר של יום ראשון, והם לקחו ברצינות יתר את הדברים שלמדו שם. ילדים עצובים ולא מאושרים, ואנשים זקנים שמאסו בחיים, הפכו עייפים מהחיים. זהו ענין רציני כמו AURUM. כשעוברים על AURUM הסברתי וגם דגרתי על כך, שהאהבה הגבוהה ביותר היא האהבה לחיים; וכאשר אינדיבידואל כלשהו מפסיק לאהוב את חייו שלו, ועייף מהם, ומתעב אותם, ורוצה למות, הוא בקו הגבול של אי שפיות. למעשה, זוהי אי שפיות של הרצון. עליך רק להסתכל בעין בוחנת וראה שאחד יכול להיות לא שפוי בחיבותיו, או לא שפוי באינטליגנציה. אחד יכול להישאר די שלם, והאחר יישמד. אנו מוצאים ב- CALC  ששניהם הופרעו במידה שווה. חולה אחד יכול להיות לא שפוי במערכת הרצונית שלו, כך שכל האהבות שלו מעוותות; אין לו חיבה כפי שהיא צריכה להיות, כפי שהיא היתה כאשר הוא היה בסדר. אנטיפטיה למשפחתו או למישהו מתוך המשפחה שלו. או, שיכול להיות שהחיבות הן שלמות, אך אין אינטליגנציה, ועושה כל מיני דברים מוזרים.

    הוא מלא פחד. עייף מהחיים; חסר תקוה, חרדה. העולם הוא שחור. "מפחד שמשהו עצוב או נורא יתרחש. פוחדת שהיא תאבד את הגיונה, או שאנשים יבחינו במבוכה של המינד שיש לה". "פחד ממות; משחפת; מחוסר מזל; מלהיות לבד". פחד מלהשתפך, במיוחד כאשר המערכת הרצונית היא שהופרעה. היא נחרדת מכל רעש. הוא לא יכול לישון כך שהגוף ינוח או שהמינד ינוח. הוא מופרע בשנתו בחלומות איומים. השינה שלו חסרת מנוחה. "חרדה גדולה ולחץ. חוסר מנוחה ודפיקות לב. יייאוש, חוסר תקוה". סימפטומים אלה צריך להכפיל ולחבר לאינדיבידואל הרכרוכי, חיוור, בעל המראה חולני. "ילד כעוס ונרגז. נבהל בקלות". תלונות רבות אחרי מאמץ של המינד. תלונות רבות אחרי התרגשות, צער או בהלה.

    הוא כל כך חלש במחזור הדם שלו, כל כך מופרע בליבו, שיש לו דפיקות לב מכל התרגשות. אין לו נשימה מכל מאמץ פיזי; וזה מתרחש כל כך הרבה במחזור הדם שלו בגוף, יש לו כל כך הרבה לעשות במחזור הדם במח, יש לו כה הרבה קשר עם האינטלקט, עם מרכז התחושות, שאנו רואים מיידית סחרחורת בכמעט כל מקרה, מעורבת עם כל מיני סימפטומים. פחד, חרדה, וסחרחורת. אם רגשותיו מרגשים אותו הוא הופך מסוחרר. מהליכה במעלה המדרגות הדם עולה לראש, והוא הופך מסוחרר. מבוכה של המינד וסחרחורת ממאמץ מנטאלי. אם הוא מקבל שוק, או חדשות רעות, או יש לו התרגשות מנטאלית או כעס, סחרחורת זו תופיע. מבוכה של המינד, עליית דם לראש, הגפיים קרות, מכוסות בזיעה עם סחרחורת. "סחרחורת כשמטפס לתוך מקומות גבוהים"; זהו המאמץ לעלות למעלה. הדם נחפז לראש והוא הופך מסוחרר. "כשעולה במדרגות או במעלה הר. כשמתרומם לפתע, או מפנה את הראש, אפילו בזמן מנוחה".

    אחד מהסימפטומים הבולטים ביותר של הראש של חולה CALC הוא הזיעה; הזיעה של הראש מהמאמץ הקל ביותר. הוא יזיע על הפנים כאשר הוא מזיע ובשום מקום אחר, וראשו מכוסה בזיעה קרה כאשר הוא נמצא בנוחות בכל מקום אחר בגוף. אותו הדבר נכון לגבי הרגליים. כאשר רגליו הופכות קרות מאד הן תתחלנה להזיע. כאשר הן חמות הן מזיעות. אתה באופן טבעי תחשוב שאדם שנכנס לחדר קר יפסיק את הזיעה שלו, אך לפעמים חולה ה- CALC יתחיל להזיע, על הראש, וברגליים, בחדר קר. הוא מזיע על המצח, כך שכל משב רוח גורם לו צמרמורת, וזה גורם לכאב ראש. קור של כל הגולגולת, כך שהוא חייב לעטוף את הראש. ואולם בזמן גודש, הראש חם. כך שיש זמנים שיש חום רב בראש. כאבי הראש של CALC מטמטמים, הם מקהים את החושים; הם גורמים מבוכה של המינד. חולה ה- CALC יש לו נזלת באף, עם פחות או יותר הפרשה; במקרה הטוב ביותר יש לו הפרשה ניכרת. אך הוא נכנס למקום קר, ההפרשה נסתמת, והוא מקבל כאב ראש. כאב ראש מעל העיניים. גודש של הראש; גב הראש. "כאב ראש קורע מעל לעיניים במורד האף", זהו סימפטום חזק של CALC. נראה לפעמים כאילו יתד גדול מצויה שם. זה מוקל על ידי תחבושות מאד חמות. זה מוקל בחושך; מוחמר באור יום. הוא חייב להיכנס לתוך חדר חשוך ולשכב כדי שתהיה לו הקלה. לפעמים כאב ראש זה מוטב על ידי שכיבה בחושך. כאב ראש זה ממשיך לגדול ולהיות יותר גרוע במשך היום, עד שבערב זה הופך כל כך חזק שהוא מלווה בבחילה והקאות. זוהי אחת מהצורות של כאב ראש קונסטיטוציוני, זהו כאב ראש שלפעמים מתרחש פעם בשבועיים. כאב ראש כל שבעה ימים, או כאב ראש פעם בשבועיים. כאב ראש תקופתי. כאב ראש חולני, כאב הראש החולני האמריקאי מהסוג הישן. באופן שכיח יש תקופתיות השייכת לו, של שבע או ארבעה עשר ימים, אך שוב, זה מופיע כל פעם שהוא חשוף, כשהוא רוכב ברוח, שכן הוא חולה מאד צונן; אם הוא באמת הופך מלא צמרמורת או מאד קר, הוא חוטף כאב ראש, כאב ראש חולני. ואז, שוב, יש לו כאב בצד שמאל של הראש. כאב ראש חד צדדי. כאב ראש גרוע יותר מרעש, מדיבור, אך מוטב בערב, משכיבה בחושך. יש לו כאב ראש ברכות, וכאב ראש זה נראה כמושך דרך שורש האף. כאבי ראש ברכות הנראים כיוצרים תחושה של כאילו הדוק, תחושה של מתח גדול במצח. כאבי ראש גרועים יותר מתנועה, מהליכה, מדיבור. רוב כאבי הראש של CALC, ברגע, שהם הופכים רציניים, מלווים בהולם. ההולם הוא כל כך חזק שהחולה אינו מסופק על ידי רק אמירה שיש הולם, הוא מתאר זאת כהולם פטיש. רוב הכאבים הם לוחצים או קורעים. "כאב ראש מזעזע". כאבים דוקרים, הולמים בראש, כאילו שהוא עומד להתפצל. כאבי ראש גרועים יותר מהליכה, ומזעזוע. לפעמים הוא חש קור בראש, נראה כאילו הראש הקר חסר תחושה, קר כאילו היה עשוי מעץ. הוא לפעמים חש קהות זו, ומתאר אותה כאילו יש לו כובע, לפעמים כאילו היה שם קסדה, על הראש. כעת, כל התחושות האלה הם קשים לתיאור, אך לפעמים כולם אותו הדבר. כל כאבי הראש של CALC הם פחות או יותר של גודש. זהו סממן מיוחד של CALC, שככל שהגודש של החלקים הפנימיים בולט יותר, כך פני השטח הופכים קרים יותר. עם בעיות חזה, ובעיות קיבה, ובעיות קרביים, הרגליים והידיים הופכים כמו קרח, מכוסים בזיעה; והוא שוכב במיטה לפעמים עם חום בשאר הגוף, והגולגולת מכוסה בזיעה קרה. זה מוזר. אתה לא יכול לחשב את זה על ידי שום תהליך שיש בו הגיון פתולוגי, וכאשר דבר הוא כל כך מוזר שאין אפשרות לצפות לו, זה הופך להיות בעל ערך רב כתיאור של הרמדי, וזהו אחד שאי אפשר באופן כללי להשאיר בחוץ כשרושמים לחולה. זה כמעט מצב כללי, זה כל כך בולט. יש לו תחושת שריפה בשיא, וזה לפעמים קיים עם קור של המצח, או שיש בכל הראש תחושה של קור, פרט לנקודה הבוערת בשיא. CALC שוב יהיה לו ראש קר ורגליים קרות כקרח כאשר הוא מהלך באוויר קר, או במזג אוויר מאד קר; אך ברגע שרגליו מתחממות, הן הולכות לקיצוניות השניה, ושורפות כך שהוא שם אותן מחוץ למיטה. זה לפעמים גורם לרושם לא מנוסה לרשום SULPH, מכיוון שזוהי מילת מפתח של SULPH. כל אלה הרושמים לפי מילות מפתח יתנו SULPH, כל פעם שהחולה שם את רגליו מחוץ למיטה, אך מספר רמדי'ס יש להם בערה ברגליים, רגליים חמות, כך שאין אנו מוגבלים ל- SULPH. CALC יש לו מיחושים בעצמות הגולגולת, החלק החיצוני של הראש. עיצוב איטי של העצם. הפונטנלה נשארת פתוחה במשך זמן רב. יש לו מצבים של מיימת הראש, חלחול בממברנות, והעצמות לא גדלות וממשיכות בקצב עם הגדילה של הראש, ולפיכך התפרים מתחילים להיפרד והראש גדל רחב יותר וגדול יותר כל הזמן עם מיימת הראש. בילדים עם מיימת הראש הזעה זאת של הראש היא סממן שכיח. הילד שוכב בלילה על הכרית, וזיעה זו נשפכת מהראש ומרטיבה את הכרית סביב; במיוחד זיעה בלילה. באנשים הסובלים מהתרככות של המח, הכרית רטובה סביב הראש. ילדים עוברים בקיעת שיניים קשה ויש להם זמנים איומים בחלומותיהם, צועקים בלילה, והכרית רטובה סביב ראשם. חולים פסוריים זקנים, קונסטיטוציות ממוטטות, שמן, רפוי, חולים לימפטיים, עם בלוטות מוגדלות, עם זיעה של הראש, זיעה קרה של הראש. השיער נושר, לא בדרך הרגילה כמו שמתרחש בגיל המבוגר, אלא בטלאים פה ושם. אתה רואה נקודה קרחה על צד הראש, או בגב הראש; ציצת שיער יצאה, או בשניים או שלושה מקומות. ואז יש לו פריחה על הראש והפנים; אקזמה שאנו מוציאים בילדים ובתינוקות. "גלדים עבים על הראש, עם מוגלה צהובה". פריחות מסריחות.

    העין מגיעה לחלוק את חלקה בבעיות, ו- CALC היא אחת מהחברים הטובים ביותר שהיה לרופא העיניים, אם הוא יודע איך להשתמש בה. אין היא במיוחד מתאימה לכל דלקת, אך באותן קונסטיטוציות שמנות, רפויות, שבהם כל קור מתיישב בעיניים, ויוצר דלקת, וזה הולך כך במשך כמה ימים, ומתחיל כיוב, אז למד את CALC. שלפוחיות נוצרות ומתפרצות ומתפשטות עד שהן הופכות לכיב. מחשיפת הרגליים למים, מרכיבה ברוח, ממזג אוויר קר, לח הוא מקבל בעיות עיניים. כיוב של הקרנית. בכל התלונות של העיניים ושל האיש בעת האור הוא כל כך בולט שכאשר מישהו CALC כאשר הוא מופרע בכלל הוא לא יכול אפילו לסבול אור יום רגיל, ולהיות בחוץ בשמש זה מאד כואב, ופעמים רבות דלקות מתחילות פשוט מהליכה באור שמש בהירה, מלעמוד ולהסתכל, וממאמץ של העיניים. כל מיני מאמצים גורמים לכאבי ראש ובעיות עיניים. מתח, בגלל שאחד מהשרירים חלש. יש הפרעה של ההתאמה. גרוע יותר מכל מאמץ של העיניים; אתה רואה שזה כמו ה- GENERALS שלו, כלומר, החמרה ממאמץ. הוא לא יכול לשאת שום מאמץ מתמשך; אתה רואה שזה פשוט נכון בחלקיו כמו בכולו. אתה יודע שקריאה, כתיבה והסתכלות על דברים הם מאמץ בולט. עם CALC, החלק עצמו גרוע יותר ממאמץ, וכל הגוף גרוע יותר ממאמץ. CALC ריפא קטרקט. CALC יש לו הפרעות אחרות של העין, בהקשר עם בעיות ראש, בהקשר עם חום, וכאשר הוא מחוץ לקו הבריאות ממאמץ גדול; הוא כל כך בקלות נכנס למצב של לאות, בלבול של המינד שהוא כמעט דליריום, וכשסוגר את עיניו הוא רואה חזיונות נוראיים ביותר, רוחות רפאים. הרבה לפני שאיזו שהיא הפרעה ניתנת להבחנה ברקמות, או ברשתית, או כל הפרעה של העין על ידי הסתכלות לתוכו עם המכשור הוא יתלונן שהוא רואה עשן, או אדים באוויר לפני שדה הראיה, כאילו מסתכל דרך וילון, כאילו מסתכל דרך ענן, וכולם הכוונה אחת. "ראיה מטושטשת". הראיה שלו חלשה. השרירים חלשים. הוא סובל מראיה עמומה, אשר הולכת בהדרגה לעיוורון ככל שהוא הולך וגדל בחולשתו. כל סימפטומי העין שלו, וכל כאבי הראש שלו, וסימפטומי העצבים מוחמרים מקריאה, מהסתכלות בצורה יציבה על דבר אחד. הוא מאד מותש אחרי מאמץ שכזה ויהיו לו כאבים דומעים בעיניים, מאחורי העין ובראש. זהו סוג מיוחד של כאב ראש, כזה שיש לו הרגל לקבל. זה יכול להיות כל חלק של הראש. נקרא מאמץ עיניים. זוהי רמדי נפלאה לאימוץ עיניים (ONOSMODIUM). CALC ריפאה מקרים רבים של עמימות בקרנית (BAR IOD). במקרה ישן ריפוי אי אפשר להבטיח. זוהי אחת התוצאות של מחלה, ואנו לעולם לא יודעים מתי אנו עומדים להסיר את תוצאות המחלה, מכיוון שההומאופת האינטליגנטי אף פעם לא רושם לתוצאות של מחלה. הוא רושם לחולה. העמימות עצמה, כשהיא נמצאת, זה איננו סימפטום, אלא תוצאה של מחלה. לעיתים כאשר חולה רושמים לו בשל הסימפטומים הכלליים, מצב כזה של עמימות בקרנית לפעמים, אחרי זמן מה, מתחילה לעבור. החולה משתפר חש יותר טוב עם עצמו. הסימפטומים שלו מתחילים לשקוע, ואחרי שהסימפטומים שקעו מצבים פתולוגיים יתחילו לשקוע. אל תירתע במרשם אם מצבים פתולוגיים לא נעלמים; אך אם כל הסימפטומים של החולה נעלמו, והחולה אוכל טוב, וישן טוב, ובסך הכל טוב, אל תחוש שזה בלתי אפשרי שהעמימות של הקרנית תעלם, שכן לפעמים היא כן תעלם. הכרתי חולים שחזרו, שנים מאוחר יותר, אפילו אחרי שויתרתי על כך שהם נרפאו, שכן הסימפטומים כולם נעלמו, והייתי שוטה מספיק לומר לחולה, "ובכן, אני לא מניח שמצב זה יעלם, אך אתה בסדר גמור, אין למה לרשום, אין תועלת רבה שתיקח שום תרופה יותר" אך בתוך שישה חודשים מהזמן הזה החולה חוזר אלי ואומר "דר' אתה מניח שהטיפול שנתת לי יש לו מה לעשות עם כך שבעיה זו נעלמה? זה כמעט נעלם לחלוטין". אני מספר לך זאת כדי שתדע עד כמה ארוך הזמן שלוקח כדי להשיב סדר, לטבע עצמו להשיב את הרקמה הרעה ולשים רקמה בריאה במקום, לשקם איבר. זה לוקח זמן, והטוב ביותר שלא נהיה מופתעים. יכול להיות שהתרופה עשתה כל מה שהיא יכולה. כאן יש דבר נוסף שראיתי: אפילו כשלא היו סימפטומים שנשארו, ואחרי שציפינו זמן די ניכר ולא היו סימפטומים, ראיתי שמנה נוספת של אותה תרופה שניתנה בשל הסימפטומים האחרונים נותנים לחולה תוספת גדולה, ומצבים פתולוגיים מתחילים להעלם. כך CALC היא חבר גדול לרופא העיניים, וכל רופא צריך להיות טוב ברישום כמו שכל רופא עיניים יכול להיות, שכן הוא רושם בשביל החולה. כך חייב גם רופא העיניים. כשאני רושם אני בספק שיכול להיות דבר כזה כמו מומחה לדבר, שכן הרופא ההומאופת רושם לחולה. הוא רושם עבור החולה, באים יש לו מחלת עיניים, או מחלת אוזן, או מחלת גרון, או מחלת ריאות, או מחלת כבד וכד'.

    באוזן יש לנו בעיות רבות. היא יוצרת הפרשה סמיכה צהובה מהאוזן. מזג אוויר קר, צונן גורם לבעיות באוזן; די דומה מכך שהוא נהיה צונן וקר, מחשיפה או משינוי פתאומי של מזג אוויר קר ולח יש לו תוספת של תלונות באוזן. כשהוא במיטבו הרעיון מחזיק היטב כאן כמו בכל המצבים האופייניים, יש הפרשה שופעת. אך מחשיפה לקור זה יורד מעט, ואם זה קורה יש דלקת קטנה, וכמו כאילו מספיק הולם וכאב ראש. זה מתרחש כל פעם שיש חשיפה. בין אם זה הנזלת של האף, העיניים או האוזניים, יהיו כאבי ראש. חולה ה- CALC מופרע בקלות ממזג אוויר קר וחשיפה, הוא כל כך רגיש לקור, שזה כמעט בלתי אפשרי עבורו להתלבש ולהגן על עצמו. הוא רפוי ורך, בקלות מפריעים לו, רגיש לסביבה. אם זו בעיית אוזן, יכולות להיות לו קשיים בשמיעה, אבצסים באוזן התיכונה, הפרשה מתעלות השמע וכד', אך כולם גורמים לכאבי ראש; וסביב בערך האוזן כל הבלוטות מושפעות.

    הנזלת של האף היא מאד בעייתית. נזלת ממושכת ישנה עקשנית, עם הפרשה צהובה סמיכה; גלדים גדולים מהאף. בבוקר הוא מקנח החוצה גושים דמיים, שחורים עצומים. הוא נושם חלק מהלילה דרך האף, ואז האף נסתם כך שהוא נושם דרך הפה. היא ריפאה פעמים רבים פוליפ של האף. הרופא ההומאופת, הסומך כל כך על סימפטומים שלו, יודע כל כך טוב את הרמדי לאחר למידת המקרה, שהוא כנראה ירשום לחולה לפי הסימפטומים בלבד. הוא אומר: חולה זה זקוק ל- CALC, אין ספק בקשר לזה. הוא רושם לו ושולח אותו הלאה. אחרי שלושה או ארבעה שבועות החולה חוזר עם מבט ג'לטיני על הממחטה ואומר: דר', הסתכל מה יוצא לי מהאף. אתה מניח שהתרופה שלך יש לה קשר לזה"? אולי לא ידעת שהיה לו פוליפ, אין זה משנה, המרשם שלך לא יכול להיות שונה אם היה לו פוליפ באף, ואתה לא יודע שזה שם; אתה לא יכול בשום תהליך של עיוות להסיר אותו לפני שאתה רושם, כך שעליך לעזוב עיוות זה לאלה שאינם יודעים על הומאופתיה; ולפיכך הבחינה אינה כה חשובה כפי שהיא לאלה הרושמים לפוליפ, ושוכחים בקשר לחולה. מיחושים של העצמות של האף. כלומר, הנזלת נמשכת כל כך הרבה זמן, והיא מיושבת כל כך עמוק, שהעצמות של האף והסחוס של האף מחלחלים, ומתמוטטים. ואז ניתוח חותך החוצה עצמות, מסיר את הסחוס, ומבצעים ניתוחים רבים מדי מכדי להזכיר; וכל אחד חייב את אותו הניתוח; אך כדי שהוא ירפא, הוא חייב אפילו אחרי זה ללכת לרופא הומאופת. הוא צריך קודם להירפא ואז אם יש משהו שצריך להסיר תן לנתח.

    הפנים בעלי מראה חולני, קרים, מכוסים בזיעה. הזיעה מהמאמץ הקל ביותר, ולפעמים הוא מזיע בלילה, על המצח. "זיעה קרה על הפנים. פנים חיוורים ותשושים" כאלה שאנו רואים במצבים מתקדמים של סרטן, ושחפת. פנים חולניים, חיוורים, בעלי מראה חולני, עם בצקת. פריחות על הפנים. פריחות על השפתיים; והשפתיים סדוקות והפה כמו בשר חי. השפתיים בקועות ומדממות. נפיחות כואבת בבלוטות בצד האוזן; נפיחות כואבת שבבלוטות התת לשוניות והתת לסתיות. הבלוטות כולן לוקחות חלק בבעיות CALC.

    CALC היא תרופה לכאבי גרון כרוניים. ההופעה של הגרון עצמו לא תמיד מספיקה לרשום לפיה, אך התלונות בגרון הם אלה המופיעים באנשים המתקררים לעיתים כה קרובות שהחולה אין לו זמן להתגבר על אחת והוא נכנס לאחרת, וזה נאסף עליו עד למצב של כאב גרון כרוני. זה יכול בהתחלה להיות גרון BELL, שהוא די דומה, אך לפני שהוא מתגבר על זה הוא מתקרר שוב. זכור שזה חלק מחולה ה- CALC, שהוא מתקרר בקלות; הוא מתקרר מכל משב רוח, מכל חשיפה, ומכל מזג אוויר לח. כשמתגברים על כאב גרון BELL – בערך בזמן שהוא חושב שהוא התגבר הוא מתקרר מחדש. אולי זה הוקל פעמיים או שלוש על ידי BELL, ואז זה מתיישב למצב כרוני, ויש טלאים קטנים אדומים, אולי כיבים קטנים, בגרון; זה מתפשט הלאה. זה מתפשט לשורש הפה, עם לשון כואבת, עם תחושה בלתי פוסקת של יובש, מחנק בלוע, המכסה את השקדים ומתפשט כלפי מעלה לאף האחורי, ממלא בליחה סמיכה, צהובה. דלקת כרונית. הענבל יכול להיות מנופח; נפוח. "חלקים נפוחים, אדומים, תפוחים". אך בטלאים. הגרון מאד כואב ונפוח; תחושה של יובש מחניק.

    הקיבה ב- CALC איטית בפעולתה. "מזון הנלקח לקיבה נשאר שם" זה לא מתעכל. הופך חמוץ. "הקאות חמוצות". החלב מחמיץ. אין הסכמה לחלב; העיכול הוא גם איטי, חלוש. יש לו תחושה של תפיחות ומלאות; מוגדל אחרי אכילה; והכל כואב בקיבה; הכל מפריע לקיבה. עיכול חלש. חולה CALC יש לו תשוקה עזה מאד לביצים. ילדים קטנים משתוקקים לביצים; בכל ארוחה הם יאכלו ביצים, ואת הביצים הוא יעכל יותר טוב מכל דבר אחר. לעיתים רחוקות בלבד הילדים הקטנים באופן טבעי משתוקקים לביצים; ילדים עם רגליים קרות, גפיים כחושות, ראשים גדולים, בטן מוגדלת; קיבה נפוחה כמו ספל הפוך, מעוגלת; בטן מנופחת, וגפיים צנומים; קר ורגיש לקור; עור חיוור; פני השטח חיוורים, שעוותיים. ואז, יש אובדן מוחלט של התאבון; אין תשוקה לשום סוג של מזון. אם יש איזו שהיא תשוקה בכלל, זה לביצים. סלידה מבשר; סלידה ממזון חם. זה עם בלוטות מוגדלות, עם גוייטר. גזים. הקאה חמוצה; שלשול חמוץ; כלומר, יש לו ריח חמוץ, מסריח, במיוחד בילדים. בתינוקות החיים על חלב, החלב עובר בצורה לא מעוכלת; הצואה כל כך חמוצה שהיא חריפה. היא מאכלת את החלקים ושומרת את הישבן כמו בשר נא בתינוק שאצלו החיתול בא במגע עם החלקים. יש זמנים כאשר הבטן נהיית כחושה; הגזים יוצאים והבטן לפעמים הופכת רפויה; אך רוב הזמן היא מנופחת עם גזים. כאשר זה רפוי ניתן להבחין שיש גושים קטנים בבטן. הבלוטות הלימפטיות קשות, ולפעמים ניתן לחוש בהן דרך הבטן הכחושה. יש נטייה להסתיידות, ודלדול הדרגתי של הקרום המכסה את המעי הוא הסיום הטבעי של קונסטיטוציית הסידן, ועם זה אנו מקבלים את המיחושים בבלוטות של הקרביים. משקעי הסתיידות בבלוטות הקרום. מופיע שלשול, חמוץ, שלשול מימי; רזון הדרגתי, במיוחד של הגפיים. כל קור גורם עוד פחות עיכול, והקאות חמוצות נוספות. שלשול שאי אפשר להפסיק, מכיוון שכל פעם שהוא מתקרר הוא מחדש את השלשול. כאשר זוהי התקפה אקוטית, DULC לפעמים מקלה על כך, אך כאשר זה התרחש שוב כמה פעמים DULC לא מקל יותר, ואז CALC הופכת אחת מהרמדי'ס.

    שוב, היא אחת מהתרופות המועילות ביותר במקרים ישנים, מתמשכים, עקשנים של עצירות. כאשר יש רק שלשול מתון והצואה לבנה; וכאשר עצירות זו קיימת, הצואה לבנה, או כמו גיר. בתינוקות השותים חלב אתה יכול לקחת בחשבון צואה לבנה חיוורת, בגלל החלב; אך כאשר החולה לא חי על חלב, וחי על חומרים רגילים, הצואה הופכת חסרת מרה והיא בעלת צבע מאד קל; היא צהובה או לבנה; ובעצירות, לעיתים הצואה מאד בעלת צבע קל וקשה.

    CALC יש לה חוסר עיכול מסוים, תסיסה שאהובה על ייצור תולעים, כך שתינוקות CALC לפעמים יש להם תולעים. מעביר תולעים בצואה, ומקיא תולעים. CALC כל כך מתקנת חוסר עיכול זה, כאשר הסימפטומים מסכימים, שתולעים יותר לא בוקעים. הסימפטומים נעלמים ואנו באמת מתפלאים מה קורה לתולעים. הרעיון של הרופא ההומאופת הוא לא לתת קוטלי תולעים, אלא כך לתקן את העיכול שתולעים לא ישגשגו; וזה נכון שתולעים לא משגשגים בקיבה בריאה ובקרביים. באם הם עוזבים על ידי פליטה או באם הם נהרסים, או מה קורה להם אני לא יודע. כדי לסלק אותם על ידי חומר משלשל, וחומרים קוטלי תולעים, הופכים מצב קשה לגרוע יותר, כיון שזה מגביר עוד יותר את חוסר העיכול, וזה מגביר את המהומה. כך הוא זה עם התולעים בקיבה וברקטום; כל התולעים האלה יבואו אם יש להם מצב המועיל בדיוק עם הסוג המתאים של נוזלים שבו הם יכולים לבקוע. הם באים, והם גדלים. אני מניח שלפחות עשרים וחמש פעמים בעשרים השנים האחרונות הכרתי CALC שסילקו את התולעים, וברוב המקרים לא ידעתי שהם היו שם; אך אני פשוט רשמתי לחולה. לא הייתי מודע לקיומם. כך הוא עם רמדי'ס רבים, אך זאת יותר מאחרים.

    חולה ה- CALC חלש בדרך כלל, עם רפיון כללי וחולשה. לפעמים עם תשוקה לא מרוסנת, לפעמים תשוקה מהממת שומרת עליו ער בלילה. אך חלש; חלש בדרך זו, שכל התמכרות כזאת מלווה בגב חלש, זיעה, חולשה באופן כללי, כך שהוא מוכרח להימנע בשל הסבל.

    האישה מושפעת בדרך דומה. אתה לא צריך להיות מופתע, כאשר אתה שומע על כל החולשות הקונסטיטוציוניות, שזה דבר שכיח לנשים CALC להיות עקרות. כל כך עייפה, כל כך רפויה; כולה לא מתאימה לרביה. ואותו הדבר כמו בזכר, היא סובלת מעייפות, זיעה, חולשות, וחולשה כללית אחרי כל משגל. יש תחושה של רפיון בחלקים. הרחם מושכת מטה. תחושה כאילו חלקים מוכרחים לצאת החוצה. מצב של חולשה כללית ורפיון כללי של האיברים המיניים גם של הזכר וגם של הנקבה. ל- CALC יש נטייה לגדל יבלות וגידולים פוליפיים, גידולים ניצבים, שמדממים בקלות, שהן רכות וספוגיות.

    הזרימה באשה רבה מדי בתקופת הוסת; ארוכה מדי, וכמובן, זה באופן טבעי מופיע מוקדם מדי. לעיתים כל שלושה שבועות, נמשך שבוע, עם זרימה שופעת. תקופת הוסת מוקדמת מדי, נמשכת זמן ארוך מדי, ושופעת. לא תמיד יש אינדיקציה ל- CALC; אלא אם כן כל הסימפטומים יחד יוצרים את חולה ה- CALC. לפעמים זה יכול להתרחש שמוחך יגיד, עם חמש או שש מילות מפתח, שאתה בביטחון תיתן CALC; אך נניח שיש לך חמש או שש מילות מפתח של CALC, והחולה היא חולת PULS, האם תצפה לרפא אותה עם CALC? נגיד שהחולה תמיד נמנעה מדברים חמים ובגדים רבים, ורוצה אוויר קר פתוח, ועדיין יש לה תריסר מילות מפתח, אתה תמצא כל פעם ש- CALC נכשלה. אלא אם כן אתה מרכיב את ה- PARTICULARS עם הדברים שהם GENERAL, וה- GENERALS עם ה- PARTICULARS, אלא אם כן הרמדי מתאימה לחולה מבפנים החוצה, גם כללית, וגם פרטית, אין אפשרות לצפות לריפוי. זאת הסיבה למה אני אומר, אל תרשום לפי מילות מפתח, אלא בהתאם לסימפטומים של החולה.

    מצב גדול זה של רפיון שאנו תמיד יש לנו בכל חולה CALC מבוטא גם בזיבה לבנה. זיבה לבנה שופעת, סמיכה, קבוע, מופרשת ביום ובלילה. זיבה לבנה שהיא חריפה, גורמת לגרוד, כאב, שורף. "זיבה סמיכה וצהובה" מתקופת וסת אחת לאחרת, ולפעמים מעורבת עם הזרימה של הוסת. "פוליפ וגינלי, כאב שורף באברי המין" מהזיבה. "מגרד ותחושת בשר נא" מהזיבה הלבנה. דימומים של הרחם מהרמת יתר, מהתרגשות, משוק, מכל דבר שמפריע מאד; מפחד, מכל רגש גדול, או מאימוץ השרירים. כאלה הם המצבים של רפיון וחולשה. חוסר יכולת לאמץ את השרירים, או לאמץ עצמה מנטאלית או פיזית.

    התלונות של ההריון הם באופן כללי כאלה של רפיון גדול וחולשה. איום בהפלה. אחרי הלידה, חולשה ותשישות; הזעה. חולשה מהנקה.

    הקול של CALC הוא של צרידות חסרת כאב. מיתרי הקול עייפים, ולא יכולים לשאת מאמץ; כמעט חולשה שיתוקית. לפעמים זרימה שופעת של ליחה מהגרון. גירוי רב בגרון, אך חולשה. לא זה השורף והבשר הנא שאפשר למצוא ב- BELL ו- PHOS אלא צרידות חסרת כאב. ב- PHOS זה כואב, ב- BELL זה מאד כואב. הוא לא יכול לדבר בלי כאב. אך ב- CALC הוא מתפלא מדוע יש לו בעיות כה רבות בגרון, כיון שאין לו תחושה בו. זה ממשיך מהרע לגרוע יותר, ועם הנטייה להסתיידות, חפש דלקת גרון הסתיידותית. כשזה ניתן מוקדם זה יכול למנוע נטייה מסתיידת כזו. היא ריפאה דלקת גרון הסתיידותית. יש רעש רב של הכיח; נשימה המשמיעה תקתוקים; מקיש מחוספס; כלומר, כיח רב בטרכיאה, בגרון, ובצינורות הברונכות, בחזה. קשיי נשימה גדולים. קשיי הנשימה מופיעים מעליה במדרגות, מהליכה כנגד הרוח. כל דבר שיש בו איזה שהוא מאמץ בו יגרום להופעת קשיי נשימה. אנו מוצאים זאת באסטמה, לב חלש, חזה חלש ובשחפת מאיימת. מצב זה של הריאות אתה תדע לעיתים קרובות על ידי סוג הנשימה; מכיוון שכל אלה שעומדים לקבל שחפת, הם עייפים וחלשים. הוא עייף מדי לעשות איזה שהוא מאמץ בנשימה, והוא מתעייף מאד בקלות, כך שיש לו קשיים לעלות במדרגות, לעלות בהר, ללכת כנגד הרוח.

    בעיות החזה מאכלסים את השדות הטובים ביותר של- CALC. יש לנו יריקת דם; שיעול מתמשך; כיח שופע של ריר צהוב סמיך, או אפילו מוגלה; כיוב או אבצס. שיעול מדגדג. יש לנו, בבעיית חזה מאיימת, את ההתחלה של הרזון, את החיוורון, הרגישות לקור, לשינויים, ולאוויר קר, ולמזג אוויר לח ולרוחות. הוא מתקרר וכולם מתיישבים בחזה; רזון הדרגתי בגפיים; תמיד כל כך עייף. זה מתאים לחולשה קונסטיטוציונית כזאת הקודמת, או שקיימת בשלבים הראשונים של שחפת. היא מפסיקה את ההתקררויות של החולה, שזה ממש ההתחלה של זה. החולה יתחיל לחוש טוב יותר אחרי לקיחת CALC, וזה משפר את מצבו הכללי, וזה אפילו יכניס לשלפוחיות את המשקעים ההסתיידותיים. היא הופכת אותם מצורה של קזאין לצורה של סידן, וציסטות נמצאו בחזה הרבה זמן לאחר מכן. חולים חיו זמן ארוך והשתפרו, ונכנסו למצב כללי של בריאות, כשהם כבר התקדמו די הרבה במשקעים שחפתיים. כמובן, כאשר כל אדם הוא חזק בתוך המצב ההסתיידותי, ניתן לצפות שהוא ילך. אל תאמין או תחשוב באהדה על ריפוי משחפת. כל כמה זמן יש לנו מישהו שיוצא עם משהו שריפא שחפת, ריפוי חדש. כל מי שיודע הרבה על הטבע האמיתי של מצבי שחפת, אין לו אפשרות שיהיה לו אמון בדברים אלה, ואני בביטחון איבדתי את הכבוד לאינדיבידואל שהיה לו ריפוי של שחפת. הוא יכול להיות או משוגע או משהו יותר גרוע. באופן כללי הוא אחרי הכסף שיכול להיות בו. בקושי אי משהו שיודע משהו על כך יכול בצורה מצפונית להציג ריפוי של שחפת לעולם. למנוע דברים אלה זה מה שאנו רוצים לעשות, וזאת הספרה הגדולה של CALC. הכיח מתקתק לעיתים קרובות, כמו PHOS ו- STANNUM. לבן, צהוב, סמיך. אנו יכולים לעבור על כל הסימפטומים הכלליים כאן, המכאוב, העדינות סוג הכאב, ההשתוקקות, ומספר גדול של סימפטומים מסוג זה, הם רבים מדי מכדי שנזכירם, אך הם אינם ניתנים לתיאור, בשל הסיבה שאחרי שאתה מקבל כאבים אלה ולומד אותם בזהירות, אין אתה במצב יותר טוב. אתה חייב ללמוד את הקונסטיטוציה של CALC, את הטבע של CALC, את אופייה.

    יש סימפטומי עמוד השדרה; רבים מהם. חולשה; כל דרגות החולשה. חולה ה- CALC הוא כל כך חלש בגב שהוא מחליק מטה בכסא בעודו יושב בו; אינו יכול לשבת זקוף בכיסאו. נח על החלק האחורי של ראשו. הגב של כסאו או גב ראשו באים במגע. עמוד שידרה חלש, עמוד שידרה רגיש, והבלוטות של הצוואר נפוחות. שוב, מצב בולט של עמוד השידרה הוא היכן שהיסוד סידן חסר, ואנו במהירות מקבלים עיוות; עקמומית. זה יכול להיות מפתיע עבורך לשמוע ש- CALC היא עזרה גדולה, ולפעמים ריפאה זאת בלי שום תומך כלשהו, כשנלקחה מוקדם. אתה לוקח תינוקות המבטאים חולשה של עמוד השדרה, תן להם לשכב שטוח על גבם במיטה, שים אותם על הרמדי שיש לה אינדיקציה – לפעמים היא CALC – ובתוך זמן מה זה ייפסק, והקטן ישב ישר. כאלה דברים נפלאים מתרחשים בשל השימוש ב- CALC, כאשר הסימפטומים מסכימים.

    בגפיים יש לנו מצבים ראומטיים שניתנים לתיאור. מיחושי שגרון של המפרקים, עם מפרקים מוגדלים; מצבים שגרוניים, במיוחד של המפרקים הקטנים, של אצבעות הרגליים והידיים. תלונות ראומטיות של המפרקים מכל חשיפה, מכל שינוי של מזג האוויר לקר, במיוחד אם זה קר ולח. הרגליים תמיד קרות, או קרות ולחות, פרט בלילה במיטה אחרי שעורמים בגדים על הרגליים יותר מאשר על כל חלק של הגוף, אז הרגליים מתחילות להתחמם, ואז הם לעיתים מגיעים לקיצוניות האחרת והם בוערים; וכך הם בוערים בלילה במיטה. אך הרגליים כל כך קרות שהחולה צריך לשים יותר ביגוד על הרגליים ממה שהגוף יוכל לסבול. רגליים קרות, לחות. מתעורר מאוחר. מגושמות; נוקשות. מצבים ראומטיים. נוקשות שייכת ל- CALC בכל מקום. נוקשות בתחילת התנועה; נוקשות בלילה כשמתרומם מכסא. נוקשות בכל המפרקים בתחילת תנועה; ואם זה הופך קר או שיש גשם קר, חולה ה- CALC תמיד סובל; סובל מקור; נוקשות; ראומטיזם; יש לו ראומטיזם בכל שינוי קר במזג האוויר.

    השינה במידה רבה מופרעת. מאחר ללכת לישון, לפעמים לא עד 2, 3, 4. מלא רעיונות; כשסוגר את עיניו חזיונות נוראיים. חורק בשיניים. ילד בשינה, לועס ובולע וחורק בשיניו. חוסר שינה בחלק גדול מהלילה. רגליים קרות בלילה במיטה.

.

******

.

ויטולקאס:

    רמדי זו היא אחת מאד רחבה עם הרבה הסתעפויות. אולי הדרך הטובה ביותר לתאר אותה היא לקחת כל אחת משלושת הרמות בנפרד.

    ההפרעה הבסיסית של המטבוליזם של סידן אשר CALC ממצה נראה כמתבטאת בשני טיפוסי גוף שונים. רוב מקרי CALC, כמובן, הם טיפוסים בהירים, שמנים, רפויים המתוארים כל כך טוב בספרות. אנשים אלה עולים במשקל בקלות ויש להם קושי לאבד זאת אפילו כאשר הם צורכים מעט מאד קלוריות. זה כל כך אופייני ל- CALC שזה כמעט תמיד נמצא. יש טיפוס נוסף של הופעה שיכול לפעמים להראות; כחוש, דק, טיפוס עם פנים כחושות המכוסות בקמטים עדינים. הקמטים העדינים מאורגנים בקווים אופקיים ואנכיים היוצרים ריבועים קטנים; ההופעה המקיפה היא של אדם שסבל הרבה מאד. טיפוס כחוש זה של חולה CALC עובר את כל השלבים הטיפוסיים של פתולוגיית CALC, למרות שההופעה שלו או שלה לא דומה לסטריאוטיפ הקלאסי.

    זה מעניין שאחוז גדול של תינוקות וילדים נראה שזקוקים ל- CALC. למרות שאף פעם לא צריך לרשום בצורה רוטינית. לתינוקות או ילדים, זה למרות זאת אמת שכנראה הרמדי הנרשמת בשכיחות הגדולה ביותר היא זאת בקבוצת גיל זו. לי, העובדה מרמזת שאחד מההפרעות הבסיסיות ביותר באורגניזם האנושי הוא זה אשר משפיע על המטבוליזם של סידן.

    מסיבה זו כל פעם שאתה נתקל בחולה בן 60 או 70 שבברור זקוק ל- CALC, אתה יכול להיות בטוח שהחולה יש לו קונסטיטוציה בסיסית חזקה. באופן טיפוסי, חולי CALC המבוגרים חיו חיים פעילים עם מעט מאד בעיות בריאות. לבסוף אולי בשל מאמץ יתר או לחצי חיים קיצוניים, הם מראים מעט פתולוגיה. במקרים כאלה, הפרוגנוזה היא די טובה. כל אחד המסוגל לשמור לתוך גיל מבוגר את אותה דמות רמדי שאופיינית לילדות ניתן לומר עליו שיש לו קונסטיטוציה בסיסית איתנה.

    ילדי CALC מציגים תמונה די אופיינית. הם באופן כללי במידת מה שמנמנים, רכים, ורפויים. התלונות שלהם נוטות להיות בעיקר שעוותיות וחיוורות. אין להם סיבולת רבה, כך שהם נמנעים מפעילות פיסית כללית. מטבעם הם יותר מאופקים, מסתגרים וסומכים על עצמם. הם יעדיפו יותר לשבת ולהסתכל מאשר, להצטרף בצורה פעילה למשחקים של ילדים אחרים.

    ילדי CALC בצורה ברורה מציגים נטייה להזעה שופעת. זה יכול לנבוע אחרי אפילו מאמץ קל, אך בצורה האופיינית ביותר זה מופיע בעשרת הדקות הראשונות של השינה. הזיעה בולטת ביותר באזור הצווארי מאשר הראש והפנים, ולבסוף החלק העליון של הגוף בלי הגפיים. בילדים, החלק הנמוך של הגוף בלי הגפיים לעולם כמעט לא מושפע, למרות שב- CALC חולים מבוגרים יכולים להזיע שם גם כן. במבוגרים, יש זיעה לחה ודביקה של כפות הידיים והרגליים. אצל מבוגרים סביר שיזיעו אפילו בסביבה קרה; יש איזו תגובה לא רגילה בגוף אשר גורמת להם להזיע בקור.

    ילדי CALC בדרך כלל יש להם היסטוריה של התקררויות תכופות במהלך החורף ונטייה חזקה לנפיחות של הבלוטות. חולי CALC בדרך כלל סובלים מעצירות, אך הם לא מבחינים בזה בעצמם, וגם לא סובלים מזה. זו האם אשר מבחינה שהילד עבר 3, 4 ימים בלי תנועת מעיים, ואז היא מתחילה לדאוג. זה אופייני לילדי CALC והם באופן כללי חשים טוב כשיש להם עצירות. כאשר השלשול מגיע הם מתחילים ליילל ולהתלונן ולחוש לא מרוצים.

    הסיטואציה הפוכה בגיל ההתבגרות. המצב של הקרביים הוא מיקוד תכוף גדול בתשומת הלב של חולי CALC מבוגרים. כאן, הסיטואציה ההפוכה היא הנכונה; שלשול מקל ועצירות מחמירה את מצבו של החולה. זה מעניין עד כמה לעיתים קרובות היפוך זה מתרחש בשלבים שונים של רמדיז רבות בהומיאופתיה.

    ההחמרה הטיפוסית ממזג אוויר קר ולח שראו במבוגרים לא מבוטאת בילדי CALC. לפעמים אתה יכול לטעות ולהאמין שהם למעשה אנשים חמי דם בשל הזיעה. הם מזיעים מהמאמץ הקל ביותר. נוסף לכך, הזיעה בשינה המוקדמת יכולה לגרום להם לזרוק את הכיסויים מהחלק העליון של הגוף.

    ילדי CALC מציגים תשוקה אחרת לביצים רכות ולסוכר.

    ילדי CALC בדרך כלל הם תלמידים טובים מהרגע שהגיעו לבית הספר. הם אינטליגנטיים, אך התפיסה שלהם יכולה להיות קצת איטית. זה לוקח להם קצת יותר זמן להבין את החומר שמוצג, ומסיבה זו הם חשים לעיתים שמאיצים בהם בעבודתם. הם מסוגלים לעבודה קשה, בכל מקרה, והם יכולים לבלות שעות בלסיים את עבודות הבית שלהם.

    אם הפתולוגיה של CALC מגיעה למישור הרגשי במהלך הילדות, אתה יכול לראות המון יבבות ואנחות, חוסר שביעות רצון. אתה שואל את הילד מה הוא רוצה, והוא לא יכול לספר לך. זהו שלב של תלונות וחוסר שביעות רצון.

    גם, בין הגילים שש לשתים עשרה ילדי CALC באופן שכיח מפתחים סקרנות עזה בקשר לדברים על-טבעיים, הלא ידוע, המעבר. הם ברצינות שואלים שאלות כאלה כמו, "מה זה אלוהים? מה האל מתכוון לעשות איתנו? מי הם המלאכים? איך מלאך מתנהג? למה אנשים מתים? מה קורה לנו אחרי המוות?" שאלות אלה, כמובן, תלויות בסוג הרקע של הילד, והם טבעיים בילדים רבים. בילדי CALC, בכל מקרה, סקרנות זו יכולה להילקח לקיצוניות פתולוגית. ילדה כזו יכולה להגיד שהיא למעשה מחכה שמלאך יבוא וייקח אותה לגן עדן.

    אני לא יכול במדויק להסביר נטייה מיוחדת זו בילדי CALC. נראה שהיא נובעת מהתצפיות על העולם סביבם. הם רואים סבל ואי צדק; אולי יש איזה שהוא קונפליקט בין ההורים. ואז מישהו מזכיר את אלוהים ומושג זה נראה כחודר בקלות לתוך מוחם. האל, מלאכים והשפעת על טבעיות נראות כמסבירות את העולם עבורם. הם ממשיכים לחשוב על דברים אלה, שואלים שאלות ומדמיינים דמיונות שונים.

    בגיל ההתבגרות, נטייה מיוחדת זו מבטאת עצמה כפחד מאי שפיות. ב- CALC הפחד מאי שפיות הוא פחד מלאבד שליטה, פחד מהלא ידוע. אנשים אלה למדו להשתמש במינד במידה רבה, לסמוך עליו כדי להתגבר על קשיים. בעקבות כך, כאשר הם לבסוף מתמוטטים תחת לחץ רב מדי ומאמץ יתר, הפחד העיקרי הוא זה של איבוד המינד, האמצעים הראשוניים לשמור על שליטה.

    הפתולוגיה של CALC מופיעה תחת הדרישות של לחץ ומאמץ ממושך להתגבר על כך. הם אנשים שמסוגלים, באופן כללי בריאים בנסיבות רגילות. בכל מקרה, לחץ מתמשך ומאמץ יתר לבסוף מובילים להתמוטטות, תחילה ברמה הפיזית, ומאוחר יותר ברמות הרגשית והמנטאלית. מאמץ יתר – בין אם פיזי או מנטאליהוא האויב הגדול ביותר של חולי CALC.

    הפתולוגיה ברמה הפיזית בחולה CALC בוגר תחילה משפיעה על מערכת שלד-שרירים. ראומטיזם ודלקת פרקים הם ההתבטאות העיקרית ברמה הפיזית. בבוגר, יש בצורה מוחלטת החמרה ממזג אוויר לח, קר, והטבה מחום. האזור הראשון המושפע בחולי CALC  הוא האזור המותני. הבעיה מתחילה שם ואז מתפשטת לאזור הצוואר והחוצה לגפיים. כל פעם שאתה רואה חולה שמן מעט, המושפע ממזג אוויר קר לח, והתלונה העיקרית מתרכזת סביב דלקת פרקים וראומטיזם, כבר יש אפשרות חזקה ל- CALC.

    חולי CALC יש להם גפיים קרות. הם לובשים גרביים במיטה בלילה. בכל מקרה, הם מסיימים בלהוריד את הגרביים מאוחר יותר בלילה מכיוון שרגליהם מתחילות לבעור.

    סימולטנית עם הרמה הרגשית, הרמה המנטאלית מתחילה להתמוטט גם. הם נוטים להתמקד בדברים קטנים, להיות אובססיביים בקשר לפרטים לא רלוונטיים. הם עושים בדיחות קטנות טיפשיות, או שהם ממשיכים לדבר לדברים חסרי ערך אשר אינם חשובים לאף אחד פרט להם.

    בנקודה זו, החרדה הקודמת בקשר לעתיד מפנה דרך לחרדה בקשר לבריאות. יש פחד ממחלות מדבקות, משחפת, ממחלות לב, מסרטן וכד'. בימינו אלה, חולי CALC הם במיוחד נוטים לפחדים מסרטן ומחלות לב. באופן טבעי, יש פחד חזק ממות.

    לבסוף, מצב פחד שליט זה מוביל למצב היסטרי. נראה שהם מאבדים את כוח ההבנה והריכוז שלהם. הם לא יודעים מה הם רוצים, והם הופכים מאד מוטרדים. הם פוסעים הלוך ושוב. יש להם דחפים לרסק דברים, לקפוץ אל מחוץ לחלון, לצעוק ולצרוח. כל זה בלי שום התגרות, או בשל התגרות קלה ביותר. הם במצב של מהומה, והם רק רוצים לצעוק או לעשות משהו מיואש.

    בנקודה זו, חולים אלה באמת על סף אי שפיות. אם הם מתקדמים כן לסכיזופרניה אמיתית או פסיכוזה אחרת, בכל מקרה, רמדי אחרת כנראה תידרש. מניסיוני, אין אינדיקציה ל- CALC בחולה פסיכוטי ממש.

    סימפטום אופייני המופיע ב- CALC כשהמישור המנטאלי מתמוטט הוא פחד שאחרים יבחינו במבוכה שלהם. הם מודעים לדלות של המינד, לחוסר יכולת לשמור על הריכוז, והמבוכה שבעקבות כך. הם חיים בבעתה שמבוכה זו תתגלה על ידי אחרים. זה, בכל מקרה, הוא סימפטום שחולי CALC לעולם לא יגלו בצורה רצונית. אתה חייב לשאול שאלה זו ישירות כדי לאמת אותו. בדרך כלל הם יענו לך ב"כן" מודגש ועם הבעה גדולה של הקלה. הם חשים כה מלאי תודה שמישהו אחר מבין.

    במהלך התפתחות הפתולוגיה הרגשית והמנטאלית, אתה כנראה תראה העלמות סימפטומים פיזיים רבים. תחילה תלך, כמובן, הזיעה. אנשים סובלים עמוק אלה לא יושפעו כל כך ממזג אוויר קר ולח. יכול להיות שעדיין יחושו קור, אך לא מודגש כל כך כמו קודם. התשוקה לביצים ולמתוק יכולה להעלם גם.

    בשלב זה, קל מאד לבלבל CALC עם PHOS. אם החולה שומר על הצמא למשקאות קרים, התשוקה לגלידה, והתשוקה למלח, ההחלטה יכולה להיות די קשה. החרדה בקשר לבריאות, הפחד ממוות, ופחד אפשרי מסרטן ומחלות לב יכולות להצביע על PHOS כמו על CALC. ל- CALC יכול להיות פחד מסערות רעמים ופחד מחושך. ל- CALC יש לעיתים דפיקות לב הדומות ל- PHOS.

    יש כמה נקודות היכולות להבדיל CALC מ- PHOS, בכל מקרה. CALC לא זקוק לחברה קרובה כל כך כמו PHOS. CALC נוטה לישון על צד שמאל, בעוד PHOS מעדיף לישון על צד ימין. CALC מעדיף מזון חם, בעוד PHOS מעדיף מזון קר. שניהם יכולים להיות מאד צמאים למים קרים, אך יש לכך הדגשה רבה יותר ב- PHOS; צמא כזה ב- CALC יהיה בהדגשה אחת, או הכי הרבה פעמיים, בעוד ב- PHOS זה יודגש פעמיים או שלוש. לבסוף, ההופעה הפיזית היא די שונה. PHOS הוא גבוה ורזה, ועדין. בעוד CALC בדרך כלל שמן ורפוי; אפילו CALC רזה מלא בקמטים ולא כה עדין בהופעתו.

.

******

.

שנקראן – Soul of Remedies

    זוהי רמדי מינרלית השייכת למיאזמה הפסורית. יש לה גם כמה עקבות סיכוטיים. התחושה העיקרית של CALC היא הצורך ביציבות ובטחון. סידן מציעה הגנה לא רק ליצורי אנוש בצורה של עצמות אלא גם בצורות מוקדמות יותר של חיים בצורה של כונכיה, שלד חיצוני וכד'. המוטיב המרכזי של ה- CARBONICS הוא של תגובה חיונית.

    כך המוטיב העיקרי של CALC הוא הצורך בהגנה. אך כדי להשיג הגנה זו האיש לא צריך לעשות שום מאמץ – כל מה שהוא צריך לעשות הוא להראות תגובה נמרצת. יש תחושה של היותו חלש מדי מלהתמודד עם האכזריות והחספוס של העולם. כך אנו יש לנו את הרובריקה: "דלוזיה, שהוא חלש" ו- "דלוזיה שהוא קטן", בדלוזיות העיקריות.

    כך CALC מנסה לבנות קיר מגן של הגנה סביב עצמו אשר יאבטח אותו שהוא בטוח, יאבטח ויכסה כמו שליה מתפתח בתוך הביצה.

    הוא מחפש את ההגנה שהוא זקוק לה על ידי ביטוי המון פחדים. הוא מקיף עצמו בהמון אנשים המגנים עליו. טיפוס ה- CALC הם אנשים שלא יוצאים הרבה, שאינם רוצים שום הרפתקאות בחיים. במקום זה הם בוחרים לעצמם חברים ושותפים שהם מגנים ושעליהם הם יכולים לסמוך. הגנה זו יכולה להיות בצורה של כסף, והתלות גורמת "פחד מעוני". יש תשוקה להיות ממוגנט, כלומר לאפשר לרצון שלו להילקח על ידי אדם אחר: "דר', ספר לי מה לעשות, אעשה בדיוק מה שתגיד". חולה CALC סומך לחלוטין על אנשים אחרים. ראיתי זאת במיוחד בילדים ואנשים צעירים שהם בדרך כלל מלווים על ידי הורים לראיון, ושאף פעם לא עונים לשאלה ישירות אלא לוחשים את התשובה להוריהם. אפילו CALC שהתגבר בדרך כלל מלווה באיזה שהוא קרוב. ראיתי אותם משתמשים בביטוי: "אני מאושר כאשר כולם סביבי". זה מייצג את הצורך שיהיו אנשים סביבם לצורך הגנה ובטחון.

    הסיטואציה של המטריה מדיקה ב- CALC שאין לו קומפנסציה היא זאת של אשה שמוגנת לחלוטין תחילה על ידי הוריה במהלך הילדות וכעת על ידי בעלה. הצורך להתבגר לא מתעורר. ראיתי נערות, חיות בנוחות בסביבה המגנה של בית הוריהן, המהססות ומפחדות להתחתן, לא מסוגלות לסמוך על כך שימצאו את אותו הביטחון במקום אחר. הן נשארות לא נשואות עד כמה שהן רק יכולות, עד שלפתע הן נוכחות שההורים מתחילים להיות זקנים מדי, ולא תמיד יהיו שם כדי להגן עליהן. אותו הדבר אפשר לראות באיש צעיר אשר נתמך הרבה על הוריו, הנשאר רווק עד מאוחר ואז מנסה למצוא תחליף אם באשה. במצב שהתגבר, CALC הוא בונה הבית. הבית מייצג את הכונכיה המגנה שהוא זקוק לה סביבו. הוא חייב להתגבר כאשר עליו להתמודד עם התחייבויותיו ואין לו הגנה.

    ילד CALC יכול להיות מאד עקשן ויכול הפילו להפוך אגרסיבי, אך התנהגות זו תחומה רק בתוך הבית שלהם ומכוונת במיוחד להוריהם. בחוץ, הם די ביישנים ומלאי פחדים, מתנהגים היטב, רגישים לגסויות ולתוכחה.

    כאשר, למרות שהם מראים תגובה חיונית, טיפוס CALC לא מצליח להשיג את הגנה שהוא זקוק לה, הוא מפתח פחדים עזים ו"לא מדבר על כלום פרט לרצח, אש ועכברושים". רובריקה המייצגת את הפחד שלו מאנשים (רצח), חיות (עכברושים) ויסודות הטבע (אש). ראיתי זאת חוץ מחלומות על בעלי חיים, נחשים וכד', CALC גם חולם כאילו הוא רואה רצח. CALC גם הופך חרד מהסתכלות או ראיית דברים אכזריים. בראותו סצנות של לחימה או של אימה בטלוויזיה, ילד ה- CALC או שעוזב את החדר או סוגר את עיניו. יש גם פחד עז מכאב וסבל, פחד מהרופא, במיוחד רופא שיניים, פחד מזריקות וניתוח שאפשר לראות גם במבוגר.

    כאשר כל הניסיונות למצוא הגנה נכשלים, הם הופכים אדישים: "יושב ושובר חתיכות עץ כל היום", "אדיש להחלמתו".

    כאשר סיטואציית החיים של טיפוס CALC משתנה והוא מאבד את הביטחון של ביתו, הוא חש כאילו נעזב לבדו בשממה, כך הוא נכנס למצב של STRAM שהוא של אדם לא מוגן בחוץ בלילה החשוך, מחכה להגיע הביתה (בניגוד ל- CALC שנמצא בתוך הבית ולא רוצה לצאת החוצה).

    אם אשה זו CALC הבאה מעולם של בטחון במקרה מתחתנת עם שתיין אלים, היא יכולה לפתח מצב של RHUS T מאד בקלות. היא יכולה להפוך מתוחה, עצבנית ויכולה לחוש איום שעומדים להרוג אותה בתוך ביתה היא. RHUS T היא משלימה ל- CALC.

    כאשר אשה CALC באה אל הרופא מהסביבה הלא מוגנת בבית, היא יכולה לבכות ולבקש את הגנתו, לחפש תמיכה ואבטוח – כך שיש לך:"התיאור של הסימפטומים שלה מחמיר אותם". ניתן לראות זאת כמו PULS, במיוחד אם היינו מבחינים רק בבכי ובחיפוש אחר ניחומים, בעודנו מתעלמים מהעצבנות והעצבנות בבית.

    אשה CALC יכולה גם להראות כמו HYOS או THUJA או LYC, כפי שמבואר בספר החומר של ההומיאופתיה, תלוי בדרך שעליה להתמודד עם הסיטואציה שלה.

    BRY ו- CALC הן רמדי דומות. שתיהן יש להן סלידה מתנועה והצורך בביטחון ויציבות, ו"הפחד מעוני". הן רמדיז מנוגדות.

.

******

.

שנקראן – Substance of Homeopathy

    מכל המלחים שנוצרות על ידי קטיון (יון טעון שלילית), האחד המכיל סידן מייצג קבוצה זו בצורה הטובה ביותר, שכן ה- CARBONATE מייצג את התגובה החיונית. כך CALC היא המייצגת ביותר את קבוצת ה- CALCAREA.

    המוטיב המרכזי של CALC הוא צורך בהגנה. בספרה הפיזית אנו מוצאים ש- CALC הוא מרושל, שמן ומצבו גרוע יותר ממאמץ. במילים אחרות, אין מאמץ. CALC חש את הצורך בהגנה אך כדי להשיג אותו, אין הוא צריך לעשות שום מאמץ – כל מה שהוא צריך לעשות הוא לעשות תגובה נמרצת. הרובריקות העיקריות הן:

  n  פחד המתעורר בדיווח על מעשי אכזריות.

  n  לא מדבר אלא על רצח, אש, עכברושים.

  n  מזדעזע מדקירה של מחט.

    אנו לא מוצאים שום מאמץ ברובריקות אלה – רק את התגובה של פחד וזעזוע. זה מספיק לטיפוס CALC להשיג הגנה שהוא מחפש אותה. כמו עם סמים אחרים, אנו יכולים לתאר את ההתפתחות של CALC בארבעה שלבים, כל אחד מהם יכול להיות נוכח באותו הזמן.

1. הוא חש שהוא זקוק להגנה וכדי להשיג זאת, כל מה שהוא צריך זה להראות תגובה נמרצת.

2. הוא מוצא את ההגנה שהוא זקוק לה על ידי שהוא מראה תגובה נמרצת. על ידי שהוא מבטא בפחד וכד', הוא מקיף עצמו על ידי המון אנשים שמגינים עליו. הצהרה טיפוסית של CALC היא "אני אוהב אנשים שיהיו סביב לי". אלה הם אנשים שלא יוצאים הרבה, שאינם רוצים שום הרפתקאות בחיים. הם יעדיפו להתיישב ולחוש בטוחים. הם בונים משפחות ובתים ובוחרים כחבריהם/שותפיהם אנשים שהם אוהבים להגן, אחד שהם יכולים לסמוך עליו. ההגנה של CALC יכולה להיות בצורה של כסף, לפיכך יש את "הפחד מעוני". תשוקה להתמגנט. התשוקה להתמגנט ב- CALC פירושה שהוא מרשה שרצונו יילקח על ידי אדם אחר. "דר', ספר לי מה לעשות. אני אעשה בדיוק מה שתגיד לי לעשות". בתוך הסביבה המוגנת של קיומו, טיפוס ה- CALC חש מאד בטוח ויכול לעשות המון דברים אך ברגע שהוא יוצא, הוא חש מאד לא בטוח, ולכן מנסה לא לצאת. למשל, נערה שהוריה מאד מגנים לא תרצה להתחתן וללכת למקום חדש, לא ידוע היכן שהיא יכולה לא לקבל את אותה הגנה ובטחון.

3. כאשר למרות שהוא מראה תגובה נמרצת אין הוא מסוגל לקבל את ההגנה שהוא מחפש, איש ה- CALC נכנס לפאניקה ומראה פחדים עזים. זהו השלב שבו הוא "לא מדבר על כלום פרט לרצח, אש ועכברושים". רובריקה זו מייצגת לי את האימה של CALC מהעולם שסביבו. היא מראה את היסוד האנושי (רצח), את של הטבע (אש) ויסוד החיות (עכברושים) אשר CALC מפחד מהם. חלום שמצאתי בהרבה טיפוסי CALC הוא זה שרואה מישהו שרוצחים אותו. שלב זה של פחדים ממשיים והפרעה רואים בתכיפות רבה ביותר בילדים, שכן זהו הזמן כאשר מצב CALC הוא העז ביותר. ילד ה- CALC באופן טיפוסי מאד מאד מפחד מזריקות – שום דבר לא מפחיד את הילד יותר מאשר האיום של זריקה (מזדעזע מדקירת מחט). במבוגר, יש פחד גדול מניתוח, והחולה במיוחד מתעב ללכת לרופא שיניים. ל- CALC יש סימפטומים "פחד מכאב וסבל", "אדישות מהחלמה". דר' M L מדלהי הרכיבה שתי רובריקות אלה להסביר הצהרה טיפוסית שנעשתה על ידי חולה CALC טיפוסי שלה:"דר' אני מקווה שהתרופה לא חזקה מדי. אם התרופה (או הפוטנץ) עומדת להחמיר את תלונותיי, אני מעדיפה שיישאר כמו שזה ולא לקחת כלום". חולה ה- CALC מצטמק מכל צורות האלימות וחוסר יציבות, אפילו בסרטים. "אינו יכול לראות אכזריות בסרט" היא רובריקה שאימתי איתה כמעט בכל חולה CALC שלי ולמעשה, אני לעיתים שואל שאלה זו כדי להדק את המרשם. בעוד אפילו המבוגר יש לו פחדים רבים, הילדות היא המקור בעל ערך הרב ביותר למידע. הפחד של ילד CALC הוא מאד עז ונמצא במיוחד כאשר הם צריכים להתמודד עם משהו בפעם הראשונה בחייהם. ראיתי שילדי CALC רבים שהיה להם תולעים בצואה בפעם הראשונה כל כך מבוהלים על ידי ניסיון זה שאין הם מסוגלים להעביר צואה במשך כמה ימים לאחר מכן. ניתן למצוא זאת אפילו באחת בת שש עשרה.

4. כאשר אפילו הפאניקה נכשלת, הוא הופך אדיש לחלוטין. "יושב ושובר זרדים כל היום"; "אדיש בקשר להחלמתו". לא ראיתי שלב זה בקליניקה פירושו לגבי שרוב בני האדם כן מצליחים למצוא את ההגנה שהם מחפשים.

.

******

.

פאטאק

GENERALITIES: CALC היא המייצגת העיקרית של תרכובות הסידן. המטבוליזם של הסידן פעיל במהלך הילדות והופך פגום לאחר גיל העמידה. ספיגה לא נכונה של הסידן מאפשרת התעוררות של תזונה לקויה של הבלוטות (של הצוואר ושל קרום הקרביים בילדים); עצמות ועור. היא משנה את הדם וגורמת אנמיה. התנפחות של הבלוטות מתחת ללסת ובצוואר; התפתחות לקויה של העצמות. פונטנלה פתוחה. עקמת; גידול בעצם; רככת. השרירים והעור הופכים רפויים או מדולדלים; החולה משמין, אך לא נהיה חזק. ההזעה היא קלה; בחלקה – על הראש; חזה; בזמן השינה. ההפרשות הן שופעות; לעיתים תכופות חמוצות, הצואה, הזיעה, הריח של הגוף; הרוק וכד'. היא מתאימה לבלונדיות עם הרגלים רכים ורשלניים. התלונות בבקיעת השיניים של ילדים – עוויתות, שלשול חמוץ; איטי בבקיעת שיניים ומאחר ללכת – ילדים שאינם שמים את רגליים מטה על הרצפה. ילדים כחושים, עם ראש גדול ובטן גדולה. חולים שהם רגישים מאד לקור; אוויר לח קר גורם לצמרמורות עד הסוף; מתקרר בקלות במיוחד בחזה. נטייה לנקוע שרירים בקלות. חלקים שנשענים עליהם הופכים חסרי תחושה. נטייה ליצירת אבני כליות. תת תזונה. ניוון שרירים. שלב מוקדם של שחפת של הריאות; עם שיעול מדגדג; כאבים בחזה בני חלוף; בחילה; חומציות וסלידה משומנים. מצב פיזי ומנטאלי תשוש בשל עבודת יתר. עוויתות בשרירים המושכים את הגפיים. אבצסים עמוק בתוך השרירים. פוליפים; של האף, הרחם וכד'. ציסטות. בקיצור חולה CALC ניתן לתיאור כשמן, רפוי, ממוצע, מזיע, קר ולח. באפילפסיה האדים המתפשטים מעלה ממקלעת השמש או כמו כאילו עכבר רץ במעלה הזרוע או במורד רום הבטן במורד הרחם או הגפיים. קפצוצים, רעד, CHOREA; כאבים עצביים, פנטזיות איומות, שיתוקים הם בין ההשפעות של CALC. דליות ורידים; בוער בורידים. דלקת עצם מוגלתית. השפעות חולניות; של אלכוהול, אובדן נוזלים חיוניים; משגלים מופרזים. אוננות; נקעים; הרמת יתר; זיעה שדוכאה, פריחות, וסת; מבהלה, אנוכיות. מיחושים של אבנים חותכות. ילדים דלים מנומנמים שלא רוצים לשחק. אי תפקוד התירואיד ובלוטת יותרת המח. שלשולים, רעידות אחרי כוויות.

WORSE: קור; אוויר גס, רחצה. אחרי שהתחמם להתקרר. שינוי מזג האוויר לקר. מאמץ פיזי, מנטאלי. לעלות. אימוץ העיניים. בקיעת שיניים. גיל ההתבגרות. לחץ של הבגדים. חלב. חרדה. התעוררות. ירח מלא. עמידה. הסתכלות למעלה. גיל הבלות. להסב את הראש.

BETTER: מזג אוויר יבש. שכיבה; על הצד הכואב, על הגב. מתעטש (כאב ראש). שפשוף, גרוד. לנגב או להחליק עם הידיים. אחרי ארוחת הבוקר. חושך.

MIND: שכחן, קשה לו ללמוד. מדוכא. מלנכולי או מצב רוח מלא תהיות. פחדים; מחלות, אומללות, אסונות, אי שפיות; שיבחינו בו. הפחד מתעורר בשל דיווחים על אכזריות. זהיר. מבולבל, שוגה במילים ומבטא עצמו בצורה מוטעית. עצוב. אפאטי. שתקן. עצל; לפתע. הראיה; של אש, רצח, עכברושים ועכברים, בדליריום. מלנכוליה; משתוקק לבכות, ללכת הביתה. חסר תקוה שאי פעם מצבו ישתפר. חשדן; חושב שאנשים מסתכלים עליו בצורה חשודה, והוא מסתכל עליהם בחשדנות. חוסר יכולת להתייחס לעצמו. יושב וחושב על דברים קטנים, שבסך הכל הם מאומה. יושב ושובר זרדים וכד' כל היום. מדמה מישהו הולך אחריה. חשה כאילו שהיא תרוץ למעלה ולמטה ותצרח. נבהלת בקלות או נעלבת. ילדים בעלי רצון עצמי עז. הילד מפחד מכל דבר שהוא רואה. קנטרני. עקשן. עצבני, בוכה בשל זוטות; מלווה בעיות.

.

******

.

בוריקה:

     רמדי הנמנית אנטי פסורית זו היא רמדי קונסטיטוציונית PAR  EXCELLENCE. הפעולה העיקרית מרוכזת בספרה הצמחית, תזונה לקויה היא מילת מפתח לפעילותה, הבלוטות, העור והעצמות, בהיותן כלים בשינויים המעוצבים. זיעה מקומית וכללית מוגברת, התנפחות של הבלוטות, מצבי רככת באופן כללי מספקים מספר הזדמנויות להצגת CALC. שחפת בשלב ההתחלתי. (ARS, TUBBER, JOD). היא מכסה את השיעול המדגדג, כאבי חזה חולפים, בחילה, חומציות וסלידה משומן. בקלות הופך חסר נשימה. מצב תשוש, מנטאלי או פיזי, בשל עבודת יתר. אבצסים בשרירים העמוקים; פוליפים וגידולים בעצם. חוסר תפקוד של בלוטת התירואיד ויותרת המח.

    קרישות דם בולטת (STRONTIUM). זהו בהחלט ממריץ לקרום המכסה את הקרביים. היא עוצרת דם ונותנת כח זה כנראה לזריקות של ג'לטין.

    מתדרדר בקלות, הפרעה בהחלמה. אנשים מטיפוס SCROFULOUS, אשר מתקררים מאד בקלות, עם הפרשה של ליחה מוגברת, ילדים שהופכים שמנים, בעלי בטן גדולה, עם ראש גדול, עור חיוור, מראה גירי, מה שנקרא הטמפרמנט ה- LEUCOPHLEGMATIC; מיחושים הנגרמים מעבודה במים. רגישות גדולה לקור; הזעה חלקית. ילדים המשתוקקים לביצים ואוכלים לכלוך ודברים אחרים בלתי ניתנים לעיכול; הם נוטים לשלשולים. חולה CALC הוא שמן, רפוי מזיע קר, לח וחמוץ.

MIND: דואג; גרוע יותר לקראת ערב; פחד מאובדן ההגיון, חוסר מזל,מחלות מדבקות. שכחן, מבולבל, רוח נכאה. חרדה עם דפיקות לב. עקשנות; מאמץ מנטאלי קל יוצר ראש חם. סלידה לעבודה ומאמץ.

.

******

.

וורמולן:

    תרכובת הפחמן "נראית כבונה את האדמה המוצקה באורגניזם היוצא מהמים הזורמים".

    המוטיב המרכזי הוא להגן על המבנה הפיזי והמנטאלי האינדיבידואלי כנגד השפעות חיצוניות ופנימיות המובילות לאי סדר.

    את הרמדי מכינים מהשכבה האמצעית של החלק הלבן כשלג, הפנימית של כונכיית הצדפה. הצדפה היא סימבולית לתמונה של הרמדי; מאכלסת שני ממלכות; הכונכיה הקשה של העולם החיצון והחלק הרך יותר של העולם הפנימי.

    טבע מהותי זה של סידן ניתן לביטוי כ:

1. הגנה (כנגד השפעות חיצוניות) – הגנה.

2. יציבות (כנגד השפעות מבפנים) – התארגנות.

    מצד אחד, לכן, יש את העולם הפנימי הלא מאורגן – הצדפה החלשה בלי מבנה – ומצד שני האיום של העולם החיצוני המבלבל. המשימה של הסידן היא לבנות שווי משקל יציב מתוך עולם פנימי לא מאורגן, ובאותו הזמן, להגן מהשפעות חיצוניות שהן חזקות מדי, בלי למנוע אותם לחלוטין.

    זהו הבסיס היסודי של כל אורגניזם אנושי ומוביל, אם לא מפריעים לו, לעצמאות, למימוש עצמי, וליכולת לתמוך בעצמו.

    אם משהו משתבש התוצאה תהיה: תלות, נסיגה ואובדן יחסים חברתיים.

    בהיותו ממוקם בין העולם הפנימי והחיצוני, CALCAREA מציעה את התמיכה והאומץ האינדיבידואלי.

    החשיבות של הקמת דבר זה מבטאה עצמה בעובדה שתמונה CALCAREA היא בעיקר מובחנת באנשים צעירים, במיוחד בתינוקות, למרות שגיל ההתבגרות, הבגרות וגיל הזקנה יכולים להיות גם תקופות חשובות.

    בגיל 6 או 7 האינדיבידואל מציג את "המשימה" העצמאית הראשונה שלו כשהוא משיר את שיני החלב שלו את שיניו שלו עצמו. (לכן יש לו בעיות בתקופת בקיעת השיניים). "משימה" שניה מוצגת בגיל ההתבגרות; היציאה לדרך ההתבגרות. המשימה הסופית מבוצעת במהלך גיל הזקנה, שבו האינדיבידואל בהדרגה עוזב ונסוג מהעולם החומרי לתוך קיום יותר רוחני.

     "זוהי אחת מהרמדי'ס שמשתמשים בה לעיתים תכופות ביותר. זוהי רמדי הפועלת עמוק וזמן ארוך, בעיקר אנטי פסורית, ופועלת מגיל התינוקות ועד לגיל מבוגר"

    CALC מראה קשיים שיכולים להתרחש בשלב זה של חיים בסיסיים:

    "רוב הבעיות נובעות מהפסיביות שלהם. הם יכולים להיות יותר מדי פתוחים להשפעות מהסביבה שלהם, יותר מדי בקלות נפגעים, רגישות יתר או יותר מדי משוריין ומבודד כדי לתת קומפנסציה בשל המחסור ביכולת לפגוש אתגר באמצעות יוזמה – כך, הופכים עקשנים וקשי עורף. פיסיולוגית אותו חוסר הגנה וכשלון הסתגלות ושל התמודדות עם אתגרים, אנו מוצאים כהיפר-רגישות למזג אוויר קשה, לקור, לחות ולמחסור בכושר עמידות וסיבולת" (WHITMONT).

 

    חוסר יוזמה, נבהל בקלות, נוטה לדמוע, מחפש תמיכה, דאגן.

    אבל כאשר זה מצליח לטובתו:

    "איטי, עובד מצפוני אשר ביציבות מהלך בכבדות לאורך הדרך. הם שותפים שניתן לסמוך עליהם, הם מסתפקים בלבנות בסבלנות ולסחוב אבן על אבן בעבודתם". עובדים קשה, רוצים לסיים את עבודתם, עובדים סיסטמתיים.

    העבודה היא מאד חשובה, אך לא תחרותי. סלידה להיות תלוי. פחד מלאבד שליטה. חש אחראי מדי (AUR,  NAT S). אנשי עבודה העובדים קשה, איטיים אך ניתן לסמוך עליהם. פרקטי וחסכוני.

REGIONS

תזונה (בלוטות – צוואריות, של הקרום המכסה את הקרביים; עצמות; עור). דם. חזה; ריאה ימין. לב. ילדים. *צד ימין. צד שמאל.

MODALITIES

WORSE: קור (אוויר מחוספס; לח; רחצה; כשהתחמם להתקרר; שינוי במזג האוויר). מאמץ (מנטאלי; פיזי; עליה; לאמץ את העיניים). בקיעת שיניים. גיל ההתבגרות. לחץ של בגדים. חלב. להתעורר; בוקר. חרדה. לפני שנרדם. אחרי אכילה. להרים משקל. נוקע חלקים. לתת לגפיים להתלות כלפי מטה. פירות יבשים. הפרזה מינית. מתיחת החלק שכואב. להניק את הילד. לצום. ירח מלא.

BETTER: מזג אוויר יבש. לשכב על החלק הכואב. בוקר; אחרי התעוררות, אחרי ארוחת בוקר. הוצאת גזים. שפשוף. משיכת הגפיים מעלה. לשכב על הגב. חדר חשוך (כאב ראש).

.

סימפטומים מובילים

M – פחדים רבים וחרדה. ילדים: חרדה כשסוגר את העיניים, רואה חפצים, שנעלמים כאשר פותח את העיניים; סיוטים; נבהל בקלות, מוביל לחוסר יוזמה (אובדן הרצון); פחד מחושך. מבוגר: פחד מאי שפיות, מכך שמסתכלים עליו, האנשים האחרים יבחינו במבוכה שלה, חרדה בקשר לבריאות; נבהל בקלות; לא יכול לשאת לראות אכזריות; דברים נוראיים משפיעים עליה מאד; פחד מעוני; חרדה מהעולם הבא.

M – מבוגרים שלהם העבודה מאד חשובה; חשים אחריות יתר, נושאים את המשא של כל העולם. פחד מלאבד שליטה. העיסוק עוזר. איטי אך ניתן לסמוך עליו.

M – פחד מחיות, כלבים; חיות קטנות, במיוחד חרקים ועכבישים.

M – משתוקק להיות ממוגנט.

G – שמן ורפוי (או נוטה להיות שמן), במיוחד ילדים; מאחר ללמוד ללכת ולדבר, סגירת הפונטנלה מתאחרת, קושי ובקיעת שיניים מעוכבת; בעיות עם למידה וחישוב(40% מהילדים צריכים CALC במהלך השנים הראשונות שלהם"). ילדים עם ראש גדול, בטן גדולה, קשה ובלוטות מוגדלות.

G – אנשים מאד צוננים; הרעה מקור, הרעה ממזג אוויר קר ולח. נטייה חזקה להתקרר. התקררויות תכופות במהלך החורף. נזלת כאשר מזג האוויר משתנה. תחושה מקומית של קור; רגליים קרות; תחושת קור בחלקים הפנימיים.

G – הרעה ממאמץ פיזי; סלידה לתנועה.

G – הטבה משכיבה על הגב; הרעה משכיבה על הצד.

G – הרעה לפני הוסת.

G – הרעה מלהירטב.

G – הטבה אחרי ארוחת בוקר.

G – הרעה משינה ארוכה.

G – חלב (סלידה ו/או הרעה).

G – תשוקה עזה למתוק, מלח וביצים רכות.

G – הזעה מקומית, במיוחד הראש והצוואר; חמוץ ושופע. מזיע בקלות מהמאמץ הקל ביותר.

G – חמיצות כללית, במיוחד במערכות הבסיסיות; שלשול חמוץ, הקאת חומר חמוץ; זיעה חמוצה, ריח חמוץ של הגוף, רוק חמוץ וכד'.

G – תחושה מקומית של קור; קור בנקודות; רגליים קרות, לחות.

G – אשה רפויה, מרושלת עם וסת מוקדמת מדי ויותר מדי שופעת.

G – גדל מהר מדי או גמדות.

G – מחלות ממאמץ; מאמץ = כאב בטן, כאב ראש, כאב בירכיים, בגפיים, דפיקות לב.

P – נטייה לעצירות עיקשת (חוסר פעילות של הרקטום).

P – צואה לבנה, כמו גיר.

מזון

סלידה: קפה; בשר; טבק; חלב; מזון חלקלק; עישון; מזון חם; אלכוהול; בירה; לחם; מזון מבושל; שומן; שומנים ומזון עשיר; דייסה.

תשוקה: ביצים, מבושלות; גיר; פחם; טיט; משקאות קרים; ביצים; ביצים, רכות; מזון עמילני; קמח; גלידה; דברים שלא ניתנים לעיכול; לימונים; חלב; צדפות; דברי מאפה; דברים מרעננים; מלח + מתוק; דברים מלוחים; חמוץ; חמוץ + מתוק; דברים מוזרים; סוכר; ממתקים; יין; אלכוהול; בירה; ברנדי; גבינה; שוקולד; מעדנים; שומן; פירות, חומציים; לימונדה; חלב, חם; זיתים; תפוחי אדמה חיים; חמוץ; עמילן; ויסקי.

גרוע יותר: מזון יבש; חלב; שעועית וקטניות; סלטים; כרוב כבוש; מזון מעושן; עגל; יין; ברנדי; גזר; קפה; משקאות קרים; מזון קר; מים קרים; מזון הגורם לגזים; פירות; מזון כבד; תפוחי אדמה; מזון עשיר; מלח; ממתקים; מזון חם; מים.

טוב יותר: משקאות קרים.

.

גרעין

1. התפתחות מעוכבת ואיטית. שמן ורפוי, או נטייה להשמנה.

2. פחדים רבים וחרדות.

3. צינה קיצונית; נטייה להתקרר; קור בנקודות.

4. זיעה שופעת, חמוצה; הזעה ממאמץ ובזמן השינה.

5. תשוקה לממתקים, ביצים מבושלות רכות, מלח. סלידה והחמרה מחלב.

6. הרעה מגבהים.

.

******

.

שכולטן:

    זוהי אחת מהרמדי'ס ההומאופתיות הידועות ביותר. אני לא ארחיב עליה הרבה, אך זהו רעיון טוב להגיד כמה מילים.

מושגים

CALCAREA                                           CARBONICA

מה אחרים חושבים                                לתת משמעות

רגיש לביקורת                                      לקבוע ערכים

חוסר בטחון                                          ערך עצמי

ביישנות                                               כבוד

פחדים                                                  ביישנות

הגנה                                                    עובד

נסיגה                                                   אבא

 

אנליזת הקבוצה

    המוטיב המרכזי מבוטא בדלוזיה שאחרים יראו את המבוכה שלהם. החלק הראשון של דלוזיה זו היא שאחרים מבחינים במשהו אודותיו. צד זה הוא מאפיין מאד ברור של CALCAREA. החלק השני הוא הבלבול עצמו. מילה זו היא לא לגמרי נכונה. אנליזת הקבוצה מראה שהיסוד הפחמני יש לו ענין עם נתינת משמעות וערכים. אנו יכולים לתחום את הדלוזיה המרכזית בצורה יותר מדויקת כדלוזיה שאחרים יראו שהוא לא יודע מה משמעותי, מה הוא שווה.

    מה שיהיה תיאור מדויק יותר מאשר רק "מבוכה". המבוכה נראית שהיא בקביעת המשמעות והערכים. הפחד ממבוכה ומלהשתגע לכן הוא תוצאה מפחד שלא יתייחסו אליו כאל אדם שלם ובעל ערך.

    בילדים אנו מוצאים לעיתים את המוטיב הזה. הם מושלכים לתוך עולם המבוגרים, "ומה הם יחשבו עליהם, הם עדין כה קטנים ולא משמעותיים". אתה יכול לראות ילדים אלה הנסוגים ומסתכלים עליך מפינת עינם. במיוחד כאשר אתה שואל אותם משהו, הם הופכים מאד ביישנים ומנסים להתחבא מאחורי האמא שלהם. אם אתה עוזב אותם לבד אין זה כה גרוע. בעוד אתה מדבר לאמא שלהם הם כן מסתכלים עליך. הרעיון שאחרים חושבים ומדברים עליהם גורם להם להיות מאד לא בטוחים. העובדה עצמה שהם עם רופא פירושה שיש משהו לא בסדר אצלם.

    באחרים אנו יכולים למצוא ביישנות זו בצורה יותר מתאימה. הם, גם, לא באמת מעיזים להסתכל ישירות אליך. זאת הסיבה לכך שהם מסתכלים לעיתים על פיך ורק מפעם לפעם מסתכלים ישירות לתוך עינייך, למשך זמן קצר.

    במובן זה ניתן להבין למה CALC היא אחת מהרמדי'ס השכיחות ביותר לילדים, כפי שויטולקאס מתאר. ילדים לעיתים קרובות אינם בטוחים בעצמם. זה יכול להיגרם על ידי ביקורת מתמדת שהם מקבלים מהמבוגרים. הם צריכים לקיים כל מיני קני מידה, להסתגל לכל כך הרבה דברים. כך שהם יכולים להתחיל לשאול: "האם אני עושה זאת נכון, האם אני טוב מספיק?" זאת הסיבה שביישנות היא אפיון חזק של CALC.

    צד נוסף של CALC הוא שהם יתחילו להגן על עצמם. הם נשארים לא בטוחים בעצמם, אך הם אינם מראים זאת. הם מראים כאילו הם מאד יציבים ואיתנים. כדי למנוע אחרים מלחשוב שלילית עליהם, הם יתחילו לציית לכל מיני נורמות וערכים. הם יתחילו לעבוד קשה מאד, כך יראו לאחרים שיש להם משהו חיובי לתרום לחברה.

.

******

.

מוריסון:

    סידן הוא אחד מהחומרים הנמצאים בכל מקום בתהליכי החיים, ולכן אין פלא ש- CALC היא אחת מהפוליקרסטים העיקריות שלנו. למעשה, אחוז מאד גבוה מהאוכלוסייה יכולה להידרש ל- CALC מלידה. זהו סימן לחיוניות חזקה כאשר אנו רואים אנשים זקנים שעדיין צריכים CALC כרמדי קונסטיטוציונית, לעיתים יש לה אינדיקציה כשמערכת ההגנה החזיקה את הפתולוגיה מיסודו באותה רמה מאז הלידה. בכל מקרה, יש אינדיקציה ל- CALC כמעט בכל שונות של מחלה, מהתקררות שכיחה לכל הצורות של מחלות קטסטרופליות – סרטן, כשל לב, מחלות עצביות, מחלות מנטאליות. ניתן להבחין לעיתים קרובות שאפילו במחלות מתקדמות, כאשר CALC היא באמת הרמדי שיש לה אינדיקציה, הסיכוי לפתרון החולי מאד מקנה יתרון.

    עבודה ואחריות. חולה CALC טיפוסי הוא יציב, אחראי ועובד קשה. יש לו התמקדות חזקה על בטחון ועניינים פרקטיים. כאשר לוקח על עצמו איזו שהיא משימה, הוא שיטתי ונחוש בדעתו. זה מוביל לנטייה לעבודת יתר – פתולוגיה עיקרית של חולי CALC בוגרים. לבסוף החולה לוקח יותר ויותר התחייבויות עד שהוא הופך מוכרע. כאשר יש לנו מקרים של התמוטטות בין אם ברמה הפיזית או המנטאלית מעבודת יתר, CALC היא אחת מהרמדי'ס הראשונות שעלינו לקחת בחשבון.

    בטחון. אספקט נוסף חזק של CALC הוא חרדה ופחד. באופן כללי פחדים אלה מתרכזים סביב ענייני בטחון כאלה כמו כסף ובריאות. כאשר אספקטים בסיסיים אלה לא מובטחים, חולה ה- CALC מפתח יייאוש גדול ותחושה שהוא לעולם לא יחלים. פחדים אחרים של חולה CALC מתרכזים סביב יכולתו לתפקד ולהמשיך בהתחייבויותיו.

    OVERWHELM – יהמם. במקרים רבים, בכל מקרה, החולה יהמם את המערכת שלו עם פרוייקטים רבים והתחייבויות. המח שלו עייף ולא יוכל לאחוז בפרוייקטים הרבים ובפרטים בצורה מסודרת. זה יוצר חרדה עצומה ופחד שהוא יאבד את המינד שלו או את שפיות דעתו. לעיתים תהיה לו תחושה שאנשים יכולים לראות את המבוכה שלו או שהוא מגזים בדרגת הבלבול במוחו שלו. הוא יכול לפחד שאחרים אולי יבחינו במבוכה, אפילו כאשר המצב המנטאלי למעשה הוא נורמלי.

    בעת. חולי CALC יכולים להיות מוטרדים משונויות גדולות של פחדים. אחוז מאד גבוה מבין חולי CALC יש להם פחדים מגבהים, אפילו חש פחד כשרואה אנשים אחרים בנקודות גבוהות. חולי CALC גם באופן שכיח סובלים מפחד מאד גדול מעכברים ועכברושים, למרות שבעת זה הוא קיים בתכיפות פחותה מהפחד מעכבישים.

    דכאון. יש גם מצב של דיכאון ב- CALC שבו החולה מאבד עניין בעבודתו ובעסקיו ולא מסוגל כלל לתפקד. הוא חש ייאוש לא הגיוני. בשלב זה, החולה יכול להפוך רשלן ופרוע כמו SULPH.

    ילדים. ילדי CALC נוטים להיות שמנמנים, עייפים ויש להם התנגדות חלשה לזיהומים. סופרים רבים העירו שההתפתחות יכולה להיות מעוכבת בילדי CALC, עם איטיות בהתחלת ההליכה או דיבור. זה חשוב לזכור שהעדר ההתפתחות המואטת לא סותרת את CALC. הילד בדרך כלל הוא בעל נחישות רבה, ואולם לעיתים מאד חרד בקשר לביטחון. יש לו בעיות עם חרדות ופחדים. הילד יכול להיות מאד סקרן, שואל שאלות לעיתים על דת ודברים מטפיסיים כדי לשחרר פחדים אלה בקשר לחיים ומוות. חרדות אלה משתקפות בסיוטים האופייניים אשר מפריעים לשינה. שלא כמו רמדי'ס אחרים עם חרדות עזות, ילד ה- CALC מתמודד עם חרדותיו עם משוכנעות שהוא חייב ללמוד מספיק או להתכונן בעצמו כדי להתגבר על חוסר הביטחון של החיים. הוא משתוקק להפוך עצמאי ומסוגל לספק עצמו. כך הילד הוא נחמד אך עקשן. אפילו התינוק המדדה קשה להסיח את דעתו ממה שהוא רוצה. הילד הוא גם עובד קשה, אפילו עד לנקודה של כפייתיות. פיזית, ילד ה- CALC נוטה להיות מוצק, אפילו שמנמן או שמן. המטבוליזם יכול להיות איטי או פגום. לעיתים הילד הוא לח ודביק ויש לו ריח חמוץ של זיעה או צואה (RHEUM, HEP). הוא יתעייף בקלות ממאמץ וימצא שזה קשה להחזיק בקצב עם חבריו. סיבולת חלשה היא לפעמים אינדיקציה ל- CALC, ולא חשוב עד כמה הילדים חסונים ובריאים באותה תכיפות הם זקוקים לרמדי זו.

MENTALS

   ·   חולים שעבדו יותר מדי, שרופים מדי, הלומים מדי.

תחושה עזה לחובה והתחייבויות.

   ·   עובד עד לתשישות ואז חייב לוות על עבודתו לחלוטין.

מאד עסוק בעניינים מטפיסיים, כאלה כמו החיים לאחר המוות, גלגולי נשמות וכד'.

פחדים: גבהים. *עכברים ועכברושים. אי שפיות. חרקים ועכבישים. כלבים. חושך. מחלות. קלסטרופוביה. סרטן. זיהומים. שחפת. רעידות אדמה. סערות. עוני. תאונות.

חרדה בקשר לבריאות.

   ·   ייאוש מהחלמה.

   ·   חש שהמינד שלו חלש או שהוא עומד להשתגע, ושאחרים יכולים לתפוס את הבלבול שלו.

עקשן.

סלידה מלשמוע חדשות רעות, כאלה כמו כששומע על פשעים או תאונות בחדשות או בעתון.

חזיונות של פנים נוראיות כשסוגר את העיניים או אפילו ברגע שהוא נשכב בלילה.

סיוטים או אימת לילה בכל גיל.

GENERALS

השמנה ורפיון. * החולה עולה במשקל במהירות ובקלות.

צונן ובאופן כללי גרוע יותר מקור. (למרות שעד גיל 6 או 7 הילד בדרך כלל הוא חם).

החמרה כללית ממזג אוויר קר ולח.

החמרה כללית ממאמץ.

סיבולת חלשה אפילו בילדות.

   ·   תחושה של רעד פנימי.

   ·   אלרגיה או החמרה מאספירין.

   ·   החמרה כללית מעליה במדרגות או במעלה הר.

גרוע יותר כללית מהתרטבות.

החמרה כללית ממשגל (גורם עצבנות, תחושת מחלה, רעד, חולשה וכד').

מזיע בקלות ממאמץ, כשמתקרר, בלילה. חולים הופכים קרים לחים ודביקים.

התקררויות תכופות ושפעות.

החמרה כללית מירח מלא.

התקף כיפיון.

הופעה: שמנמן או שמן עם פנים עגולות, רכות, עם גוון פנים חיוור. בפנים יש המון קמטים עדינים.

HEAD

סחרחורת, המחמירה מעליה, גרועה יותר מהסתכלות מטה מגבהים, גרועה יותר כשמפנה את הראש במהירות.

   ·   זיעה על הראש, במיוחד בעורף גב הצוואר בלילה בזמן שינה.

הפונטנלה נסגרת באיטיות בתינוקות.

ראש קר.

כאבי ראש מיגרניים, מחמיר מאור, מחמיר מוסת, מחמיר מעליה.

אקנה, לעיתים די רציני.

דלקת האוזן התיכונה המתרחשת שוב ושוב.

פריחות על או מתחת לאוזניים. פרונקלים מתחת לאוזן.

זמזום באוזן, עם או בלי סחרחורת.

סתימה באף כרונית.

קדחת השחת.

פוליפים באף.

מחלת בלוטות הצוואר.

בקיעת שיניים מאוחרת. השיניים נשברות בקלות.

כיבים של הפה החוזרים שוב ושוב (הרמדי העיקרית למצב זה בתינוקות).

דלקת השקדים תכופה ודלקת הלוע.

גוייטר ומצבים של תת פעילות בלוטת התריס.

GASTRO-INTESTINAL

משתוקק: *ביצים. ממתקים (במיוחד דברי מאפה וגלידה). מלח. זיתים. דברים בלתי ניתנים לעיכול וגיר, עפרונות, או לכלוך. גבינה. אגוזים וזרעים. חלב.

סלידה: שומן. בשר. קפה. חלקלק. חלב.

חוסר עיכול. גיהוקים חמוצים. צרבת.

חוסר עיכול מחלב. לחם. מזון יבש.

עצירות בלי דחף לתת צואה.

חולים לא חשים השפעות חולניות בגלל העצירות.

צואה דומה לטיט. (CARD M).

שלשול חמוץ, במיוחד בתינוקות.

פחד שחשים אותו ברום הבטן.

תחושה של לפני אפילפסיה שחשים ברום הבטן.

רזון עם בטן מנופחת (דלדול).

דלקת כיס המרה.

UROGANITAL

השתן סיבי, לפעמים עם דימומים מהרחם בולטים.

   ·   דימום מהרחם, במיוחד סביב זמן גיל הפסקת הוסת.

   ·   וסת "יותר מדי מוקדם, יותר מדי שופעת, נמשכת זמן ארוך מדי".

זיבה לבנה, חריפה או חלבית, גרועה יותר בין הוסתות. דלקת הוגינה.

סידרום טרום הוסת עם חרדה, כאב ראש, חזה כואב.

דחף מיני גבוה באופן כללי.

אבני כליות.

הרטבה.

גידול יתר של הפרוסטטה.

CHEST

קשיי נשימה עם מאמץ, במיוחד כשעולה במדרגות או במעלה הר; סיבולת חלשה.

קשיי נשימה משכבה שטוח או התכופפות קדימה, במיוחד במקום שיש בו הרבה אנשים.

נזילת חלב אם או הפרשת חלב בתקופת ההנקה מופרזת.

סרטן השד.

   ·   השדיים נפוחות ומאד כואבות במיוחד לפני הוסת.

 

BACK

חולשת גב וכאבי גב תחתון.

עקמת.

דלקת הפרקים מתנוונת של עמוד השדרה. קשחת החולית הצוואריות.

EXTREMITIES

דלקת פרקים בין אם שגרון ניווני או דלקת פרקים ראומטית

כאב המחמיר מקור, לח; גרוע יותר ממאמץ; גרוע יותר כשתלוי מטה.

דלקת ליפית.

דלקת פרקים המשפיעה בעיקר על הברכיים.

חולשה של הגפיים, במיוחד חולשה של הרגליים מעליה.

התכווצויות של הירך, השוק, שרירי הרגל, במיוחד במיטה בלילה, וגם כאשר מתמתח.

מאחר ללמוד ללכת.

נקעים הנמשכים זמן רב או הופכים כרוניים; נקעים חוזרים של הקרסוליים.

חולשה של השרירים.

זיעה וריח מהרגליים.

תפיחה בבוהן.

דליות רגליים, לעיתים כואבות כאשר עומדים או הולכים.

גפיים קרות לחות ודביקות; רגליים קרות, לחות ודביקות ולחיצת יד.

   ·   רגליים קרות במיטה בלילה, חייב ללבוש גרביים במיטה. מאוחר יותר הרגליים מתחממות והופכות חמות מדי דבר הדורש הסרת הגרביים ולבסוף להוציא את הרגליים מהכיסויים.

   ·   הציפורניים מעוותות. פריכות ונשברות או מתקלפות בקלות.

SKIN

פרונקלים ואבצסים נוצרים בכל מקום שהוא בגוף.

אקזמה והיסדקות של העור, במיוחד בחורף.

יבלות. פסוריאזיס.

SLEEP

ישן בעיקר על צד שמאל.

השינה מופרעת בסיוטים.

CLINICAL

אבצסים. אקנה. מחלת בלוטות. אלרגיה. חרדה. דלקת הפה. דלקת פרקים. אסטמה. ברונכיטיס. רגישות כימית. דלקת כיס המרה. סינדרום עייפות כרונית. צליעה. התקררויות. מחלה של רקמות החיבור. עצירות. דכאון. אקזמה. גוייטר. שגרון. כאב ראש. צרבת. לחץ דם גבוה. תת פעילות בלוטת התריס. שפעת. אבני כליות. עוויתות ברגל. כאבי גב תחתון. ממאירות. דימום מהרחם. מגרנה. ריבוי מונוצידים בדם. תרשת נפוצה. ניוון שרירי. פוליפי אף. זיעות לילה. סיוטים. השמנת יתר. שגרון ניווני. דלקת האוזן התיכונה. דלקת הלוע. אי סדרים של בעת. סינדרום טרום הוסת. דלקת פרקים של ספחת. דלקת פרקים ראומטית. דלקת האף. SCIATICA. טרשת רקמת חיבור. עקמת. סינדרום SEIZURE. סינוסיטיס. זאבת מערכתית. דלקת השקדים. השתן סיבי. דליות ורידים. סחרחורת. יבלות.

COMPLEMENTARIES

BELL, RHUS T, NIT AC, CALC  TO LYC  TO SULPH  TO CALC.

COMPARISONS

SIL – התפתחות מעוכבת, מטבוליזם איטי, עצמות פגומות, שיניים, וציפורניים, זיעה על הראש בזמן שינה, זיעת רגליים מסריחה, חרדה, ילדים עקשנים, באופן כללי גרוע יותר מקור, משתוקק לביצים, היווצרות אבצסים, עצירות.

KALI C – אנשים אחראיים ושמרנים, חרדה, צונן וגרוע יותר מקור או לחות, עצירות, משתוקק למתוק, בעל גוף או שמן, דלקת פרקים, אבני כליות, באופן כללי מחמיר ממשגל, חרדה המורגשת ברום הבטן.

PULS – נעים, שמנמן , פחד מגבהים ואי שפיות, משתוקק לביצים וממתקים, סיוטים.

SANIC, RHUS T, CAPS, ANT C, GRAPH, PHOS, OTHER CALCAREA.

תוספת שמואל

CALC – בגיל המבוגר, יש להם דעה מאד מוצקה. זה לא אנשים שאפשר להטות ככה או ככה. הם אנשים פעילים. ואם הם הגיעו לגיל הזה, בלי פתולוגיה גדולה, הם אנשים די בריאים, ויגידו כך. בהחלט כן פתולוגיה, אך לא כזאת שמסכנת חיים.

 - יסרב לחלוטין לשמוע או לראות משהו מפחיד.

.

******

.

תוספת מסימו מנג'לאבורי:

ההבנה הכללית שלי על ה- CALC זה ילדותיות אחרת. באופן נורמלי במשפחת CALC זה כמו צדפה. חיה בסיסית, שבמקום עצם פנימית, יש עצם חיצונית שמגנה. באופן נורמלי הם ילדותיים כך הם חשים כל כך חלשים שאין הם יכולים לחיות בלי תמיכה חזקה. ויש ילדותיות זו כי הם לא רוצים לגדול, כי הם משתמשים בביטחון של תמיכה זו שהיא מאפשרת להם להתקיים בתוך מגן. יש משהו מוצק המגן עליהם.

במיוחד במקרה CALC SIL זה שונה קצת, מכיוון שהוא עוד יותר חלש, והם נוטים להיות מאד מזוכיסטיים, ומסוגלים לסבול חיים איומים, מכיוון שאינם מסוגלים להיות בלי מישהו שיתמוך בהם.

הם מדברים על מתים, כי הם צריכים לשנות אדם זה עם אדם מלא כח, קדוש, שאין אפשרות להאליל לפני מותם. מה שהייתי רוצה כאב אידאלי, בעל או בן זוג. הם יחיו במצב נורא, וזה המענה אותם יהפוך לקדוש. ורק בגלל החיפוש שלהם אחר בטחון. הוא חש אותו כאילו הוא שם כל הזמן. לא צריך ללכת לבית הקברות, כי הוא פה. זה קשר ותקשורת כי צריכים בטחון, ואפילו הוא מת הוא שם להגן.

הילדותיות אינה להיות קשור לאם, אלא צורך בביטחון.

הם זקוקים לתומך, והם יבואו לרופא, וימציאו דברים רק כדי שימשיכו לטפל בהם.

.

******

.

הרשקו:

אפיונים מנטאליים/רגשיים

    כל הומאופת עובד המטפל בילדים יודה לאל על הרמדי  CALC C; כך, שזה מתאים להתחיל את הספר על ידי תיאור רמדי זו. ילדים מבזבזים כמות ניכרת של אנרגיה על גדילה ולכן לעיתים זקוקים לרמדי'ס המתאימים בסימפטומטולוגיה לקשיי גדילה. במהלך זמנים אלה בלוטת התירואיד ומטבוליזם הסידן קשורים זה בזה בצורה שלא ניתנת להתרה. ולכן אין זה מפליא ש- CALC C, רמדי שריפאה בעיות של התירואיד ומטבוליזם של הסידן, נדרשת לעיתים כל כך תכופות. חולי לילדים אלה יכול להתחיל כאשר אחת משתי המערכות האלה נמצאת במצוקה, כפי שיכול להיות המקרה בזמן בקיעת השיניים, הגברת גדילה בזמן קצר, למידה ללכת ופציעות עצמות.

איטיות

    האחד יכול להבחין בקשיים הקשורים לגדילה על ידי ציון מצב התפתחות המנטאל. האחד מוצא שבמקרי CALC C הילד מתעכב בהתפתחותו המנטאלית ממש כמו בכישוריו הפיזיים. אצל תינוקות, זה מתבטא כעיכוב בהליכה או דיבור. יש איטיות בהבנה ועיכוב ברכישת כישורים חדשים הרבה מאד כמו שרואים ב- BARYTA CARB. ההבדל העדין בין שתי רמדי'ס אלה הוא שב- CALC C יש איטיות בהתפתחות מכוונת, אפילו רצויה מצד הילד כדי להבין ולהטמיע מידע חדש יותר בזהירות, בעוד ב- BARYTA CARB הפיגור שכביכול הוא זה ואין הוא תחת שליטת הילד. יכול להיות שנדרש כל כך הרבה מילד ה- CALC C ללמוד שהוא או היא יסרבו לעשות זאת כלל. אין זו הסחבת של SULPHUR או של LYCOPODIUM, אלא במידת מה חוסר יכולת ותסכול המעורבים עם ניסיון למקד את המינד על למידה.

    בנוסף לדמיון של CALC C ו- BARYTA CARB היא העובדה שיש לעיתים בעיה עם זיכרון. BRAD, בגיל העשרה שהגיב טוב לרמדי CALC C, בא לראות אותי בגלל זיהום בסינוס כרוני. יחד עם הזיהום, הוא התלונן שהזיכרון שלו פגום מאד. אם נאמר לו לעשות שלושה דברים, BRAD יכול היה לזכור את שני הראשונים אך לא את השלישי. הוא המשיך וכתב רשימות של המשימות שהיה עליו לבצע. כל כך הושפע המינד שלו שהיה זה קשה עבורי לעשות הבדלה בין BARYTA CARB ו- CALC C. לולא שאר המקרה התאים לתמונה של CALC C כל כך במלואו עם סימפטומים כאלה כמו פחד מגבהים ועכבישים, וזיעה על הגולגולת, הוא היה מתנסה ברמדי האחרת. (אם שכחנות היא הבעיה העיקרית מלווה באיטיות מנטאלית, המכריחה את הילד לחזור על משפטים שוב ושוב, ומלווה בפחד מזרים, BARYTA CARB היא בדרך כלל יותר האינדיקציה).

    מתוך כבוד לכושר המנטאלי, שני טיפוסי ילדים זקוקים לרמדי CALC C. בשל מאמץ מנטאלי, הטיפוס הראשון לא מנסה חזק מספיק בבית הספר. אפילו אם דוחפים אותם הוריהם, הם לא באמת מיישמים עצמם ובדרך כלל מקבלים ציונים חלשים. בבית הספר הילד לא יכול לעמוד בקצב עם שאר הכיתה. איטיות זו ניתן לסווגה בצורה לא נכונה כנכות מנטאלית או ליקוי למידה. ילדי CALC C עושים טעויות בכל כישורי השפה: קריאה, כתיבה ודיבור. הם יכולים לעבוד קשה כשהם הולכים הביתה, מבלים שעות על שיעורי הבית שלהם ולעיתים מפתחים כאבי ראש ועייפות עיניים בתהליך, אך עדיין מצליחים רק בקושי לעמוד בקצב עם בני כיתתם.

    הטיפוס השני של ילד CALC C הוא מבריק. ילדים אלה עובדים קשה, עובדים בפרך, ולעיתים מקבלים את הציונים הטובים ביותר, שומרים על ממוצע B או אפילו גבוה יותר. בכל מקרה, כמות הזמן הגדולה שהם חייבים להקדיש ללמידה עוברת בהרבה את הצורך של טיפוסי רמדי אחרים כדי להשיג ציונים דומים. ילדים אלה זקוקים לבנות, צריכים לאחד ולסווג כל חתיכה של אינפורמציה, וכתוצאה מכך הם נראים איטיים. כישורי הלמידה שלהם הם כאלה שהם זקוקים ללמידה צעד אחר צעד, מילה אחרי מילה, פיסקה אחרי פיסקה. החומר לכן נלמד ביציבות ולא ישכח במהרה. הם בונים את הידע שלהם לאט אך בביטחון על בסיס איתן, שלא כמו רמדי'ס אחרים כאלה כמו LYC או SULPH המשתהים ואחר כך לומדים רק מספיק כדי לעבור את המבחן הבא. CALC C לא יכול לעשות זאת אף פעם; הרעיונות יהיו רבים מדי והזמן קצר מדי.

    איטיות בהבנה קל להבחין בה במשרד. כשמסבירים לילד כיצד לקחת את הרמדי, יכול להיות שהרופא יצטרך לחזור על ההוראות פעמיים או שלוש, לאט יותר כל פעם, אפילו לבן העשרה, עד שהצעיר לבסוף מבין את התהליך. זה מדהים עד כמה לעיתים תכופות זה קורה עם CALC C, במיוחד כאשר בן העשרה הופך להיות בוגר. ההורה של ילד כזה יכול להבחין בהבעה הנבוכה על פני הרופא ויכול להוסיף כשהצאצא שלו נמצא מחוץ לטווח שמיעה שהילד מאד מבריק אך יש לו את הקצב שלו או שלה בהטמעת אינפורמציה חדשה. הצהרה אחרונה זו היא מדויקת. הילד יכול להיות האינטליגנטי ביותר בכתתו, אך המידע חייב להיכנס באיטיות וסיסטמתית.

הפנמה

 ילד הזקוק ל- CALC C מגלה מוקדם בחיים שהוא איטי מאחרים בני גילו. במהלך משחק, הם מגלים שהם איטיים במשחקים ובספורט – אולי במידה כזאת שילדים אחרים ילגלגו ויצחקו עליהם. כדי להימנע מהלעג, הם יכולים להפוך שקטים, מתבודדים המכונסים בעצם וישחקו עם עצמם ולא יחפשו חברות עם אחרים.

    בשלב מוקדם זה של הראיון הם יכולים להראות ביישנים, מגחכים במודעות עצמית אחרי מענה לכל שאלה. בעוד שזה יכול להראות דומה ל- NATRUM MURIATICUM, אין זה בשל יגון ולא ניתן יהיה לשאוב את הסיבה של NAT M לפחד זה מאחרים המתקרבים קרוב מדי לרגשותיהם הרגישים. ב- CALC C, הפניה פנימה מלווה בתחושה של בטחון עצמי המאפשרת להם לסמוך על עצמם. זה שהם סומכים על עצמם מודגם על ידי הילד שמשאירים אותו לשחק לבד במשך שעה בעוד האם מנקה את הבית.

    במהלך חולי, ילדים הזקוקים ל- CALC C הופכים שקטים ומכונסים בעצמם. הפנמה זו היא במיוחד מובחנת בילדים בגיל העשרה שמנמנים שהפכו מנומנמים כרונית ומסתובבים מדוכדכים כשהם חשים צער על עצמם.

זהירות

    הילד זהיר ומסרב לכל דבר חדש במשך זמן ארוך עד שהוא יכול להטמיע את המידע החדש ואז לבנות ולקטלג זאת במינד שלו. TOBY, בן שנתיים עם זיהום סטרפטוקוקי בגרון, גילם תכונה זו. הוא לא ייקח צעצוע שניתן לו. אחרי שהוא בהה בו במשך זמן ארוך, הוא לקח אותו, שיחק עימו רגע, ואחר הניח אותו שוב. למרות שהתשוקה להרים את הצעצוע היתה ברורה, היה עליו לנעוץ בו מבט תחילה; ואז מפעם לפעם, בזה שסיפק את הצעצוע; ואז על הצעצוע שוב – הלוך חזור עד שהסקרנות שלו ניצחה את הזהירות.

    בדומה, ילד הזקוק ל- CALC C יכול לסרב לקחת את הרמדי. כמו עם TUB, זה יכול להפוך למאבק רצונות וכשרון פיזי לגרום לו לפתוח את פיו ולקחת את הרמדי. הילד צורח, "לא, אני לא רוצה זאת!". ההורה מגיב לזה עם "קח זאת, זה מתוק, זה טוב עבורך". הילד חוזר, "לא" ובועט ומנסה לדחוף הצידה.

    MILISSA בת הארבע, שהובאה בשל הרטבת לילה, הראתה תכונה זו בדרך מתונה יותר. כשהתבקשה לעשות משהו, היא היתה אומרת לא, מחכה עשר שניות, ואחר עושה זאת. היא בברור ביטאה את הצורך בעוד זמן כדי למזג דרישות חדשות ולהתאים אותם למסגרת הגדולה של התייחסות.

סגירות/חוסר גמישות

    זמן נוסף גם נדרש כדי לסיים מטלות שאותם הילד החל. כשהורים, מסתכלים על הילדה, חושבים שהיא נראית מרוצה, נהנית מעצמה עם המשימות שלה, הילדה למעשה עובדת קשה בניסיון לסיים את מה שהחלה. כל דבר שנשאר לא עשוי מנדנד לה במצפון; היא חשה מחויבת לסיים זאת. כתוצאה מכך, יכול להראות להורים לפעמים שהילדה בכוונה ממרה את רצונם או שהיא עקשנית.

    כל פעם שאמו של ALEN בן הארבע באה וביקשה מן הילד לעשות משהו, הוא היה אומר כן, אך המשיך באיטיות לעשות את מה שעשה קודם. אמו של ALAN התרגזה, בחושבה שהילד בכוונה לא ממושמע. למעשה, הילד פשוט היה זקוק לסיים את משימתו לפני שימשיך הלאה לאחר. מבנה ותזמון הם מאד חשובים לילדים אלה. הם חייבים כל פעילות או התקלות לסיים ולסווג במוחם או שזה רודף אותם כל הזמן.

    חוסר יכולת לשנות את המינד שלהם במהירות מאפיין ילדים קטנים אלה הזקוקים ל- CALC C. הם בעלי רצון עצמי חזק ומשתוקקים לעשות דברים בקצב שלהם ובזמן שהם בוחרים. כשההורה או האח הגדול מתערב בבחירה שנעשתה, הילד אינו מסוגל לשנות את מסגרת ההתייחסות שלו, לא מסוגל לוותר על מה שהוא עשה. כתוצאה מכך, הוא מתחיל לצעוק, לבכות, או התקף זעם, לא זז עד שהאחר מוותר או שהוא הופך מעוניין במשהו אחר.

    הסצנה הבאה היא שכיחה בבית של מישהו הזקוק ל- CALC C. כשמסרבים לה במשהו, CARLA בת שמונת החודשים תצביע על החפץ הרצוי ותצרח. כשההורים החלו להגיד לא, היא גם נשארה איתנה ועמדה שם בוכה, מצביעה על מה שהיא רוצה. ההורים של ילדים כאלה חייבים לשכוח התעקשות על כך שהילד יציית למה שהם רוצים. במקום שתהיה סיטואציה בלתי פוסקת של לא-מנצח, שיטת התחליף/הסחה היא דרך הטובה ביותר להפסיק התנהגות סיוטית זו. אם ההורה מציע משהו אחר כדי לשנות או להסיח את המיקוד של הילד מהחפץ הנוכחי שממנו הוא מתפעל, הילד בדרך כלל הופך מלא תשומת לב בחפץ החדש או בחקירת המשחק והוא שבע רצון.

עקשנות

    עקשנות היא רמז גדול לרמדי זו. MARTIN, ילד בן שנה שבדרך כלל היה מדקדק אם הורה הפסיק את המשחק שלו, החל להדגים מזג לוהט. כל פעם שיצאו לו שיניים או שהיו לו בעיות עם כאבי אוזן, התנהגות זו הודגמה כהסלמה של חוסר הסבלנות לכך שנגדו אותו הרגיל שלו. אספקט זה של המבנה הרגשי שלו – כל כך חזק למישהו כל כך צעיר – הוביל אותי לבחור את הרמדי CALC C. כשחלק מהגוף הופך חולה, זה כאילו כל האישיות הופכת חולה. תגובות אינדיבידואליות לחולי פיזי מציעים רמזים לרמדי הנכונה; במקרה זה, העקשנות החזקה הצביעה לכיוון CALC C.

    SAMUEL, בן שנה אחר שהובא בזמן בקיעת שיניים, אסרו עליו לעשות פעולה כלשהי. בתגובה, הוא התרגז, צעק, השליך עצמו על הרצפה, עשה מהומה במשך כמה דקות, ואחר כך קם וניסה לעשות מה שהוא לא היה אמור לעשות – שוב. לילד זה, כמו לרבים הזקוקים ל- CALC C, היה זה יותר קל להשתמש בכל האנרגיה שלו בעקשנות להשיג את מה שהוא רוצה ולגמור עם זה מאשר שיהיה לו "עניין לא גמור" שמכביד על מוחו. ילד אחר יכול לנסות לסיים נושא בלי רשות, כפי שעשתה LINDA בת חמש עשרה חודש, חולה שחיכתה עד שאמה הפנתה את גבה לפני שהחלה מחדש את המשחק שבחדר ההמתנה שאסרו עליה.

    עקשנות, אז, זהו אחד מהמאפיינים האישיותיים העיקריים של הילד. זה מאד לא ממוזל שרוב ההורים אינם מודעים לסוג זה של מבנה מנטאלי מולד ומתמידים בכוח בסדר היום שלהם עבור הילד. כתוצאה מכך, מקרים של עצבנות, התקפי בכי, והתקפי זעם עולים כל פעם שהילד מפריעים לו, נוגדים אותו, וזה הופך להיות דבר מפתיע לגבי ההורים. התגובות נראות חסרות פרופורציה לאור גודל מה שהילד התבקש. זה לפעמים מסתבך עם העובדה שהילד יכול להיות לא דברן בגלל טבע מופנם, כך שהורים אינם יכולים לדעת מה קורה בתוך המינד של הילד ולכן נדרשים לעבור בצורה לא יעילה דרך התקפי זעם בלי סוף.

    טבע התקף הזעם הוא זה שתמיד מספר. בעוד כמה ילדי CALC C מראים התקף זעם קצר להראות את חוסר שביעות רצונם ומוותרים בסוף, מאפיין יותר שהילדים אינם מסוגלים או מסרבים לעצור את התקף הזעם. ילדים אלה בוכים ורוקעים ברגליהם זמן ארוך יותר מאלה הזקוקים לרמדי אחרת. זמן ארוך לאחר שסוגי רמדי אחרים נוכחים שהם לא יקבלו את מה שהם רוצים וייכנעו, ילדים הזקוקים ל- CALC C עדיין בועטים ומכים ברצפה עם אגרופיהם. אירונית, התקף הזעם לפעמים נמשך כל כך הרבה זמן שההורה מוותר בסופו של דבר, ולכן מעודד שוב את ההתנהגות ומבטיח לילד שהוא ימשיך בהתקפי זעם גם בעתיד.

    לפעמים העקשנות ניתן להבחין בה בדרך אחרת. ילד אחד שהתאחר מאד בהתפתחותו החל לדבר במשפטים קצרים רק כאשר אחותו הצעירה היתה מבוגרת מספיק לדבר. כנראה היו לו כמה כישורי דיבור, אך הוא דחף עצמו להשתמש בהם רק כאשר האחות הצעירה יותר בתחרותיות דרשה. BARRY בן חמשה עשר החודש נראה שהוא לא מסוגל ללכת, לא בשל חוסר יכולת פיזית אלא פשוט בגלל שהוא לא רצה. ארבעה ימים אחרי שהרמדי ניתנה, BARRY יותר לא התנודד והחל ללכת בקלות יחסית. עיכוב זה בהליכה הוא התנהגות קלאסית לילדים הזקוקים ל- CALC C. עקשנות יכולה גם להראות עצמה כל פעם שצעירים הזקוקים ל- CALC C דוחפים אותם לפעול בצורה מאולתרת. יש תגובה ראשונית המורכבת מעקשנות, סירוב, עיכוב עד שהם יכולים לעבד את החומר החדש בקצב שלהם. מה שהורים אומרים על ילדים אלה הוא שאין הם מנסים דברים חדשים בקלות, אך כאשר הם כן עושים ניסיון כזה הם לעיתים מראים שליטה מושלמת על כך.

    סנריו שכיחה אחרת שיכולה להתגלם היא כשילד הוא עייף. במקום לשכב או להירדם, הילד מיילל ובוכה ולא יכולים להרגיע אותו. זה כאילו שהילד תקוע בעקשנות של להישאר ער, אפילו אם הדחף ללכת לישון הוא השולט.

אופי חזק ועצמאות

    עקשנות היא סימן לאופי חזק בסיסי של הילד. האחד גם יכול להבחין בזה בראיון. הילד מסתכל ישירות על הרופא במבט חזק, רציני יותר מאשר עם הביישנות המשויכת ל- LYC או הביישנות של PULS. הם רק יושבים בשקט, מסתכלים ישירות על הרופא. רמז קטן זה יכול להיות הוכחה מאד חשובה לאנליזה מדויקת של המקרה. דוגמה טיפוסית לתועלת שבו ניתן להדגים במהלך מצב של חום, שבו ה- CALC C דומה ל- PULS מאד. הרמז המבדיל הראשון והעיקרי יהיה הוא העוצמה ומשך הזמן של המצב.

    כפי שהוזכר קודם, הילד עצמאי מטבעו. אם אחת הייתה מרוצה להגיד שלא חשוב איפה היא שמה את הילד שלה, הוא עמד היכן שהושם ושיחק במשחקים שלו. כשהאם סיפרה לי זאת, VINCENT הקטן התיישב על הרצפה בשמחה מחטט בארנק של אמו, מרוקן אותו לאט לאט. HENRY, תינוק אחר, אהב לשחק עם הארנק של אביו, משחק, דוחף, מסדר מחדש את כרטיסי האשראי שלו. זהו אותו ילד שלימד עצמו היגיינה בגיל עשרים חודש. לא סובל יותר מכנסיים מטונפים, הוא לקח את העניינים לידיו ואילף עצמו – להפתעתם של הוריו.

    במשרד, ילדים הזקוקים ל- CALC C הבריאים ברגשותיהם רק עם מעט פחדים או כלל לא יוותרו לסקרנותם ויתחילו לחקור ולסווג דברים. הם הולכים במשרד נוגעים בהכל, דוחפים ומורידים ספרים מעל המדפים, ומנסים לפתוח דלתות. אם האם מנסה לעצור את חקירתו העצמאית בלי לתעל את הסקרנות למשחק יותר מתאים או צעצוע, הילד יכול לילל, לחולל מהומה, או לצרוח. באותו הזמן, הילד ממשיך לנסות להסתכל על ספרים או לפתוח מגרות עד שיש ויתור מצד האם. היא צריכה לקחת את ידו, לדבר אליו ולהסביר מה זו מגרה, לתת לו לגעת בה, ואז לתת לו להמשיך הלאה למשהו אחר.

    זהו תרגול טוב לצעוד אחורה במהלך הראיון ופשוט לצפות איך ההורה והילד פועלים הדדית ומה הם עושים במשרד. תצפיות אלה יכולות לעיתים להיות מספיקות כדי לגלות מה צריך להיות המרשם. ילדי CALC C שמאוחר יותר זקוקים ל- TUB עושים דבר אחד מיוחד: אם יש איזה צמח גדול במשרד, ילדי CALC C שיש להם מיאזמה TUBERCULARIC המונחת ביסוד, תמיד מגיעים אל הצמח ומתחילים לקרוע אותו, מורידים עלים ולפעמים מוציאים את הצמח כולו החוצה. שתיל דקל חסר הגנה במשרד שלנו היה עזרה לאמת דיאגנוזות רבות של CALC C.

    ההורה יכול להפוך מרוגז מההתנהגות של הילד, כשצריך שוב ושוב לעצור את הילד מלתעות לכיוון הצמח. התנהגות זו נפסקת עם לקיחת הרמדי, למרות שהיא יכולה לחזור מאוחר יותר כאשר הילד יזדקק לרמדי TUBER.

    האמא של CHARLOTT בת השבע בדקה את אזני בתה כמה פעמים להיות בטוחה שהיא מסוגלת לשמוע. האם אמרה: "הילדה כל כך עצמאית שהיא עושה רק מה שהיא רוצה. זה הגיע עד לנקודה שבה אני ברצינות תוהה אם אי פעם שמעה אותי אומרת לא!"

    הדגמה אחרת של עצמאות זו, עדות הקיימת אפילו בצעירים מאד, סופקה לי על ידי ילד בן שבעה חדשים שבעקשנות רצה דברים בדרכו שלו. הוא רצה לאכול בכפית בלי עזרה. הוא אחז את הכפית בשתי ידיו וניסה להאכיל את עצמו. לאחר זמן מה, הוא ויתר על הכף והחל לגרוף את המזון לתוך פיו עם ידיו החופשיות. למרות זאת הוא אחז בכפית באחיזה עזה ולא ויתר עליה, מתוך פחד שההורה יפריע לו.

    העצמאות הפראית יכולה להפריע להורה. PATRICIA בת השנתיים החליטה שהגיע הזמן לסיים את הראיון. היא נעמדה, לקחה את פרק כף היד של אמה, ואמרה שוב ושוב בקול הולך וגובר, "בואי נלך, בואי נלך". בעוד שהיא מנסה למשוך את אמה לכיוון הדלת. בילד LYC, סצנה מסוג זה היה מקבל את הצליל של ניהול האם סביב. בניגוד, ילד הזקוק ל- CALC C אינו מנסה להיות הבוס, אלא בעיקר מראה את הצורך לבטא את העובדה להורה, לעיתים בחוזקה, שהוא או היא גמר ומוכן ללכת.

    הילדה יש לה החלטה משל עצמה "ודבקה" בזה. ההורים אומרים שהרעיונות והדעות של הילד אינם קלים לפלוש אליהם. JENNIFER בת ארבע עשר החודש צרחה במלוא ראותיה על אחיה המבוגרים יותר כאשר הם ניסו לקחת ממנה את הצעצועים שלה. למרות שהיא עדיין לא יכלה לדבר, היא עדיין ידעה לגרום לכך שידעו את דעותיה בקול ובבהירות על הפעולה הלא צודקת.

ריכוז

    אינדיבידואליות זו המשולבת עם איטיות יכולה להועיל לילד CALC C שכן זה לעיתים מוביל לריכוז מאד עמוק וממושך, אפילו בצעירים מאד. תינוקות בני כמה חודשים בלבד יכולים לשחק עם עצמם במשך תקופות זמן ממושכות. אשתי ואני ראינו ילד בן שמונה חודשים במהלך מפגש חברתי שבוע לאחר שקיבל CALC C. בחדר מלא בילדים פעילים ומבוגרים רועשים, הילד הצליח להישאר ממוקד בחוזקה במשחק שלו, כנראה לא מודע לגבי כלום שסביב לו.

פחדים

    הפחדים הם רבים בילד זה, כנראה יותר מאשר בכל רמדי פוליקרסט טיפוסית אחרת. חלק מהפחדים הם שכיחים. רובם יש להם פחדים מהחושך ומהצללים, כפי שעושה PHOSPHORUS. ילדים אלה לעיתים רוצים לישון עם אור בגלל שהם רגישים לסיוטים בחושך. הם מפחדים מעכבישים וחרקים. תינוקות יכולים להצביע על חרקים ולצעוק היסטרית, "חרק, חרק, חרק!" הם לפעמים מפחדים מגבהים, כלבים וסערות ברקים גם

    לתינוקות יונקים יש לפעמים פחד מקולות רמים של אנשים בגלל שזה מקפיץ אותם. תינוקות ה- CALC C גם נבהלים מהתקרבות אנשים מהר מדי, כמו תינוקות BARYTA CARB ו- LYC. ילדים מבוגרים יותר ובני עשרה יכולים לפתח פחד מעכברים ומחללים צרים, סגורים.

    פחד שמשהו לא נעים יקרה מוביל את ילד CALC C להיות דאוג כאשר הוא לא יודע את התוכניות, או אם התוכניות משתנות בצורה לא צפויה או ברגע האחרון. בגלל דאגתם לעתיד והצורך לסיים מטלות, אין הם אוהבים הפסקות או שינויים ברוטינה. הם גם רוצים לדעת הכל שיכול לקרות בסיטואציה חדשה. כמו עיתונאים טובים, הם רוצים לשמור זה בצד זה על מי, מה, מתי, היכן, מדוע וכיצד – במיוחד בטריטוריה לא מוכרת. הם למעשה מתשאלים את ההורים בשאלות, מנסים להסיר את הלוט מעל ההבנה של מקומות לא מוכרים, פעילויות, או אורחים. בחדר כיתה חדש או בכל קבוצה חדשה, הילד נראה עצבני, לעיתים עד לדרגה לא מתאימה לגילו העדין.

    אם ההורים אינם בבית בזמן, הם פוחדים משואה. אם הם לומדים על תאונה דרך הטלוויזיה או העיתון, הם מידית מקרינים את האירוע לתוך בני משפחתם הם. חרדה זו לאחרים רואים אותה לעיתים תכופות בילדי CALC C שהיה להם אובדן רגשי לאחרונה.

    יש להם גם פחד מלהיות לבד בחושך. יכול להיות שלא ירצו ללכת למיטה לבד, שכן הם מפחדים מרוחות רפאים וממפלצות והוא מוודה שהורה יכניס אותו לשם. אחרים בקושי צריכים הורה שיהיה היכן שהוא בבית, אפילו אם אין קשר ישיר. זה יכול להטעות הומאופתים מסויימים לרשום את הרמדי LYC. אם שאר המקרה מתאים עצמו לדיאגנוזה של CALC C, תן אותו ואתה תמצא שפחדים אלה ואחרים ייעלמו. מאוחר יותר, בילדים שיש להם פחדים כמו של LYC, הפחד מלהיות לבד בחושך יכול לחזור עם הרכב חדש של סימפטומים. זה כנראה יצביע על תמונת רמדי חדשה; כלומר, LYC, שלעיתים באה אחרי CALC C.

    חדשות רעות, סיפורי רוחות רפאים, מסכות ובהלה מכל סיבה שהיא מדאיגים ילדים אלה מאד. הם רגישים מדי ופגיעים לניסיונות אתה, והופכים מאד מבוהלים. סיוטים סביר שיופיע לאחר צפייה בסרט מפחיד או תוכנית טלוויזיה, או שמיעת סיפורי רוחות רפאים. כשהם רואים משהו מפחיד בטלוויזיה, הם בדרך כלל מנסים לשנות את התחנה או לעזוב את החדר.

    ילדה אחת הייתה סוגרת את עיניה ומתחילה לשיר ולצעוק במלוא ריאותיה להחליש את קול הטלוויזיה. זה הרגיז את המשפחה ללא סוף. למעשה, היה זה אחיה שנידב את המידע על התנהגותה מלאת הפחדים. אם הילדים חסרי מזל מספיק לראות תוכניות מבהילות, הבהלה מתערבבת כל פעם שהם סוגרים את עיניהם בלילה, כשהדמות חוזרת להבהיל אותם מחדש.

    ילדי CALC C רבים הופכים נתלים במחלות. זה במיוחד נכון על אלה שהם מאד מלאי פחדים או שהתנסו ביגון עמוק. במהלך מצבי חום הילדים רוצים להיות מאד קרוב לאמם או אביהם לצורך בטחון. קטנטנים אלה יכולים לבכות ולצרוח, ללכת אחר האם סביב הבית, ולדרוש תשומת לב בלתי פוסקת. הצעקות של הילד, למרות שהן רמות, נפסקות מיידית כשמרימים אותם. בן שלוש עשר חודש חולה בכה כל פעם שאמו עזבה את החדר, רוצה שהיא תאחז אותו על ברכיה כל הזמן. אחרי שהרמדי עזרה לילד זה, הוא הפסיק לפעול כל כך תלוי והחל להראות סקרנות, חוקר ובודק הכל. בעוד ההתנהגות הפנימית היא דומה ל- PULS, כולל בכי, רצון לינוק, ורצון לישון עם ההורים, הילד נראה באופן בסיסי חזק. ברגע שההורה הפך לגביו עוגן, הקטן מסוגל להתמודד עם שאר העולם בקלות. ניתן לצפות בזה בחוזק האופי ובמבט.

    התנהגויות מלאות פחדים כרוניות רבות ניתן לעקוב אחריהן אחורה לבהלה מסויימת. בין אם ראיית גירוי או שמיעה על כך דוחף את הילד חזרה למצב זכור של פחד. דאגה מתמשכת גם יכולה ליצור מצב זה. למשל, הילד האיטי שצריך לעשות מבחני קבלה כדי להתקבל לבית ספר טוב יכול לפתח סינדרום זה. הוא או היא ילמדו וילמדו וידאגו כל הזמן עד לזמן המבחן. בעוד שתלמידים אחרים יוכלו להתמודד עם לחץ זה, ילד ה- CALC C יכול להתמוטט מזה.

עצב

    עצבות ורצינות יכולים להיות גם פקטורים עיקריים של האישיות של זה הזקוק ל- CALC C. במשרד, בן עשר עצוב לא מתקשר ושותק בזעף. הם יכולים לענות לשאלות בעמימות, כן מונוטוני…. לא… הם פונים להוריהם ואומרים, "בואו נלך הביתה. אני רוצה ללכת הביתה עכשיו". זה יכול להראות דומה ל- NAT M, אך תחושת העצב העצומה או היגון מאחורי ההצגה חסרה. יש רק תחושה שהם מסרבים בעקשנות לענות, שהרופא אינו יכול להזיז אותם לענות ממש לשאלות. שוב, העצב משולב בהתנהגותם העקשנית.

    בילד האיטי, העצב יכול גם לנבוע מפקפוקים עצמיים והערכה עצמית נמוכה. בגלל שהילד איטי, יכול להיות שילעגו לו חבריו לבית הספר ואחים, או אפילו הורים ומורים. הוא לא יכול לסבול נסיבות אלה והופך עצוב, שקט, ומופנם; הוא מפסיק הרבה מפעילויותיו הפומביות שיכולים לתת לאחרים סיכוי לצחוק עליו.

    בידוד מאחרים וחוסר הרצון שיצחקו עליו במבוגר מוביל למילת המפתח הידועה של CALC C ברפרטורי של קנט: MIND  FEAR  CONFUSION  THAT PEOPLE WOULD OBSERVE HER. הם מפחדים שאחרים יחשבו שהם לא מסוגלים או לא מתאימים, אפילו אם אין בזה שום אמת. MANDY, ילדה בת תשע, פתחה שילוב זה כאשר אמה הייתה חולה במשך כמה חודשים. היא לא רק שדאגה כל הזמן לאמה, אלא גם על מה אנשים חושבים עליה. כשאחרים הסתכלו עליה, היא הניחה שהיא עשתה משהו שגוי ובעקבות כך ניסתה לברוח מהסיטואציה.

משיכה לעל טבעי

    ילדים הזקוקים ל- CALC C יכולים להפוך מאד סקרנים בקשר לתופעות על טבעיות. קנט כותב במטריה מדיקה תחת CALC C: "מייבב, בעל נפש נמוכה ומלנכוליה. זהו דבר מוזר לראות ילדה קטנה מבריקה בת 8 או 9 שהופכת עצובה, מלנכולית, ומתחילה לדבר על עתיד העולם, ועל מלאכים, ושהיא רוצה למות וללכת לשם, והיא עצובה, ורוצה לקרוא את התנ"ך כל היום. זהו דבר מוזר; ואולם CALCAREA (CARBONICA) ריפאה זאת…..

הם נוטים להיות מעט מפותחים מהרגיל, והם נוכחים בבית ספר של יום ראשון, והם לוקחים יותר מדי ברצינות מה שהם לומדים".

    העולם הבא הוא נושא שיחה עיקרי ועניין לילדים אלה. הם שואלים המון שאלות על אלוהים, על גן עדן וגיהינום, על מוות ורוחות רפאים: על כל הדברים שאי אפשר לדעת עליהם. ילד אחד שאל סידרה של שאלות כשדודתו מתה שהן אופייניות למינד של CALC C. הוא רצה לדעת לאן הלכה דודתו לאחר שמתה. מה פירושו למות? מדוע היא מתה? איך זה קורה? למה כל האנשים בכו עליה? ולמה הדוד לא בכה?

    ילדים הזקוקים ל- CALC C אינם מסוגלים להניח לנושא זה. הם חושבים עליו, מדברים עליו, יש להם סיוטים על זה. ילד אחד טופל בקשר לדיכאון. יחד עם שאר המקרה, הוא פיתח פחד ממות אחרי שבן משפחה נפטר. מאז המוות, היו לו המון סיוטים ופחד מתמיד שאחד מהוריו ימות גם. הפחד העסיק את המינד שלו במידה רבה מאד עד שהרמדי CALC C החזירה אותו לאני העליז הישן שלו. הסיבה שילדים אלה נראה כאילו נתקעים בשאלות כבדות כל כך שהם חייבים לקטלג מידע זה מנטאלית – כפי שהם חייבים לקטלג כל דבר – ואולם סוגיה זו אינה ניתנת לסיווג בקלות או שיוכל לשים עליה תווית, כך שהם נאבקים עמם.

קפריזיות

     קפריזיות, למרות שאין זה פקטור עיקרי ברוב המקרים, גם משפיע על חלק מהילדים הזקוקים ל- CALC C. ילדים יכולים להיאנח, לא יודעים מה הם רוצים ולא רוצים שיגעו בהם; דומה ל- TUB או CHAMOMILLA. ניתן למצוא זאת במיוחד בנסיבות אחדות: בזמן כאבי בטן, חום, אחרי חיסונים, ואחרי התקפים אפילפטיים, הילד הופך מאד עצבני וקשה לרצותו.

     כשנשאלה איפה כואב, ילדה קטנה עם כאבי בטן ענתה: "לא אספר לך. לא כואב לי. תן לי מים. לא, אני לא רוצה. אקח זאת בעצמי". השיחה התנהלה הלוך וחזור כך, ממש כמו שאפשר למצוא ב- TUB.

    ילדונת מדדה אחת סבלה מאפילפסיה הפכה לא רק קפריזית אלא גם עצבנית, ובכתה במשך כמה שעות אחרי כל התקף. היא גם הפכה עקשנית ורעה, מרביצה לאמה וממרה את פיה, צועקת חזרה לכל הוראה שניתנה לה.

 

השפעת הרמדי המונחת ביסוד

    נראה ש- CALC C נוטה לעיתים תכופות לשלב את הסימפטומטולוגיה שלה עם הרמדי המונחת ביסוד: התמונה הקונסטיטוציונית שעדיין לא הופיעה. למשל, שתקנות זועפת, עקשנות, ונטיות הרסניות יכולות להתאים לשכבת ה- TUB הנמצאת מתחת. בדוגמה אחרת, קריאת הסימפטומים הפיזיים של CALC C תגלה שילדים אלה יוצרים סימפטומים רבים דומים לאלה של PULS, רמדי שיכולה לבוא בעקבות CALC C. ועוד דוגמה אחרת, כפי שתואר קודם, נקודות בקשר לפחדים המתאימים גם ל- CALC C וגם ל- LYC, האחרון בהיותו הרמדי שאולי באמת תהיה אחרי כרמדי מתאימה במקרים מסויימים של CALC C.

    בכל המקרים האלה, יש סימפטומים חזקים הנותנים אינדיקציה על שתי הרמדי'ס העוזרות ליצור גשר ביניהן ומאוחר יותר מובילים למרשם של הרמדי המשלימה. סימפטומי מפתח המשותפים לשתי הרמדי'ס לעיתים נעלמים כאשר ניתן מרשם של CALC C רק כדי להופיע מאוחר יותר כאשר TUB, PULS או LYC נדרשים. סימפטומים המכוסים היטב על ידי שני רמדי'ס צריכים להירשם בצורה זהירה, שכן הם לעיתים רמז קל לאפשרות של הרמדי הנמצאת מתחת.

שינה

    האפיונים של השינה נותנים לנו סימפטומים רבים שיש לבחון. תינוקות  הזקוקים ל- CALC C אוהבים שינענעו אותם ממש כמו אלה הזקוקים ל- PULS. הניגוד לשני אלה, העולל CALC C אוהב להיות מנוענע מאד חזק כשההורה מעלה ומוריד במהירות ובדרגת כוח די ניכרת. PULS דורשים תנועה די שונה עדינה, טיפוס של נדנוד.

    במידה רבה הרמדי השכיחה ביותר לאימת לילה היא CALC C. ילדים יכולים לפחד לסגור את עיניהם וללכת לישון בגלל שהם מדמיינים מפלצות, רוחות רפאים וכל מיני יצורים התוקפים אותם. אחרים מתנסים בחלומות אלה באמצע הלילה, גורמים להם להתעורר כשהם צורחים. הם מתעוררים מבוהלים וצועקים וקשה להשקיטם. התנהגות זו מזכירה את STRAM, למרות שבדרך כלל הילד לא הופך אלים, כפי שנוהג STRAM. יש להם לפעמים סיוטים אחרי סיפורים מפחידים שקראו להם או אחרי שרואים משהו מפחיד בטלוויזיה. דוגמה טובה לסיוטים אלה המתרחשים אחרי הסתכלות על הסצנה של הקופים המעופפים מהקוסם מארץ עץ, שבדרך כלל משאיר רושם מתמשך על ילדים אלה.

    הילדים מפעם לפעם הופכים מחוממים מדי במיטה. הם מזיעים די בשפע, במיוחד עוללים, במהלך הדקות הראשונות ועד שעות שינה. ההזעה הכי גדולה במהלך בקיעת השיניים ומצבים אקוטיים אחרים ויכולה להיות נטייה לכך שיהיו חמוצים. יש ילדים שתוקעים את רגליהם אל מחוץ לכיסויים, בעוד אחרים משליכים לחלוטין את כל הכיסויים באמצע הלילה.

    הילדים מפעם לפעם חורקים בשיניים או בחניכיים, מזיזים את פיהם כאילו הם יונקים – במיוחד ילדים TUBERCULAR בזמן בקיעת השיניים. חלק מהילדים יכולים להיות מהלכים בשינה, למרות שלא כל כך בשכיחות כמו עם ילדי NAT M או PHOSPHORUS.

    נקודת הבדלה טובה לאלה הזקוקים ל- CALC C היא שהילד מתעורר רענן והוא במצב רוח טוב ובדרך כלל הראשון שמתעורר, שאין זה כך עם LYC, TUB, או NUX VOMICA.

סימפטומטולוגיה פיזית

ראש

    הראש מציע כמה סימפטומים רבי ערך למרשם של CALC C. תחילה, מבנה הראש די מיוחד: בעוללים, אנו מוצאים ראש עגול, גדול בגלל הסגירה המאוחרת של הפונטנלה. ברפרטורי של קנט יש את CALC C, CALC PHOS, ו- SILICA באותיות גדולות את הרובריקה: HEAD  OPEN  FONTANELLES. בעבודה המעשית מצאתי ששני שלישים מתינוקות אלה הזדקקו ל- CALC C בעוד השליש הנוסף היו צריכים SILICA או SULPHUR. הרמדי'ס האחרות האפשריות שנמצאות ברשימה נדרשות לעיתים לא תכופות למדי. תינוקות LYC יכולים להראות כאילו יש להם ראש גדול גם. בכל מקרה, זה נראה כך רק ביחס לקטנות הגוף; לא בגלל הגודל הממשי של הראש.

    זה שכיח למצוא תינוק הזקוק ל- CALC C עם ראש ענק, עגול בשלמות שהוא בין אם קרח לחלוטין או מכוסה בשיער מאד דק, כמו שטיח דליל. המראה יכול להיות די משעשע: אחד שמדדה עם ראש כה גדול אחוז בידי האם בעודו נאבק עם רגליו הקטנות תוך התנודדות מצד לצד ונועץ בך מבט רחב, עם עיניים בעלות מבע טוב.

    הנקודה הבאה היא הקלות שבה הילד מפתח פריחה על הראש. העולל יכול להיוולד עם קרקפת שלא מגיבה לטיפול האורתודוקסי. הפריחה נוטה להיות מאד רטובה, מפרישה הפרשה סמיכה צהובה או לבנה שמקרימה כך שנוצרים גלדים עבים, המפנים מקום לחדשים כל פעם שהם נופלים או מוסרים. הפריחה יכולה להיות מסריחה עם ריח חמוץ בילדים אחדים, בעוד אצל אחרים תהיה חסרת ריח. הפריחה יכולה גם לעבור דרך פזות של היותו יבש וגלדי ואחר כך רטוב ומטפטף, רק כדי להגליד שוב לאחר מכן.

    קרקפת זו של אלה הנמצאים בעריסה יכולה להיות המבשרת לאקזמה של הקרקפת, הפנים או האוזניים. הרמדי LYC (ופחות מזה NAT M ו- SULPH) יש גם לקחת בחשבון, במיוחד אם הפריחה היא מאחורי האוזניים.

    החולה יכול להצהיר שהאקזמה הופיעה ברגע שאותה בעיית קרקפת קודמת נעלמה.

    אקזמה המכסה את כל הראש והפנים יכולה לפעמים להפוך מאיימת על חיי הילד. הפריחה נמצאת מלידה ומפרישה הרבה מוגלה ונוזלים. הילד מאבד בשר בשל הנזילה של חלבון בסרום ונכנס למצב של MARASMUS. זה גם לא שווה שהפריחה מתרחשת או מופיעה גרועה יותר באזור היכן שהילד מזיע בו ביותר, שהוא לעיתים העורף. אפילו בילדי CALC C בריאים, אתה יכול להבחין בגוון אדמדם באזור זה. הטבע ההרסני של הפריחה יכולה לגרום לילד לאבד את כל השיער במקום שבו יש את הבעיה.

    היסטוריה שבדרך כלל מסופרת על ידי הורה היא שהילד כעת החל לקבל טיפול נגד אסתמה או סינוסיטיס כרוני והייתה לו פריחה זו כעולל ושהסימפטומים של הנשימה הופיעה רק אחרי שהפריחה טופלה ונעלמה. זה גם שכיח לתת את הרמדי ואז למצוא שהילד מפתח בעיות עור בזמן שסימפטומי הנשימה נעלמים. תגובה זו לרמדי חייבים לראותה כחיובית ואסור להפריע לה.

    הרפרטורי נותן רשימה של חמישים תת רובריקות מתחת ל- HEAD; פריחות. CALC C נמצאת ברשימה באותיות נטויות או גדולות כמעט במחצית הרובריקות האלה, מראים את התכיפות שבה בעיה זו מופיעה למעשה. ברובריקות הראשוניות, CALC C קשורה עם SULPH כרמדי השכיחה ביותר לתלונות אלה. CALC C צריכה לקבל ניקוד גבוה יותר ברובריקות של HEAD; ERUPTION  CRUSTS  BLOODY  MOIST  WHITE  YELLOW; תוך שמעלים את הרמדי לאותיות הגדולות בכל המקרים. כך גם, CALC C צריך להיות בעל נקוד גבוה יותר ברובריקות: HEAD  ERUPTION  MOIST; לסוג האותיות הגדולות וצריך להוסיף באותיות נטויות את: HEAD  ERUPTION  MOIST  YELLOW.

    הקלות שבה הראש מזיע הוא האחד מבין הסימפטומים המפורסמים שנותנים אינדיקציה לרמדי זו. הראש מזיע הכי הרבה בעוללים וילדים אלה, במיוחד מהמאמץ הקל ביותר. בעולל הפעולה של היניקה בדרך כלל מספיקה להתחיל את זרימת הזיעה. הילד גם מזיע בזמן השינה, במיוחד בזמן שנרדם או במהלך תקופת השינה הראשונה.

    זמן אחר שבו הורה נוטה לציין את הזיעה זה כאשר שמים את הילד במושב המכונית ושלולית קטנה נוצרת מתחת לתינוק המזיע. העולל גם מזיע די בקלות אם חם מדי, כמו למשל כשעוטפים אותו היטב. האם יכולה להיות מפוחדת, ואולם, לא יכולה לא לעטוף את הילד, מכיוון שהיא שונאת את המחשבה על האוויר הקר כנגד הראש הרטוב ויודעת עד כמה תכופות ובקלות הילד מתקרר. אפילו עם ילד אשר לא מזיע בטיפות, גליות של מים או הופעה לחה של השיער בחלקים מסויימים של הראש ניתן להבחין בהם.

    זה חשוב להיווכח שכאשר מישהו שואל הורה אם הילד מזיע, ההורה יכול בטעות לטעון שהילד לא, ואולם השיער הסבוך והקרקפת הלחה ניתן להבחין בה. אני תמיד מנסה לחוש את הקרקפת, שכן זה יכול לתת לי רמז שאני מחפש.

    ילדים אלה גם מזיעים מאד בכל מחלה אקוטית, במיוחד בזמן בקיעת שיניים. הם מזיעים בצורה השכיחה ביותר בעורף, אך את הזיעה אולי אפשר לראות מטפטפת מכל מקום על הראש או הפנים. הזיעה יכולה להיות בעלת ריח חמוץ וצריך להוסיף את הרובריקה: HEAD  PERSPIRATION  SOUR באותיות נטויות. יש לציין שמבין שלושים וארבע תת רובריקות שהן תחת הרובריקה: HEAD  PERSPIRATION  אפשר למצוא את CALC C במלואו בשליש, ולרוב באותיות גדולות או נטויות.

כאבי ראש

    כאבי ראש הם תלונה שכיחה ונופלים לשלוש קבוצות גדולות. סיבה שכיחה אחת לכאב הראש זה בשל למידה מתוחה בזמן בית הספר, כפי שניתן למצוא אותה ב- NAT M, PHOS, PULS, SULPH ו- TUB. כאבי ראש אלה יכולים להיגרם בגלל אימוץ העיניים, כמו ב- NAT M, PULS ו- TUB, שכולם מתנסים בזה. רמדי'ס אלה צריכים להוסיף אותם באותיות נטויות לתת רובריקה: HEAD  PAIN  SCHOOL HEADACHES. בעוד CALC PHOS נמצא שם באותיות גדולות ברובריקה זו, רמדי אחרות אלה הן בשימוש לעיתים הרבה יותר תכופות.

    כאבי ראש של גודש הם הבאים. כאבי ראש אלה מתרחשים בתכיפות הגדולה ביותר לפני זרימת הוסת ומערבים את העין הימנית או את אזור המצח הימני. נקודת הבדלה היא, שלא כמו סוגי רמדי רבים שבאופן שכיח יש להם כאב ראש של גודש בצד ימין, כאבי הראש של CALC C ניתן להקל עליהם על ידי תחבושת חמה על הראש.

    כאבי ראש המתפתחים מהתקררות הסינוס מובילים לסינוסיטיס יוצרים את הקבוצה השלישית. חקר סיבות מחלה שכיח הוא שסינוסיטיס מתרחש אחרי צינה בראש. ההורים הבחינה שאם הילד מאמץ עצמו מדי, הראש הופך די חם ויש גלי חום לשם והוא מתחיל להזיע. הוא משחרר את הבגדים כדי להוריד את החום, אך במקום זה הילד מצטנן מהר מדי ומפתח זיהומים בדרכי הנשימה מלווים בכאבי ראש.

    בשל רגישות זו, אינדיקציה מובילה ל- CALC C היא שהילד אוהב כובעים, כמו שאוהבים ילדי SILICA, ושומרים עליהם על הראש אלא אם כן הם מאמצים עצמם יותר מדי. זה יוצר את ההבדלה מ- PULS יותר קלה; מכיוון שילדי PULS שונאים ללבוש כובעים. הרובריקה: HEAD  UNCOVERING HEAD  AGGRAVATES שמה ברשימה את CALC C באותיות נטויות ואת SILICA באותיות גדולות. הרובריקה ההפוכה מתחת לה,

HEAD  WARM COVERING ON HEAD  AGGRAVATES, יש בה גם את CALC C באותיות נטויות אך גם  את PULS באותיות גדולות. בעוד ש- CALC C כלולה בשתי הרובריקות, היא ברשימה של הרובריקה המאוחרת יותר בגלל כל הסימפטומים שטיפוס הרמדי מפתח בזמן מאמץ. עם כל לחץ, מאמץ, משחק או חולי, הראש הופך גדוש בדם, הופך אותו חם. לכן, כל דבר המגביר חוסר יציבות במתח כלי הדם, יוצר יותר חום לראש, והוא יגרום להחמרה.

עיניים

    המבט של הילד מראה את החוזק הטבעי הנמצא מאחור, ולפעמים, את העקשנות האופיינית. הפעוט המתנודד תוך משחק נאבק לברוח מידיה המגנות של האם יסתכל ישירות לרופא; הילד המשוטט במשרד מחפש מעשי קונדס ממשיך להסתכל ישירות על הרופא בדרך ש- LYC או PULS אף פעם לא יוכל. העיניים מראות החלטיות זועפת בזמן שהאם נאבקת עם הילד להחזיר את הספר או חתיכת הציוד שהיה על שולחן הרופא.

    העיניים של CALC C בתכיפות מושפעות במבוגר אך פחות בילד, למרות שיש מיחושים אחדים שניתן להבחין בהם בילד. כמו ב- PULS, הם לעיתים מפתחים התקררות המתפשטת לעיניים, מלווה בליחה אדישה, צהובה ירוקה, סמיכה.

    מפעם לפעם ההורים מחפשים עזרה לעולל עם צינור דמע סגור, העיניים יוצרות את אותה מוגלה סמיכה, אדישה. סימפטומים אלה הם ניתנים לריפוי עם CALC C והם שותפים יחד עם PULS ו- SILICA.

    גם שכיח יחד עם SILICA, CALC C יהיה אחד מהרמדי'ס בקשר לצינור דמע עם פיסטולה. הרובריקה: EYE  FISTULA  LACRIMALIS, ברשימה שמה את CALC C באותיות רגילות ואת SILICA באותיות גדולות. ברובריקה אחרונה זו, צריך את CALC C להעלות מאותיות רגילות לאותיות נטויות.

    ההשפעה הגדולה האחרת על העיניים היא חולשה של שרירי העיניים והקלות שבה הילד מפתח עייפות עיניים. שימוש יתר מוביל לכאבי ראש שהם במיוחד מוחמרים על ידי קריאה, ראיית טלוויזיה וכתיבה. כל סימפטומי עייפות העיניים יהיו דומים לאלה של NAT M וכמו הרמדי CALC C יכולים לפתח בעת אור עם תלונות העיניים. להבדיל בין שתי רמדי אלה, יצויין שילדים הזקוקים ל- CALC C שיש להם בעת אור ומבוגרים עדיין אוהבים את אור השמש ונהנים להיות בחוץ, שלא כמו ה- NAT M.

    חלק מעוללים אלה יכולים להיוולד קטרקט של גודש. באחרים, רופא העיניים יהיה לו זמן קשה לשלוט בגלאוקומה של הנעורים. רופא העיניים יכול לבסוף להכריז שהילד נולד עם "עין גרועה". מטריה מדיקה ישנים יותר דנים בכיבים שבאופן שכיח מוצאים אותם על הקרנית, אך את אלה רואים לעיתים נדירות בעבודה הפרקטית כיום.

אוזניים

    האוזניים מקור בלתי פוסק לחולי אצל ילד הזקוק ל- CALC C. ההיסטוריה של הילד לעיתים מכילה אפיזודות רבות של דלקת האוזן התיכונה. האם בדרך כלל מדווחת איך כאב אוזן החל לאחר התקף מחלה של דלקת הברונכות, דלקת שקדים, או אפילו סתם התקררות, ואיך במהירות הדלקת מצאה את דרכה אל האוזניים. תיאורי כאב האוזניים מאד דומים לכאבי אוזניים של BELL. למעשה, ילדי CALC C מפתחים חוליים אקוטיים רבים שהרמדי BELL תרפא.

    הטבע המשלים של BELL ו- CALC C, כמו גם הבלבול האפשרי בין שני רמדי דומים אלה, מתואר היטב במקרה של כאב אוזניים. ב- CALC C, הילד מפתח חום מאד גבוה, במיוחד עם ראש חם וגפיים קרות. האוזניים הופכות כואבות מאד, יש שם הולם ואולי הופכות אדומות; סימפטומים אלה משותפים גם ל- BELL. ניתן לעשות שגיאה כאן אם מטפלים בילד ברמדי הלא נכונה. למשל, אם דלקת האוזן של CALC C מטופלת עם BELL, כשחושבים שכאב האוזן זקוק לרמדי אקוטית ומתוך תקווה בין אם לסיים את החולי או להפסיק את תהליך הדלקת, האחד מוצא שהחום יורד, ואולם החולי לא נגמר. יש עדיין הולם אולי באוזן, אך כעת יש גם מוגלה והפרשה שטיפוסית לא תמצא אם המרשם של BELL הוא נכון וגמר את הדלקת.

    נקודת הבדלה טובה שיכולה לתת אינדיקציה אם הילד עדיין זקוק ל- CALC C ולא ל- BELL היא כמות הלחלוחית שתמצא. הראש מזיע מאד עם החום והאף והחזה מלאים ליחה; סימפטומים שלא ימצאו חזק ב- BELL. למעשה, זהו החום העז והיובש של הקרקפת שצריכים להוביל אותך לאחוז בעובדה שהילד אינו זקוק יותר ל- CALC C אלא במקום זה את המשלים, BELL. כשמשתמשים בסימפטומים אלה, זה קל להבדיל בין שתי רמדי אלה וכך לתת את הנכונה. לעיתים BELL נקראת לטיפול של דלקת האוזן האקוטית האמיתית בילדים בעלי קונסטיטוציה של CALC C, אך עם צורך מאוחר יותר שאחר כך תינתן הרמדי הקונסטיטוציונית.

    ב- CALC C ההפרשה נוטה להיות סמיכה, צהובה ובעלת ריח עז. לפעמים הפרשה זו יכולה להמשך במשך שבועות או חודשים אחרי שהאפיזודה האקוטית הסתיימה. נראה כאילו הגוף לא יכול להתגבר על הזיהום בצורה מוצלחת, וכך ההפרשה נמשכת בלי שעור התוף יחלים לחלוטין אף פעם.

    דלקת האוזניים וההפרשה מוחמרים מרוח קרה, אפילו אם רק האוזן נחשפת. ילדים אלה, שלא כמו PULS או NAT M, אוהבים את כובעיהם שאם לא כן אוזניהם מתחילות לכאוב. בזמן מישוש הרופא יכול למצוא קשריות צוואריות עדינות, גדולות רבות. יכולה להתפתח הצטלקות ממברנת עור התוף, גורמת לחרשות קלה ועד רצינית. עם היסטוריה זו, ילדים רבים יפתחו נוזל באוזניים שיכול להוביל לאובדן שמיעה כרוני.

   CALC C היא אחת מבין רק מעט רמדי'ס ברפרטורי הנמצאים ברשימה באותיות גדולות תחת EAR  CATARRH  EUSTACHIAN TUBE ו- EAR  HEARING IMPAIRED CATARR IN EUSTACHIAN TUBE. נוזלים אלה הנוצרים מובחנים לעיתים בילדים אלרגיים שיש להם סתימה באף, נושמים דרך הפה, ומפתחים זיהום נשימתי אחד אחרי השני.

    הממצא השכיח האחר באוזניים של עוללים העור נסדק מאחוריהם, מאד כמו LYC ו- SULPH. זוהי נטייה מיוחדת לפריחות לחלוחיות או אקזמות הגורמות פיסורות באזור זה. סדקים אלה יכולים להעלם בלי שום סוג של טיפול כשהילד גדל. לכן, שאלות ישירות הן הדרך הטובה ביותר ללמוד על בעיות אלה אם זו היסטוריה של העבר.

אף

    האף מושפע לעיתים תכופות מאד בילדים אלה. אפילו בבריאות טובה יש להם נזילה מהאף. כל פעם שהילד יוצא החוצה לשחק, ליחה צלולה, מימית נשפכת מאפם ברגע שהם מאמצים עצמם באוויר הקר. הפרשה זו נראה שעוזרת להם ליצור ולשמור על שווי משקל פנימי המקדם בריאות.

    הורים מודאגים רבים נותנים לילדם אנטיביוטיקה לא רצויה שאינה עובדת עבור הפרשה מימית זו, ואחר כך אנטי היסטמינים המצליחים להפסיק את ההפרשה, אך זה מזיק מאד לבריאותו של הילד. עם הדיכוי של ההפרשה, זיהומים בדרכי הנשימה הופכים להיות שכיחים מאד; הילד חייב לסבול התקף מחלה אחד אחר השני. אין זה דבר לא שכיח לילד CALC C להיות חולה כל שבועיים שלוש, תחילה עם דלקת שקדים, אחר כך דלקת אוזניים ולבסוף דלקת הברונכות. האחד באופן טיפוסי יגלה במקרים כאלה, שהילד כילד מדדה, היה לו אף נוזל שדוכא בתרופות, שלאחריהם הזיהומים כולם החלו.

    הסנריו של מקרי ילדים אלה היא אחת אשר בה ניתן מרשם וכל הזיהומים נגמרים, רק כדי שיוחלפו בנזילת האף הקבועה "הנורמלית" שוב. היופי בהומאופתיה הוא שאתה יכול בין אם למנוע דלקות כאלה בבריאות של הילד, או אם זה כבר התרחש, להחזיר את הילד לדרגת הבריאות הטובה שהיה לו או לה לפני הדיכוי של המכניזם הטבעי על ידי תרופות.

    כפי שהוזכר, הילד נוטה לקבל לעיתים תכופות נזלת שבמידה רבה דומה לזו של PULS. האף נסתם בליחה סמיכה, צהובה כמו מוגלה שיכול להיות לה ריח חמוץ. אם הילד מבוגר מספיק להגיד זאת, הוא יכול להתלונן על ריח רע מהאף שלו. הליחה סותמת את מעברי האף, במיוחד בלילה, מונעת נשימה נורמלית. הליחה הסמיכה הופכת גלדית לבסוף גורמת לכאב באף. נקודה אחרונה זו, יחד עם הריח המסריח, עוזרת בהבדלה בין CALC C ו- PULS.

    התקררויות אלה מתרחשות כשקר בחוץ או כאשר, כמו עם DULCAMARA, מזג האוויר משתנה מחם לקר, ימים לחים. ילדים אלה, כמו הצעירים של LYC, מאנפפים כרוניים המוחמרים משתית חלב.

    BOERICKE מכריז בסוף החלק על האף של CALC C במטריה מדיקה שלו, נזלת המתחלפת עם כאבי בטן. זה אומת לעיתים בפרקטיקה ויש להתייחס לזה כאינדיקציה טובה ל- CALC C.

    ההשפעה הגדולה האחרת על האף היא דימום מהאף: דימום תכוף מהאף. אינדיבידואלים PLETHORIC, שמנמנים הם אלה שלעיתים מתלוננים על דימומים מהאף בבוקר.

פנים

    באופן טיפוסי, תינוקות הזקוקים ל- CALC C, בעלי פנים עגולות עם גלגלי שומן סביב הצוואר והלסתות. העור בעל איכות עבה, ויש לו הופעה של שומן הנמצא מתחת. הם נראים בצקיים וחיוורים, ורבים נולדים עם "נשיכות חסידה" אדומות על פניהם, במיוחד בין העיניים ובמרכז המצח. אלה נמוגים כשהילד גדל וניתן לראותם רק כאשר הילד מתאמץ, כמו בזמן תנועת הקרביים או בזמן בכי.

    הבעיה של CRADLE CAP שתוארה ב- HEAD יכולה להתפשט אל הפנים. מילת מפתח אחרת שהובחנה, במיוחד בילדים קטנים מדי, זה שפה עליונה נפוחה המשורבבת החוצה.

    עוללים הסובלים מכשל מלשגשג ושמאבדים משקל לפעמים מפתחים את אותם קמטים שמבוגרים כל כך טוב ידועים בקשר אליהם. העולל מתחיל להראות כמו אדם זקן שהספרים הישנים תארו. רבים מבין העוללים המדדים השמנמנים יותר מגרדים את פניהם, משאירים סימני ציפורניים. הם בדרך כלל עושים זאת כשהם עייפים, רק העירו אותם, או שאכלו מזון שהם רגישים לו. בני עשר פעילים שמנמנים מסמיקים בקלות והופכים אדומים מהמאמץ הקל ביותר.

פה

    המוקוזה של הפה מאד רגישה לפגיעה ב- CALC C. הילד מפתח פצעים כואבים וכיבים של הפה בקלות עם כל דקירה קלה של השפה הפנימית או טראומה מתונה באזור. רבים מבין אותם הילדים גם מפתחים פטרת הפה. האם יכולה להכריז שהילד תחילה פיתח את הבעיה, העבירה זאת לחזה של האם, ואחר כך זוהם מחדש. הם מסיימים בהעברת הפטרת הלוך חזור במשך זמן ארוך.

    התלונה העיקרית האחרת של הפה נעה סביב בקיעת שיניים. זמן ההתפתחות בקיעת  קו השיניים בילדים תלויה במידת מה בסטטוס של בלוטת התירואיד. מכיוון שילדים רבים הזקוקים ל- CALC C פועלים בתת פעילות בלוטת התירואיד, בקיעת השיניים נוטה להיות מאוחרת. העיכוב הטיפוסי בבקיעת השיניים נע משלושה חודשים ועד שנת איחור. בקיעת שיניים מלווה לעיתים בקשיים רבים כאלה כמו התקררויות ודלקות גרון, כאבי בטן ושלשול, עצבנות, והרבה יותר נדיר, אפילפסיה.

    בקיעת השן לעיתים מאד כואבת. הילד יכול להתעורר בלילה צועק ומסתובב במיטה. מילת המפתח על זיעת הראש בלילה יכולה להתחיל בזמן זה. הכאב מוטב אם הילד נותנים לו מים קרים לשתות; זוהי נקודה שיכולה להביך מישהו עד שיתן CHAMOMILLA.

    בקצה השני של הטווח של אפשרויות, מיעוט מבין הילדים הזקוקים ל- CALC C מתפקדים בפעילות יתר של בלוטת התירואיד. מה שהאדם מוצא במקרים אלה שחלק מהתפרים של הגולגולת נסגרים מוקדם, ויותר שכיח, בקיעת שיניים מאד מוקדמת. ילד השייך לתת-קבוצה זו הוא לעיתים TUBERCULAR ויכול להיות שיצטרך את הרמדי TUB בנקודה כלשהי של הטיפול.

גרון וצוואר

    ילדים הזקוקים ל- CALC C מפתחים כאבי גרון בקלות. זה שכיח לשאוב היסטוריה של זיהומים סטרפטוקוקליים חוזרים בגרון. הם מפתחים כאבי גרון כשהם נחשפים לרוחות קרות או אפילו אם הם נתפסים קצרות בגשם. תורת המחלה דומה לזו המתוארת בכאבי אוזניים. הילד יוצא החוצה לשחק, מתחמם מדי, מתחיל להזיע, ואולי מוריד חלק מבגדיו. מאוחר יותר אותו לילה הילד מתעורר באמצע זיהום אקוטי. השקדים גדלים לגודל עצום, הופכים אדומים ונפוחים והולמים עם הכאב. הענבל גם מדולק לעתים. הילד יכול להגיב לרמדי BELL כל פעם שסיטואציה אקוטית זו מתפתחת. כהצהרה כללית, אם הגרון הכואב רציני בילד הזקוק ל-  CALC C ומלווה בנפיחות כואבת, יבשה, צריך לתת את הרמדי BELL אם אתה לא יכול להחליט איזו ברמדי אקוטית להשתמש, שכן זה כמעט תמיד יפסיק את הסימפטומים האקוטיים וינקה את הדרך לרמדי הקונסטיטוציונית שתעשה את עבודתה.

    עם כאבי גרון אלה האחד תמיד יכול למשש בלוטות נפוחות רבות, בין אם הן התת לסתיות, או שרשרת הבלוטות הצוואריות הקדמיות או האחוריות. הבלוטות יכולות להיות קשות, נפוחות, ועדינות למגע במשך כמה ימים ראשונים של המחלה. בעוד שלעיתים נדירות תמצא באופן כללי בעבודה של היום, הרמדי CALC C יש להתייחס אליה לכל מחלה המערבת את בלוטת התירואיד עצמה, את התפקוד שלה או כל פיסטולה או תעלות הקשורות אליה.

מערכת נשימה תחתונה

    החזה לוקח את מלוא הכובד של הזיהומים הנשימתיים והאלרגיות על ידי יצירת שיעול. מילת מפתח המשותפת גם ל- PULS מצויה בשיעול, שהוא יבש בלילה אך חופשי  עם ליחה קלה בבוקר. השיעול מגורה על ידי שונויות של אלרגיות מזון, מזג אוויר קר, אבקת הפולן המצויה באוויר. מפעם לפעם, ההתקררויות מתקדמות בקלות לגודש בריאה כשהיכולת לבודד את הזיהום לגרון נכשל והזיהום צונח אל תוך הריאות. בעוללים מדדים, מצבי הגודש יכולים להיות מלווים בחום גבוה, תשוקה שיחזיקו אותם הוריהם, עייפות ואדישות, רגזנות, ראש חם וגפיים קרות, זיעה על הקרקפת, ואובדן משקל בשל חוסר עניין במזון. סימפטומים אחרונים אלה דומים לאלה של BELL ו- PULS, אז היה זהיר. הליחה נוטה להיות סמיכה, צהובה, ומפעם לפעם, עם ריח רע.

    זיהומים בחזה יכולים לעלות ולגרום לצרידות חסרת כאב, במיוחד בבוקר. הילד יכול גם לפתח אסתמה המוחמרת מקור ומאמץ (במיוחד עליה במדרגות). למרות שסימפטומים אלה נראים שכיחים לרבים, CALC C היא זו שבאופן השכיח ביותר הרמדי שבה משתמשים לאסתמה של הילדות ודלקות הברונכות.

מערכת העיכול

תשוקות וסלידות ממזון

    צעירי CALC C אוהבים את כל הפחמימות: ממתקים, גלידה, פסטה, לחם ותפוחי אדמה (אפילו חי). הם גם משתוקקים למלח ודגים. הילדים גם משתוקקים למזונות גבינתיים כאלה כמו פיצה, מקרוני וגבינה ולזניה.

    ביצים הם ההעדפה הגדולה ומשרתים כמילת מפתח טובה לרמדי זו, מאמתים את רוב המרשמים. הם במיוחד משתוקקים לביצים רכות, אך ביצים כמעט בכל צורה נחשבים לרצויים. עוללי CALC C מסוים, כשרק מתחילים עם מזונות מוצקים, רוצים רק ביצים. אפילו יותר מיוחד הוא שאפילו במצבים אקוטיים קודחים ילד הזקוק ל- CALC C יכול פתאום להשתוקק לביצים יותר מאשר רגיל, אפילו אם קודם לא אהבו ביצים.

    הם לא אוהבים בשר באופן כללי ושומן במיוחד. הם לא אוהבים מזונות דייסתיים. אם ביצה יותר מדי רכה ודייסתית בקצה הם יכולים לסרב לאכול אותה, אפילו שהם אוהבים ביצים. הם גם יכולים לא לאהוב מזונות מעורבים, אוהבים שכל מזון יישאר בנפרד ובלי מגע עם המזון האחר על הצלחת.

    חלק מהעוללים המתנודדים מפתחים PICA: הם מכרסמים בחול, גיר, סיד, עצמות כלבים, דבק, וחומרים אחרים שימצאו. רוב החומרים האלה מכילים סידן שהילד חייב באופן אינסטינקטיבי לחוש שהוא צריך.

    הם נוטים להשתוקק לקור או מים קרים ומזון קר.

    חלק יכול להיות שישתוקקו לחלב למרות שרובם מפתחים קיבה מקולקלת מהחלב. רבים לא אוהבים או לא סובלים חלב כלל. הקאות, שלשולים, זיהומים בדרכי הנשימה, או אלרגיות בדרכי הנשימה יכולות להתרחש אחרי שתית חלב, לעיתים אפילו חלב אם. הילד מגיב באותה הדרך אם הוא ניזון מחלב אם והאם שותה חלב. התקלקלויות כאלה בדרכי העיכול מסוג זה נפוצים בזמן בקיעת השיניים. עם כל יציאה שן חדשה הילד יכול לעבור תקופה של הקאות ושלשולים.

קיבה

    הקיבה מציעה מילות מפתח רבות למרשם. כחוק כללי, הרוב הגדול של הילדים נוטים לעיכול איטי, עם היוצא מן הכלל של ילדים שנכשלים מלשגשג. תינוקות נוטים להקאות כרוניות, עם או בלי כאב. זה כאילו שהשסתומים של הלב בקצה הושט ובקצה הקיבה לא מתפקדים נכון לעוללים אלה. קלינית, יש לחשוב על CALC C לתינוקות שיונקים ואז, בתוך חמש דקות בלי לגהק בהצלחה, מעלים מעלה חלב שלא עוכל. הם יכולים לפתוח את פיהם, ובלי כל מאמץ או מהומה, החלב נשפך החוצה, להפתעת ותסכול אימם. עוללים כאלה שוב פעולים כאילו הם רעבים, והאמהות חייבות לחזור ולהאכיל. לקיא יכול להיות ריח חמוץ או שיקדם לה גיהוקים חמוצים, בלי כלום. אם הוא לא מקיא מיידית, החלב מתגבן. ההקאה יכולה להיות מלווה בשיהוקים בעוללים. יש להוסיף את CALC C באותיות נטויות לרובריקה חדשה שאני יצרתי: STOMACH  HICCOUGHS  EATING AFTER  IN INFANTS; עם PULS באותיות גדולות, LYC באותיות נטויות, ו- NUX VOMICA באותיות רגילות. בילדים מבוגרים יותר חולי תנועה וחולי נסיעה במכונית הם הסיבה העיקרית המובילה להקאות, מאד בדומה ל- NAT M.

    בעוד חלק מהילדים יכולים להיות אכלנים בררנים, הרוב מתעוררים רעבים ודורשים שיזינו אותם או שיקבלו ארוחת בוקר. זה במיוחד שכיח בילדים שנכשלים מלשגשג. התאבון של רבים מבין הילדים המבוגרים יותר מתעורר יחד איתם בבוקר, שלא כמו SULPH שבדרך כלל לא זקוק לאוכל במשך כמה שעות לאחר ההתעוררות.

בטן

    ילדים אלה יש להם לעיתים בטן גדולה הבולטת החוצה כאילו שאין שרירים שיחזיקו אחורה את הקרביים. זה די משונה לראות בטן כל כך גדולה, במיוחד בילדים שנכשלו מלשגשג, כשהם מתחילים להיות דומים לילדים הרעבים ללחם ממש.

    הבטן רכה ויש לה מתח גרוע, המאפשר את ההפרדה בין שרירי הבטן, ועל ידי כך מובילים להתפתחות קלה של UMBILICAL HERNIAשבר בטבור. בעוד רופאים יכולים להשתוקק לנתח שברים אלה, הם מטופלים בקלות באמצעים מכניים יחד עם הרמדי'ס. סבך של חוטים עם קשר במרכזו יכול להיות תומך. מקם את הקשר מעל לשבר וקשור את הקצוות של החוטים מאחורי הגב של הילד. ואחר כך הדבק מעל לקשר. הדק אופקית ואחר כך מצד לצד. השאר את ההדבקה במקומה כמה שרק אפשר. סמיכות הכוח של שני השרירים הארוכים יחזיקו במקומם בדרך זה ומאפשרים יצירת סיבים צולבים. השבר יתחיל להירפא בתוך שבועיים או שלוש.

    בעוד ש- CALC C נמצאת ברשימה רק באותיות נטויות ברובריקה: ABDOMEN  HERNIA  UMBILICAL  בעוד NUX VOMICA נמצאת באותיות גדולות, האחד מוצא שקלינית CALC C היא הרמדי העיקרית וצריך להעלות אותה לאותיות גדולות. NUX VOMICA נקראת וצריכה להיות בשימוש בעיקר אם כאשר השבר גורם לשנק והילד מתחיל להקיא, להתעוות, או מפתח סימפטומים אחרים של NUX VOMICA. האחד חייב לשמור במוחו שהרניה שנוקה היא מקרה רפואי חרום, ולמרות שהרמדי יכולה לעזור ואפילו להקטין את השנק, הילד חייב להילקח לבית החולים עד כמה מהר שרק אפשר.

רקטום

    עצירות היא התלונה העיקרית לרבים מבין ילדים אלה. הצואה גדולה וקשה, ויכולה למלא לחלוטין את האסלה. הורים נדהמים מהכמות של הצואה שילד קטן יכול להעביר בכל פעם. העצירות יכולה להיות רצינית כך שילדים אלה יש להם צואה פעם בשבוע עד עשרה ימים. בהרבה מטריה מדיקה מתארים את הצואה כלבנבנה וללא מיצי מרה. למרות שזה בביטחון יאמת דיאגנוזה של  CALC C, אין רואים את זה בתכיפות ביום יום.

    האפיון שהוא הכי לא רגיל מתואר במטריה מדיקה ישנה היא שהילד לא נראה שאיכפת לו שיש לו עצירות – למעשה, הוא נראה עליז כשיש לו עצירות. במקרים רבים, ההורים הם אלה המתלוננים על העצירות של הילד, הילד נראה רגוע ומתלונן רק כאשר ההורים נותנים חומר משלשל כלשהו. לחלק מילדים אלה, בכל מקרה, יש כאבים גדולים יחד עם העצירות. ההיקף הגדול של הצואה יכול לגרום לטחורים, ולפעמים, פיסורות ואלה במיוחד כואבים בזמן תנועת הקרביים. הכאב בתורו גורם לילד לנסות להחזיק אחורה את הצואה בניגוד לדחף של הטבע כדי למנוע, דבר המגביר את הבעיה.

    בעיית הקרביים העיקרית האחרת היא שלשול. ילדים אלה סובלים ממחלת CELIAC או חוסר סבילות ללקטוז  דבר המדגים בצורה הטובה ביותר, למרות שילדים אחרים במצב תת קליני יכולים גם להיות שותפים לסימפטומטולוגיה זו. כאבי בטן ועוויתות המלוות בשלשול העלול להתפוצץ זוהי תבנית רגילה. צואה רפויה זו היא לעיתים מגורה על ידי שתיית חלב או אכילה תוצרי לחם. בעוללים שאינם סובלים לקטוז, החלב הופך חמוץ ומתגבש בקיבה. זמן הקצר אחרי שתית החלב, ניתן לחוש גרגור והילד מפתח כאבי בטן הנגמרים בשלשול מתפרץ. אם התהליך נמשך למשך זמן קצר, הילד מפתח תיאבון זללני אך מאבד כל מה שהוא אוכל דרך השלשול. אם זה נמשך זמן ארוך מדי, הגדילה המנטאלית והפיזית של הילד יכולה מאד להיפגע.

    מפעם לפעם ילד עם מחלת CELIAC יכול להתנסות בעצירות במשך כמה שבועות, המלווה בשלשול רצינו עם ליחה; השלשול תמיד מתחלף בעצירות בעוד הילד מתבזבז. CALC C ריפאה מקרים רבים של ילדים כאלה.

    השלשול גם מלווה במחלות אקוטיות רבות כאלה כמו דלקת האוזן התיכונה, דלקת הברונכות, וקשיים בבקיעת השיניים. שלשול כזה יכול להיות בעל ריח חמוץ ויכול להיות בו ליחה ירוקה כחלק ממנה. היא נוטה להיות גרועה יותר בערב, נקודה טובה להבדלה של מקרים כאלה מאלה הזקוקים ל- SULPH או PODOPHYLLUM, אשר מחמירים בבקרים.

    נקודה אחרונה שיכולה להוביל למבוכה היא שהשלשול לפעמים גורם לפריחת חיתול בשל גדילת שמרים, דבר הגורם לפי הטבעת להיות אדום. בוחן זהיר מוצא אדמומית ויכול להניח שהצואה היא מאד חריפה ומאכלת, ויכול לרשום רמדי לא נכונה כמו למשל SULPH. עוזר למרשם לא נכון זה הוא העובדה ש- CALC C אינה ברשימה ברובריקה: RECTUM  REDNESS OF ANUS. קלינית, האחד מוצא שאדמומית המלווה שלשולי CALC C רבים ויש להוסיף אותה באותיות נטויות לרובריקה זו. יותר במיוחד, האחד יכול למצוא את הרמדי ברשימה באותיות נטויות ברובריקה: RECTUM  ERUPTION ABOUT ANUS וברובריקה:

RECTUM  EXCORIATION. מכיוון שאין תת רובריקות שנותנים את הצבע האדום לפריחה, המקום היחיד שבו צריך להוסיף לרשימה את הזיהום של השמרים ברובריקה: RECTUM  REDNESS.

מערכת שתן/מין

בנים

    הבנים נוטים לפתח מיימת האשכים כמעט באותה התכיפות כמו ש- PULS עושה. פריחות סביב אברי המין הנגרמות על ידי הפעולה של שתן חזק יכולים גם להתרחש. הפריחות הן לעיתים זיהומי שמרים הסובבים את כיסי האשכים וסובבים את החלקים באדום מבריק, דומה בדרך זו ל- MEDORRHINUM. חלק מבין הילדים השמנים יותר גם מתנסים בהרטבה לילית, למרות שזה קורה בשכיחות רבה יותר  ל- TUB, PULS, NAT M או MED.

בנות

    דלקת נרתיק חוזרת הנגרמת על ידי שמרים מתרחשת בעיקר בבנות תינוקות שמנמנות. ההפרשה מהוגינה סמיכה וחלבית צהובה, דומה לחלב שד צהוב. זה נוטה להיות חריף, מגרד, בעל ריח, הריח כמו רקבובית.

    מחזור הוסת הראשון יכול להתחיל מוקדם או מאוחר, יכולה להתחיל עם תחילת גיל העשרה או אפילו שבע עשרה. הזרימה יכולה להופיע כל עשרים עד עשרים ושמונה יום ויכולה להמשך זמן ארוך. הוסת הראשונה יכולה להגיע עם סימפטומים חזקים. רוב הילדות מפתחות שדיים עם עדינות כמו גם עצירת נוזלים בכל הגוף. דלקות בוגינה וכאבי ראש יכולים להיות גם חלק הקודם לחבילה. לעיתים חולה המתלוננות על לחץ המתרחש לפני הזרימה וזה נרפא על ידי הרמדי CALC C.

מערכת השלד/שרירים

    מטריה מדיקה ישנה שמה את CALC C ברשימה כאחת מהרמדי העיקריות שיש להן שימוש בטיפול בבעיות עצמות כאלה כמו של רככת כמו ב- SILICA. למרות שרככת יותר אינה תכופה בעולם המערבי, כשמוצאים אותה היא לעיתים תגיב לרמדי CALC C. יותר נפוץ היום הוא המחסור בסידן דבר שרואים כחולשה של הגב ו/או עקמת במיוחד של חוליות הצוואר. מצב יותר רציני. ילדים עם אנומליות אלה של עמוד השידרה נראה שמגיבים טוב ל- CALC C.

    גם הובחן תחת גרון וצוואר, האזור של הצוואר יש בו בלוטות נפוחות שהן נוקשות, יוצרות מחרוזת סביב הצוואר. ניתן למצוא זאת ב- SILICA ו- TUBER גם. אזור זה מזיע מאד, במיוחד בזמן השינה. כשהעולל המדדה גדל לפתע, הצוואר הופך רזה.

    המטריה מדיקה באופן שכיח מתארים את CALC C כאילו התינוקות מאחרים בהליכה. למעשה, פחות ממחציתם יש את הסימפטום הזה. רוב הילדים לומדים ללכת בזמן נורמלי. הם פשוט לא מנסים ללכת עד שהם בני ארבע עשרה או חמש עשרה חודשים, שבזמן זה הם קמים ובקלות מהלכים, מהממים את ההורה שלא ידע כלל שהילד זחל או הלך. אחרים נראה כאילו נולדו עם קרסוליים חלשות; שתי הרגליים יכולים לפנות פנימה. ברוב המקרים מצב הרגל מתקן עצמו בלי שום התערבות. באחרים, ההורים צריכים להפעיל מסג' רציני ותוכנית מתיחות עבור התינוק העוזר מעט מדי ולאחר מכן צריך נעליים מתקנות. הרמדי, בכל מקרה, תחזק את הקרסוליים מאד מהר.

    חולשה של הקרסוליים היא גם מובחנת בילדות PLETHORIC, שמנמנות בגיל העשרה. בילדות אלה ההרכב של חולשה, קרסול שמסתובב בקלות והנפיחות של הקרסוליים לפני כל זרימת וסת עוזרת להצביע על המרשם הנכון.

    החולשה גם משפיעה על העצמות הארוכות; הילדים נוטים לכיוון רככת, היצרות של העצם, או בצורה יותר שכיחה, רגלי קשת. החלק של הגדילה ב- TIBIA נחלש במתבגר גורם למחלת OSGOOD SCHLATTER והתוצאות שלו כאבים ליד קצה ה- TIBIA. הילד עם מחלה זו מתעורר בלילה עם כאבים בשוק ובברכיים ויכולים להיות התכווצויות בבשר השוק.

    חולשה של הגפיים הובחנה גם בציפורניים. הילד הגדל מפתח בעיות רבות עם ציפורניים פריכים, נסדקים או גדלים פנימה.

    אפילו העולל מוטרד מציפורניים הגדלות לאט או נשברות בקלות.

    האצבעות יכולות להימתח מדי ממש כמו הקרסוליים. בתינוקות עוללים ומדדים אתה יכול להבחין בחולשה של הגידים וכיפוף האצבעות כלפי אחורה בזווית רחבה.

    מילת מפתח שכיחה אחרת היא הקלות שבה כפות הידיים והרגליים מזיעות. הילד מזיע אפילו כאשר קר או כשהוא נח. בעוד שאת זה מוצאים פחות בשכיחות בילד מאשר במבוגר, יכול להיות שהילד המדדה יהיה בעל גרביים רטובות שצריך כל הזמן להחליף. הזיעה יכולה להיות בעלת ריח חמוץ או לא. אותה טמפרטורה לא קבוע וויסות דם שהובחן בראש ניתן למצוא בגפיים. כפות הרגליים, למרות שהן רטובות מזיעה, יכולות להיות בעלות תחושה של קור כמו קרח במשך היום. למרות שהילד לא מתלונן על כפות רגליים קרות, הרופא יכול לגעת ברגל ולא להאמין עד כמה הן קרות. ברגע שמכסים את הרגליים בשמיכה בלילה הן מתחילות להתחמם ולבסוף הן חמות מדי מכדי שישאיר אותן מכוסות.

    התלונה האחרונה של הגפיים היא דלקת פרקים ראומטית של הצעיר, המוחמרת מהתנועה הראשונה וממצבי קור ולחות ומוטבת על ידי תנועה מתמשכת וחום. כנקודת הבדלה, האחד צריך להיזכר שדלקת הפרקים של בוגר CALC C מוחמרת על ידי תנועה מתמדת, שלא כמו הילד היותר גמיש.

עור

    טיפוס רמדי זה בעל תכונה מיוחדת לאקזמה; עוללים רבים יש להם זאת. הקרקפת מעורבת לרוב, אך היא יכולה להתפשט לפנים ולגפיים. הם גם יכולים להיוולד עם CRADLE CAP המורכבת מגלדים עבים, לבנים הדומים לגיר. ילדים מבוגרים יותר יכולים לפתח חרלת כרונית חוזרת, כמו שעושים אלה הזקוקים ל- CALC C.

     הם מפתחים לעיתים CANDIDA RASHES שהם אדומים מבריקים ויש להם קו ברור של תחימה. פריחות אלה מתרחשים בעיקר באזור החיתול, מלפנים ומאחור. כפי שהוזכר בחלק של הנשימה, CANDIDA RASHES יכולים לחזור אצל הילדים האלרגיים כמה חדשים אחרי שהרמדי ניתנה פנימית כפי שנרשמה. סימפטומי הנשימה נעלמים אך ההורים יתלוננו בקשר לפריחת החיתול הנוראית שיש לילד כעת. אל תיבהל! הפריחה היא הדרך של הגוף להתגבר על חוסר איזון. אסור להתערב במצב הפריחה כלל בתרופות חזקות או משחות, שכן הם ייעלמו אך הסימפטומים הנשימתיים בביטחון יחזרו. לשים משחת קלנדולה, בלי שום תוספות, הוא הדבר היחיד שאפשר להמליץ עליו. מקרים מוצלחים רבים נהרסו על ידי הניסיון להפטר מהפריחה. היה סבלן והסבר את התגובה של הריפוי בזהירות להורים. הורים צריכים גם להסביר זאת לילדם.

    סימפטום העור העיקרי האחר שאפשר למצוא אצל ילדים הזקוקים ל- CALC C הם יבלות. הם מתרחשים בדרך כלל על כפות הידיים ורגליים. היבלות עגולות והעור מקבל צבע.

    משהו ייחודי שניתן לפעמים להבחין אצל תינוקות ועוללים מדדים הוא הדרך שבה הם מגרדים את הפנים. כשהם אוכלים משהו שלו הם אלרגיים או כשהם עייפים, הם מתחילים לגרד מכנית, עם הציפורניים. הם יכולים לעשות זאת גם כשהם קמים משינה.

GENERALS פיזיים

    CALC C היא אחת מהרמדי השכיחות ביותר בהרבה לאפילפסיה, במיוחד אם זה מתרחש בזמן בקיעת השיניים. טראומת הלידה הגורמת הסתיידות במח גם יכולה להיות פקטור אטיולוגי בהתקפים מוקדמים אלה. הילד הופך מעט יותר מתבודד לפני ההתקף, ולאחר מכן נאנח ומיילל ולא רוצה שיגעו בו. במהלך אפיזודות אלה נראה הילד כמו טיפוס TUB, אך CALC C היא זו שתרפא את המקרה. בילדות מבוגרות יותר ההתקפים יכולים להיות שכיחים ביותר לפני הוסת.

    כדי לחזור על ה- GENERALS, ילדי CALC C מראים הטמעה גרועה של סידן, כמו גם תפקוד לקוי של בלוטת התירואיד, דבר המוביל להתפתחות מנטאלית ופיזית איטית. ילדים אלה מתעייפים בקלות ונראה כאילו אינם ניזונים טוב, לפעמים עד לנקודה של רככת ו- MARASMUS.

    סימפטומים רבים יכולים להתפתח כשיש שינויים מטבוליים, כאלה כמו בזמן בקיעת שיניים או לימוד ללכת. השיער, הציפורניים והעצמות לעיתים גדלים בצורה גרועה והבלוטות מוגדלות ומוקשות בקלות. ילדים יכולים להפוך אנמיים וצוננים ככל שהם מתבגרים, ואופיינית הם מזיעים אפילו שהם קרים.

    הם הופכים אלרגיים ונוטים לחלות, ובנקודה זו הם מפתחים הפרשות שהן מסריחות ובעלות ריח חמוץ.

    באופן כללי, הם מחמירים מבקיעת השיניים, מאמץ (במיוחד טיפוס במדרגות), מזג אוויר קר ולח, שינויי במזג האוויר מחם לקר, והחלב הרגיל. עוזר להם אוויר חם, יבש, ואוהבים את הקיץ.

רישומים על תינוקות CALCAREA CARBONICA

    עוללים CALC C עקשנים, במיוחד כשהם עייפים. במקום שיירדמו, הם מייללים, צועקים ולא יכולים להרגיע אותם. זה כאילו שהם שקעו בתוך העקשנות, מכריחים עצמם להישאר ערים אפילו אם יש דחף חזק מאד לישון.

    הם עצמאיים. הם עומדים היכן שמעמידים אותם ומשחקים בשביעות רצון בצעצועים שלהם. הם אוהבים לעשות דברים בדרכם שלהם ובזמנם הם. דוגמה לעצמאות זו שצעיר בן שבעה חודשים שרוצה לאכול בכף לבד לא יוותר, אפילו אם עליו להתלות בכף ביד אחד בעוד שהוא דוחף את האוכל לתוך פיו בידו השניה.

    אפילו הצעירים מאד מסוגלים להתרכז עמוקות, ובמשך זמן רב. תינוקות בני כמה חדשים יכולים לשחק בשביעות רצון עם עצמם למשך תקופות זמן ממושכות, לכאורה לא מודעים לשום דבר המתרחש סביבם.

    תינוקות אלה נבהלים בקלות מאנשים קולניים. הם גם נבהלים מהתקרבות אנשים אליהם מהר מדי, כמו ילדי BARYTA CARBONICA.

    הם נתלים בהורים לצורך בטחון בזמן חולי ומצבי חום, במיוחד כאשר הם כבר מפוחדים. הם קרוב להורים במצבי חום כאילו שהם מציעים בסיס של יציבות. עוללים אלה יכולים לדרוש תשומת לב על ידי בכי וצרחות. הצרחות, למרות שהן עזות, נפסקות מיידית ברגע שמרימים אותם.

    עוללים ותינוקות מדדים מתעוררים צורחים בפחד כאילו היו להם סיוטים.

    עצבנות היא שכיחה, ואפילו סביר יותר שתתרחש בזמן חולי כמו למשל כאבי בטן וחום, אחרי חיסונים ואחרי התקף אפילפטי. עצבנות זו יכולה להיות מלווה באנחות, חוסר החלטיות, וסלידה מניחומים; כל זה מחקה מאד את TUB ו- CHAMOMOLLA.

    התינוקות נולדים עם ראש גדול, עגול (בשל סגירה מאוחרת של הפונטנלה), והם או לגמרי קרחים או שיש להם שער מאד דק ודליל. עוללים יכולים להיוולד עם CARDLE CAP שמתנגדת לכל טיפול. הפריחה נוטה להיות מאד רטובה עם הפרשה סמיכה צהובה או לבנה שמגלידה. הקרקפת מזיעה בקלות, במיוחד מהמאמץ הקל ביותר . יניקה אופיינית מספיק לגרום לזיעה שופעת. תינוקות גם מזיעים בזמן השינה (במיוחד בזמן שהוא נרדם), מקרי מחלה אקוטיים ובקיעת השינים.

    התקררויות לעיתים מתפשטות לעיניים ויוצרות ליחה ירקרקה סמיכה שם. התינוקות יכולים להיוולד עם צינורות דמע סתומים או עם פיסטולות עליהם ולפעמים קטרקט מלידה.

     כאבי אוזניים תכופים עם כאב וגורם לראש להיות חם. הם דומים ל- BELL בכאב האוזניים אך עם יותר ליחה והפרשה ועם בלוטות צוואר מוגדלות. העור יכול להיסדק סביב האוזניים.

    לילדים יש לעיתים תכופות נזילה מהאף אפילו כשהוא בריא, וההתקררויות מלוות בליחה סמיכה, צהובה ירקרקה המופיעה כל פעם שהם מצטננים. אנפוף כרוני הוא גם שכיח ויכול להיות בשל אלרגיה לחלב.

    אופייני פנים שמנות, עגולות כמו "STORK BITES". קמטים מופיעים על הפנים של תינוקות הסובלים מכשל מלשגשג. תינוקות מתגרדים בפנים כשהם מנסים להעיר אותם או אחרי שתיית חלב.

    פטרת הפה ופצעים כואבים שכיחים כבעיות פה. בקיעת שיניים איטית מלווה במספר רב של זיהומים ושלשולים.

    בלוטות צוואר רבות נפוחות ניתנים לתחושה בצוואר. בלוטת התירואיד יכולה להיות נושא לשיבושים מלידה.

    תינוקות שכרונית מקיאים חלב שרק בלעו והופכים רעבים מיד אחרי כן. הם מגהקים אחרי ההנקה. תינוקות שיש להם תאבון חזק, בריא. לעיתים אינם יכולים לשאת חלב ומפתחים כאבי בטן, שלשולים, גזים, או מקיאים בתגובה. ילדים המשתוקקים לביצים וגבינה. יש להם לפעמים בטן מורחבת עם שרירים חלשים.

    תינוקות שהם נשוא לשבר בטבור. עצירות עם צואה גדולה; שלשולים עם כאבי בטן, במיוחד בילדים שלא יכולים לשאת לקטוז; ופריחה של החיתול של גידולי שמרים עם צבע עור מאד אדום הם שכיחים.

    בנים לפעמים נולדים עם מיימת האשכים. זיהומי שמרים שיכולים להימצא סביב הפין.

    דלקת הוגינה החוזרת בתינוקות בנות שמנמנות.

    ילדים אלה רגישים מאד לאפילפסיה, במיוחד אחרי טראומה של ראש הגורמת להסתיידות בתוך המח. אפילפסיה יכולה להתבטא גם בזמן בקיעת השיניים.

    תינוקות יכולים ללמוד ללכת מאוחר ויכולים להיוולד עם שידרה שסועה או לפתח עיוותי עצמות שונים. המפרקים יוצאים ממקומם בקלות. הגפיים נוטים להזיע.

    תינוקות המפתחים אקזמה, במיוחד על הקרקפת. הם גם מפתחים CRADLE CAP וזיהומי שמרים על העור.

     התינוקות יכולים להיות שמנים.

    CALC C היא הרמדי שנקראת בתכיפות הגבוהה ביותר לצורך עזרה בריפוי בעיות גדילה של תינוקות וילדות מוקדמת, במיוחד אלה שהם בשל כשל תפקודי של בלוטת התירואיד ותהליך המטבוליזם של הסידן.

תמצית CALCAREA CARBONICA

1. אפיונים מנטאליים/רגשיים

    א.  התפתחות מעוכבת או פגומה.

                      1. עיכוב בכשרים

    א.  בהליכה ודיבור

    ב.  הבנה של כשרים חדשים.

    ג.  עיכוב מרצון של רכש כדי לקטלג אינפורמציה חדשה.

 2.  תפיסה איטית בבית ספר

 3.  זיכרון חלש

     4.  שגיאות בקריאה וכתיבה.

    ב.  להלך בכבדות

                    1. מהלך בכבדות מנושא אחד לשני.

                    2. לומד מתודית כדי לקבל ציונים גבוהים.

                    3. זהיר

    א.  בקשר לכל דבר חדש.

    ב.  עד שהנושא מובן.

    4.  מסוגל לשחק בסבלנות בנושא אחד במשך זמן ארוך.

    א.  לא גמיש ועקשן.

         1.  בגלל אותו טבע המהלך בכבדות.

         2.  בשל צורך לסיים את מה שהתחיל בו.

         3.  יהיה לו התקף זעם כדי שירשו לו לסיים משימה.

             4.  עקשן.

                  א.  אם מפסיקים אותו.

                  ב.   אם תוכניות לפתע משתנות.

                  ג.  אם מכריחים אותו לשנות.

                 5.   משתוקק לבנות

                      א.  לקטלג דברים.

                      ב.  להשלים דברים.

                                          6. יכול לשמור על התקף זעם במשך זמן ארוך.

                                          7. מסרב לעשות דברים בצורה מאולתרת.

    ד.  בעל אופי חזק.

                      1. נחישות.

                      2. ניתן לראות זאת בעוצמה שבה הוא בוהה בצופה.

    ה.  עצמאי וסקרן

                    1. סקרנות ברורה במשרד של הרופא.

    א.  באופן אופייני קורע צמחים במשרד של הרופא.

    ב.  נוגע ומשחק עם כל הדברים כדי לקטלג אותם.

                    2. משחק עצמאית עם כל דבר שהוא אוהב.

                    3. יכול להשתוקק להאכיל את עצמו בגיל מאד צעיר.

                    4. יש להם מינד משל עצמם.

    ו.  יכול להפוך למתבודד.

                    1. בגלל שהוא איטי, מתהלך בכבדות מטבעו.

                    2. יכול להפוך עצוב ומופנם.

                    3. רואים זאת בראיון הראשוני

    א.  רציני.

    ב.  שקט.

    ז.  מוקסם מהלא ידוע.

                    1. מוות, במיוחד הנגרם על ידי מוות של מישהו במשפחה.

                    2. העל טבעי

        א.  מנסה לקטלג אל הלא נודע.

        ב.  המון שאלות על אלוהים.

   ח.  פחדים

                    1. רבים.

                    2. חשכה.

                    3. חרקים.

                    4. בעלי חיים

                    5. רוחות רפאים ומפלצות.

                    6. נבהל מאד בקלות

                    7. בהלה מסיפורים מבהילים

                    8. גרוע יותר מבהלה

    א.  סיוטים.

    ב.  עוד פחדים.

        9.  חש מראש באופן כללי שמשהו "רע" עומד לקרות.

                  10. נתלה בזמן חולי.

   ט.  שינה

        א.  תינוקות שאוהבים שינענעו אותם.

    ב.  אימת לילה וסיוטים מאירועים מפחידים שהתרחשו במשך היום.

    ג.  הופך חם מדי במיטה.

                              1. מזיע ומוריד את הכיסויים עד גיל 8 או 10.

                              2. אחרי גיל זה הם יכולים להפוך צוננים ולהישאר מכוסים בלילה.

       ד.  יכול לחרוק בשיניים בלילה בזמן בקיעת השיניים.

       ה.  הליכה מתוך שינה דבר שכיח.

       ו.  מתעורר מרוענן.

2.  סימפטומטולוגיה פיסית

    1.  אזור הראש.

  1.                     a.  גדול, בעל צורה עגולה בשל סגירה מאוחרת של הפונטנלה.
  2.                     b.  פריחות כאלה כמו CRADLE CAP הן שכיחות

    1.  על עורף.

            א.  לעיתים ממוקמות שם או המצב שם גרוע יותר.

ב.  היכן שההזעה היא הרבה ביותר.

        2.  הפרשה

                א.  סמיכה.

                ב.  צהובה.

                ג.  בעלת ריח חמוץ.

                           3. הזעה מרובה.

    א.  במיוחד בעורף.

    ב.  בזמן השינה.

    ג.  בזמן הנקה.

4.  כאבי ראש

    א.  בשל מתח מנטאלי מלימודים.

    ב.  אימוץ העיניים.

    ג.  גודש.

        1.  כאבי ראש לפני המחזור.

        2.  בזמן זיהומים בדרכי הנשימה העליונות.

    ד.  בשל ראש שהפך צונן לאחר שהתחמם יותר מדי.

    ה.  גודש ממוקם עם מאמץ.

        1.  גורם להולם בראש.

        2.  הראש חם.

                    2. עיניים

    א.  הבעה.

        1.  מראה את האופי החזק.

        2.  החולים מסתכלים ישירות ברופא, אפילו אם הם מאד חולים.

    ב.  התקררויות לעיתים מתפשטות לעיניים, גורמות להופעת ליחה

        1.  אדישה

        2.  סמיכה

        3.  צהובה.

    ג.  בעיות בתעלת הדמע

        1.  סגור.

        2.  עם פיסטולות.

    ד.  שרירי עין חלשים המובלים למאמץ של העין.

    ה.  קטרקט מלידה.

    ו.  גלאוקומה.

3.  אוזניים

    א.  דלקת אוזניים.

        1.  תכופה.

        2.  מלווה בזיהומים בדרכי הנשימה.

        3.  הפרשה.

            א.  סמיכה

            ב.  צהובה.

            ג.  מסריחה.

            ד.  עם קריעת עור התוף.

        4.  מוחמר מרוח קרה.

        5.  מותיר צלקת על עור התוף.

        6.  מוגלה ונוזל באוזן גורם לשמיעה פגומה.

    ב.  סדקים בעור מאחורי האוזניים.

4.  אף

            א.  האף נוטף.

                                       1. אפילו כאשר בריא.

                                       2. במיוחד כשמשחק בחוץ.

            ב.  התקררויות רבות

                                          1. עם דלקת אוזניים.

                                          2. עם דלקת שקדים.

                                          3. האף סתום בליחה

    א.  סמיכה.

    ב.  צהובה.

    ג.  ריח מסריח.

4.  במהלך שינויי העונות למזג אוויר קר ורטוב.

5.  המתחלף עם כאבי בטן.

            ג.  דימומים תכופים מהאף.

                    5. פנים

    א.  הופעה אופיינית

        1.  עגולות.

        2.  גלגלים של שומן על הצוואר וסנטר כפול.

        3.  "STROK BITDS"

            א.  כל מקום שהוא על הפנים.

            ב.  במיוחד על העפעפיים והמצח.

    ב.  CRADLE CAP המתפשט לפנים.

    ג.  שפה עליונה נפוחה בעוללים.

    ד.  כשל מלשגשג בתינוקות הגורם לקמטי פנים רבים.

    ה.  תינוקות ועוללים מדדים מגרדים את הפנים.

        1.  כשעייפים.

    2.  כשמתעוררים.

          6. פה

א.  כאבים תכופים.

                              7. כאבים בשל פצעים.

                              8. כיבים של הפה

        ב.  פטרת הפה מתפתחת במהירות.

ג.  קשיים בבקיעת השיניים.

    1.  מתאחר.

        2.  מלווה בזיהומים בדרכי הנשימה.

          7. גרון וצוואר

    א.  כאבי גרון תכופים.

    ב.  הגדלה של בלוטות הצוואר.

                    1. רבים.

                    2. קשים.

ג.  שקדים מוגדלים.

ד.  חוליים תכופים בשל חשיפה לקור כשהתחמם מדי.

 ב.  TORSO – (הגוף ללא הגפיים).

          1. מערכת נשימה תחתונה

    א.  התקפי שיעול רבים וזיהומים.

 1.  עם שיעול יבש בלילה.

     2.  שיעולים רפים, פורים בבוקר.

ב. החמרות של אסתמה.

                              1. ממאמץ.

                              2. בזמן מזג אוויר קר ורטוב.

                              3. מעליה במדרגות.

    2.  מערכת העיכול

        א.  תשוקה וסלידה למזונות

                              1. תשוקות

    א.  כל הפחמימות

        1.  לחם

                                                 2. פסטה.

                                                 3. תפוחי אדמה.

                                                 4. ממתקים

                ב.  ביצים, במיוחד ביצים רכות.

                ג.  גלידה.

                ד.  מלח.

                ה.  דגים.

                ו.  יכול לפתח PICA: תשוקה לחומרים מוזרים

                                                 1. חול.

                                                 2. דבק

                                                 3. חומרים בסיסיים כמו גיר.

         2.  סלידות

    א.  מזון דייסתי.

    ב.  מזון מעורב משהו כמו קסרול.

ג.   רבים לא אוהבים חלב.

    1.  אפילו אם מזונות חלביים אחרים כן משתוקקים להם.

    ב.  תינוקות יכולים להעלות גירה אחרים הנקה.

        2.  קיבה: בעיות אחרי הנקה בתינוקות.

             א.  מגהק בקלות.

     ב.  מקיא גושי חלב חמוץ.

3.  בטן: שריור עלוב.

                א.  גדול ומורחב.

                ב.  הרניה של הטבור.

            4.  רקטום

  1.                                         a.  עצירות שיכולה או לא להיות כואבת.
  2.                                         b.  צואה מאד גדולה, בנפח.
  3.                                         c.  שלשול המלווה במצבים רבים

    1.  סינדרום אי ספיגה.

    2.  מחלת צליאק.

    3.  אלרגיות לחלב.

    4.  זיהומים אקוטיים בדרכי הנשימה.

    5.  בקיעת שיניים.

          3. מערכת שתן/מין

    א.  פריחות חיתול בתינוקות

                    1. בשל גדילת יתר של שמרים.

                    2. משתן חומצתי.

ב.  בנים

    1.  נוטים לפתח מיימת האשכים.

    2.  פריחה סביב הפין בגלל שתן חומצי.

ג.  בנות

    1.  דלקות בוגינה החוזרות ונשנות

        א.  אפילו בילדות מאד צעירות

        ב.  הפרשה

            1.  סמיכה.

            2.  חלבית.

            3.  הריח שלה כמו של עובש.

    2.  סינדרום טרום הוסת

        א.  עיכוב הנוזל.

        ב.  התנפחות החזה.

        ג.  התקררויות.

        ד.  דלקת בוגינה.

        ה.  כאבי ראש.

        ו.  SEIZURES – התקפים.

    3.  מערכת שרירים/שלד

        א.  המון אי סדרים בעמוד השידרה.

                              1. עקמת.

                              2. שדרה שסועה.

        ב.  בעיות באזור הצוואר.

                              1. רבים הופכים מאד רזים.

                              2. בלוטות הצוואר נפוחות.

    א.  רבים

    ב.  קשים

    ג.  כואבים

    ד.  מזיהומים חוזרים.

        ג.  גפיים

                              1. איטי ללמוד ללכת

                              2. רגליים עקומות

                              3. קרסוליים חלשות המתעקמות בקלות

                              4. ידיים ורגליים מזיעות

    א.  בשפע ובקלות

    ב.  אפילו אם הן קרות

5.  החמרות של דלקת פרקים

                א.  מהתנועה הראשונה

                ב.  במהלך מזג אוויר קר, רטוב

                              6. בעיות עם ציפורניים

    א.  צומחות לאט

    ב.  שבירות; הן נסדקות ונשברות בקלות.

          4. עור

    א.  אקזמה

        1.  תינוקות נוטים להיוולד עם אקזמה או CRADLE CAP

        2.  מפתחים בקלות על הראש.

    ב.  זיהומי עור עם הפטרייה CANDIDA המתפתח בקלות.

    ג.  יבלות

        1.  על כפות הידיים והאצבעות.

        2.  על סוליות הרגליים.

    ד.  גירוד הפנים

        1.  אחרי אכילת מזון שהם אלרגיים לו

                              2. כשעייפים

                              3. כשמתעוררים.

3.  GENERALS פיזי

    א.  אפילפסיה

                    1. במהלך בקיעת שיניים

                    2. מטראומה מלידה

                    3. לפני הוסת

    ב.  בעיות עם מטבוליזם

                    1. הטמעה וניצול גרוע של סידן

                    2. כשל תפקודי של התירואיד

                    3. כשלון מלשגשג בתינוקות קטנים

                    4. תינוקות שמנמנים וילדים

    ג.  התפתחות איטית

                    1. מנטאלית

                    2. פיזית: שיער, ציפורניים, ועצמות גדלים גרוע

    ד.  בלוטות נפוחות רבות

    ה.  הזעה מרובה

    ו.  הפרשות מסריחות

    ז.  צוננים יותר ויותר ככל שהם גדלים

    ח.  מתעייפים בקלות

    ט.  החמרה

                    1. ממאמץ

                    2. בזמן בקיעת השיניים

                    3. בזמן מזג אוויר קר ורטוב

                    4. משינויי מזג האוויר

                    5. משתיית חלב

    י.  הטבה

                    1. ממנוחה

                    2. במהלך היום, מזג אוויר חמים.

תמונה מאמתת של CALCAREA CARBONICA

    ישנם ילדים בריאים עם אישיות חזקה המובילה לרצון חזק, עקשנות, עצמאות. הם נוטים להיות שקדנים ויש להם התפתחות מנטאלית מעוכבת. הם מפחדים מחרקים, סיפורים מפחידים, רוחות רפאים; הם מוקסמים מהעל-טבעי.

 

רשימה מאמתת

   ·   אימי לילה, מזיע במהלך השינה.

   ·   מזיע על הראש

   ·   כאבי ראש

   ·   זיהומים תכופים של דרכי הנשימה העליונה עם ליחה מרובה

   ·   כאבי פצעים

   ·   בעיות עם בקיעת שיניים, שבדרך כלל מעוכבת

   ·   בלוטות נפוחות רבות

   ·   משתוקק לביצים, פחמימות, מלח וממתקים

   ·   נמנע ממזונות דייסתיים או מעורבים

   ·   תינוקות יורקים החוצה מזון שרק אכלו

   ·   כשל משגשוג בתינוקות קטנים

   ·   נוטה לכיוון עצירות עם צואה גדולה

   ·   אפילפסיה

   ·   מטבוליזם של הסידן ובעיות תירואיד גורמים בעיות בעצמות; שיער, ציפורניים העצמות גדלות גרוע

   ·   התפתחות פיזית ומנטאלית איטית

   ·   מתעייף בקלות

   ·   שמנמן

   ·   הזעה מרובה, הפרשות מסריחות

   ·   זיהומי שמרים רבים בכל מקום על התינוק

   ·   צונן

   ·   החמרה ממאמץ, בקיעת שיניים, מזג אוויר קר ורטוב, שינויי מזג אוויר ושתיית חלב

   ·   הטבה ממנוחה ומזג אוויר יבש, חם.

.

 לראש העמוד

בחזרה לרמדי'ס באות C >>>